Ще имам близнаци! Тема с продължение 31

  • 44 280
  • 738
# 300
браво за добрите новини.
кокона, не мисли за раждане. те ако тръгнат ще ги извадят преди да си разбрала  Wink

като хойката по магазини или сайтове, да сте мяркали някъде нещо коледно, гащеризон, боди или каквото и да е?
Виж целия пост
# 301
Херцогиня фон Дж-то , Да, аз мислях даже и да купя:) Тук по магазините са напускали коледни и новогодишни бодита, като джудженца и други такива, много са хубави и мисля да им взема на моите хубостници:)  Wink
Виж целия пост
# 302
дай линк, ако знаеш. тук има точно един модел в х и м  Tired
Виж целия пост
# 303
браво за добрите новини.
кокона, не мисли за раждане. те ако тръгнат ще ги извадят преди да си разбрала  Wink

като хойката по магазини или сайтове, да сте мяркали някъде нещо коледно, гащеризон, боди или каквото и да е?

http://www.chochkobochko.com/index.php?route=product%2Fproduct&a … p;product_id=3416 Има, има  Mr. Green
Виж целия пост
# 304
kokona20,  i-iva Браво за хубавите мерки!!!!

Аз нямам чак план ... но се надявам да стинем поне до 34г.с.(01.12)  Praynig Praynig Praynig оттам нататък ще съм спокойна  Peace Вече съм +14кг и обикола коремче 107см:) Тежи ми и ме боли много при едно обръщане в леглото ... но стискам зъби не остана толкова много  Heart Eyes Heart Eyes

Аз вече почти приключих с приготовленията - гардеробчето се препълни. Сега остава да пооправим малко стаичката, перденце, легълцата, килимче, дреболии ...

А за багажа още не съм пазарувала риваноли, превръзки за бременни, смрадлики, тоалетни принадлежности , но пък имам две нощнички  Mr. Green
Виж целия пост
# 305
toridim ще стигнеш спокойно... ето го декември къде е. А може и януари... дръж се. Тежичко си е, но после ще ни липсват ритниците.  preggo

 Като ви чета с толкова багажи и чудела... аз съм решила живот и здраве да раздам в частна болница и там само чехли ти искат и тоалетни принадлежности, каквото ти трябва. Сега си събирам и парички за удоволствието де, но и искам при д-ра който  ги е и направил бебоците (така да се каже).
Виж целия пост
# 306
здравейте и от мен  Simple Smile

kokona20 - не се притеснявай мила, полежавай си повече, че те двете бебки ще тежат вече  Simple Smile кръвното дано го посвалите  Hug а колко го качваш ? пишеше, че горната граница ти е около 130 - много ли е притеснително, че моето преди да забременея беше такова - 130 ... сега е по-ниско - 110-120.

toridim стискай зъби - не е останало много  Simple Smile

Zviara вие в къщи ли сте си вече?  Hug

за нас - за сега сме добре днес бях на преглед - девойката все си е по-мъничка, но си расте и изостава от седмиците само 2-3 дни, а пък младежът е напреднал с 2-3 дни .... така беше и предния път - значи си растат съразмерно и това за мен е ок  Simple Smile
 Praynig дано продължават така

следващата седмица ще ходя при доц. Томова и се надявам там да има повече информация  Simple Smile

пазете се момичета  Simple Smile
Виж целия пост
# 307
KIKA_KIKI   bouquet Аз го започнах така, ама сега вечер минава дори 140 и стига до 145/147 -80/90 ooooh! Долната е добре, ама горната накъде хвърчи ...

Иначе, стискам всичко, ама не зависи много от мен ... Торидим Hug и мен ме боли при обръщане особено на страната, на която е по-голямата ми бебка, на моменти имам чувството, че ще ми изкара някое ребро отнякъде или ще ми се разпори корема, най-вече откъм пъпа
Crazy
Виж целия пост
# 308
Фата, много благодаря за бързия отговор Simple Smile Много полезно инфо  Hug Малката я слагам на гърда 3/4 пъти на ден, дори тя сама си търси и суче активно 10-15 мин, после я дохранвам Simple Smile От гърдата, от която е сукала почти нищо не успявам да доизцедя. Ползвам електрическа помпа, имам  механична, но първата е в пъти по- удобна  Peace Както и ти си ми писала, цедя по 10- 15 мин на гърда. След като слагам Елена по - често да суче и количествата се увеличиха Simple Smile на цедене без да е сукала има по 50-60 мл., ако е сукала 30-40 мл.
През нощта правя пауза от от около 6 часа и сутринта цедя по 90-100 мл. Simple Smile Дано е добре така Simple Smile

Zviara, радвам се, че споделяш, че количествата се увеличават.  Simple Smile Чудесно е, че имаш електрическа помпа, това наистина облекчава нещата.
Бих те посъветвала да се опитваш да слагаш бебенцето на гърда на всяко кърмене, така ще суче все по-ефективно, а и гърдите ще се стимулират по-добре.  Peace Не се притеснявай ако след като е сукала изцеждаш по-малко, важна е стимулацията, а и значи, че бебенцето приема и кърма от гърдата. Между другото бебенцата са най-добрите "помпички" и е много вероятно Елена да изсуква много повече от това, което ти изцеждаш с помпата.  Simple Smile С какво количество мляко я дохранваш след кърмене?
Както бях писала, може да цедиш няколко минути, след като спре да тече мляко, това стимулира гърдите дава сигнал на организма, че има търсене т.е. трябва да се произвежда повече кърма.
Пак да попитам колко изцеждания и кърмения имаш за деня, какво количество общо се събира на изцедената кърма от двете гърди?
Както вече писах, ще е добре ако нощната пауза е малко по-кратка, най-много 5 часа. Наистина може  да оставаш с впечатление, че гърдите се пълнят повече след по-дълга пауза, но в първите седмици е добре изцежданията да са по-начесто. А и през нощта е най-високо нивото на хормона пролактин, който стимулира производството на кърма. Затова е хубаво да не се пропускат нощните кърмения или изцеждания и да няма големи паузи.  Peace  В дългосрочен план цеденето с по-големи паузи може дори да намали количествата кърма, бебенцата в началото се хранят по-начесто и точно честото кърмене или цедене дава на организма сигнал да произвежда повече мляко. При намаляване и разреждане на сесиите или кърменията, ефектът често е по-скоро обратен.  Peace В началото цеденето и влизането в ритъм може да изглежда трудоемко, но постепенно ще си изградиш ритъм и нещата ще си дойдат на мястото.  Hug
Как е малкия юнак?  Heart Eyes
Виж целия пост
# 309
Звяра, докато не изпишат и другото бебче, може спокойно да слагаш малката и на двете гърди да суче, след като се справя толкова добре  Simple Smile
Виж целия пост
# 310
Здравейте, момичета!

Радвам се за хубавите новини, които споделяте. KIKA_KIKI, чудесно си вървят бебчетата. При мен пък девойката е по-едричка от младежа Simple Smile.

Днес бях на ЖК и всичко си е наред - тонове, размери, органи. И аз се чувствам добре. Забелязвам засилен апетит, но май ми беше време Simple Smile

Zviara, дано и младежът скоро да е при теб и да можеш да си ги кърмиш и двамата!
Виж целия пост
# 311
звяра, добре са бебките  Simple Smile
ходим по доктори профилактично, защото се родиха много рано. засега всичко е ок. надявам се и вие да сте така.

към всички бъдещи мамчета, които са в 7-ми месец. момичета, не подценявайте ходенето пеша и леките контракции. аз цяла нощ имах нерегулярни такива и на сутринта се оказа, че съм вече с 3-4 см разкритие. моля ви внимавайте и се пазете  Hug Hug

ето и малко инфо за майките, които /ще/ взимат детски:

http://novanews.bg/news/view/2013/11/11/61730/по-високи-детски-надбавки-за-над-325-хиляди-малчугани/
Виж целия пост
# 312
Хътче, аз също имам подготвителни контракции и ме е страх да не излязат по- рано   Rolling Eyes Пия Магнерот 3х1 понякога и 3х2 , но си продължават  ooooh! Днес ходих пеша до МД и през 10мин. спирах от стягане  #Crazy Дано д стигнем поне до 34г.с. толкова много искам да дишат самички и да са здрави  Heart Eyes Heart Eyes

Вие сега как сте? Колко кг сте? Колко време прекараха в кувиозчета ? Целувки!!!
Виж целия пост
# 313
торидим, ходенето пеша е хубаво, но ако нямаш контракции. ако имаш възможност е по-добре да те возят до мд.

момичетата стояха в кувиоз поне един месец. не помня точно. пекоха ги и на лампа заради жълтеницата и така. в началото даже не ги захранваха,защото бяха чули някакъв шум на сърчицата. казаха, че трябвало да не качват грамчета в началото, заради този шум. после ги захраниха с 1мл венозно. след 2 седмици някъде започнаха да ги хранят със сондичка и така. мая я захранихме с шише като беше 1800гр, а гери 1600гр. много беше трудно докато бяха в болницата. после малко по-добре. но истината е, че първата година за недоносените си е трудна.

затова пази се и стискай кълки
Виж целия пост
# 314
Хътче важното е, че всичко това е  вече зад гърба ви и сте заедно у дома Hug А колко големи се родиха бебките ти?

Аз навсякъде слушам, че момиченцата в тези седмици (нашите) били по-развити и повече се развивали от момченцата например Crazy
А на теб, терапия за дробчетата на  бебките правиха ли ти?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия