В момента чета ... 21

  • 44 267
  • 753
# 495
Нямате изчитане, не мога да ви смогна  Crazy
Успях да преполовя "Момчешки живот" (което си е постижение), но сега пак се задръстих и нямам време  Laughing

и как е?

аз дочетох "Черно мляко" - до края ми хареса, свежо и леко четиво, без да е повърхностно. Ще чета пак по-нататък авторката, сега изведнъж ми се прииска "Почивка в чужбина" (на кой ли пък не му се ще  Mr. Green ) - Иън Маккюън и реших да отложа "Любов" за след това, малко разнообразие от стила на Шафак. Маккюън само от "Изкупление" го знам, възторжено. "Почивката" ще я видим, интригуваща е засега, но май няма много паралел с "Изкупление", която беше много психологически насочена и описателна (за войната най-вече помня, че ме беше впечатлила пресъздадената обстановка и атмосфера - а мразя да чета за войни, пък тогава не можех да се отлепя от книгата).
Виж целия пост
# 496
Aз започнах "За любовта и сянката" на Алиенде.Още съм в самото начало.Дано имам повечко време за четене.
Виж целия пост
# 497
Преполових на Димитър Димов "Роман без заглавие", а след това ще продължа с "Адриана". Харесва ми много  book
Виж целия пост
# 498


Изчетох "Спутник, моя любов" на един дъх, хареса ми много, макар че има някои неща, които още не съм осмислила  Crazy
Виж целия пост
# 499
   Напълно различен е този роман от останалите книги на Гришъм и  много го харесвам.  smile3505  Повече няма да казвам, за да не издам пак съдържанието .  Simple Smile
   Аз чета:
 
  И тя ми харесва.
Виж целия пост
# 500
Аз се заредих с няколко много интересни романа, благодарение на мили съфорумки  Heart Eyes! Чудех се коя да подхвана, но в крайна сметка започнах тази:
Виж целия пост
# 501

Много се развълнувах, че англоезичен автор спечели Нобеловата награда за литература тази година! До сега не бях обръщала никакво внимание на Алис Мънро, признавам си, но днес прочетох няколко разказа в интернет и напълно очарована си взех това:
 

Иска ми се и на мен да прочета нещо от тази авторка. Би ли ми казала къде си чела и всъщност книгата най-вероятно от някой чуждестранен сайт е поръчвана?

Да, доколкото разбирам Алис Мърно още не е превеждана на български, поне аз не можах да намеря нищо. Прочетох няколко разказа, които са били публикувани през годините в "The New Yorker" - цък. От тях страхотно ми хареса "Амундсен"! А книгата е от "Амазон" в електронен вариант.
Виж целия пост
# 502
http://unakit.bg/pityr-djejms/ubijstveno-prosto-p-5121.html
Интересна е, за един ден я свърших.

Виж целия пост
# 503
Има публикувани разкази на Алис Мънро в "Съвременник", това са броевете, които открих : 4/2010; 3/2012; 4/2012; 1/2013.
Виж целия пост
# 504

Да, доколкото разбирам Алис Мърно още не е превеждана на български, поне аз не можах да намеря нищо. Прочетох няколко разказа, които са били публикувани през годините в "The New Yorker" - цък. От тях страхотно ми хареса "Амундсен"! А книгата е от "Амазон" в електронен вариант.

Има публикувани разкази на Алис Мънро в "Съвременник", това са броевете, които открих : 4/2010; 3/2012; 4/2012; 1/2013.

Благодаря, ще си упражня малко английския, ако не успея да открия българските преводи Simple Smile

Не знам дали ще ви е интересно, но искам да ви покажа нещо друго свързано с книгите:
Скрит текст:
http://s1307.photobucket.com/user/hobby_puzzle/media/blue_dream_ … ml?sort=6&o=0
и с това да поздравя Нели_марч за рождения й ден, защото не съм я виждала скоро в другата тема Wink
Виж целия пост
# 505
Аз прочетох Ъ. Шоу и пак много ми хареса. Странна работа, сюжетите му са така обикновени в повечето книги, а така ме грабва.
Сега започнах "Калната река "- харесва ми от самото начало, само дано не е така тъжна. Wink
Виж целия пост
# 506
Сега започнах "Калната река "- харесва ми от самото начало, само дано не е така тъжна. Wink

gundie , не само че е тъжна, ами е направо потресаващо тъжна тази книга. Описва един свят, в който дори децата и детството, най-святото нещо, са лишени от невинността си и са поставени "в услуга" на партията. Но да не издавам повече, ти сама ще се запознаеш с героите. 
Виж целия пост
# 507
Вчера си купих и започнах да чета Разговори с Бога на Нийл Уолш. Още съм съвсем в началото, но мисля, че ще намеря отговори на доста въпроси там..
Виж целия пост
# 508
Чета тази, много ми харесва! Наистина напомня на Кейт Мортън  Heart Eyes




 Party

Прочете ли я Виви? Отзиви ? Имам я, но не ми е предизвиквала интереса като че ли..
Виж целия пост
# 509
 Не мога да не мина и при вас.  Wink
 
 Пораснах...Доста...Почерпете се за мое здраве, и дано с годините ставам по-мъдра.

Скрит текст:

 Аз дочитам "Да обичаш Франк" и утре мисля да ходя до библиотеката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия