За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 39

  • 34 623
  • 783
# 285
На нас ни помага Бепантен
Виж целия пост
# 286
Знам , че дъщеря ми още е малка , но не се случвало да се напишка от над 1 година , а тази вечер го направи докато спи , не знам да се притеснявам ли , норомано ли , на 3 годинки и половина е.
Бих се притеснила.Детето ми на 2години остави от раз и дневния и нощния памперс.От тогава мокро легло не е имало.Изпускаше се първите 1-2 месеца докато стигнеше до гърне/тоалетна.Ходеше на ясла.После тръгна на градина.Сменихме град ,жилище...Не се изпускал никога.Никога не съм го питала"Имаш ли да пишаш?"
Ако не се разболее като евентуална причина виж дали ще се повтори.Може да е стрес,пикочна инфекция,бъбречна инфекция.
А детето как отреагира,какво каза...
Виж целия пост
# 287
ами казва си няма повече само този път , според мен не се е усетила , защото винаги си казва , като и се пишка(въпреки , че се е сличвало за тази една година 3-4 пъти само да става посред нощ да пиша)не едва ли е пикочна инфекция изключвам я ,защото като бебе имаше и знам просто как миришеше пишото  Confused не може да се сбърка просто.
Моя позната преди малко ми сподели , че не е чак толкова страшно за годините й , че е малка нейното момиченце на 4 и половина се е напишква от време на време.ох не знам просто , тя до скоро си беше настинала , ама и мина цяла седмица си беше вкъщи.ако е от стрес нещо ...
Виж целия пост
# 288
От едно изпускане не бих се притеснила,особено на вашата възраст.Виж,ако започне да се повтаря тогава бих се консултирала с педиатъра.
Виж целия пост
# 289
 Момичета имам нужда от помощ! До колко е безопасно да дам на моя глава Лактулоза или Дуфалак? Педиатърката не си вдига телефона. Малкият е запечен от една седмица стана вече, твърди топчета с много мъка ака. На третия ден ходихме на лекар по друг въпрос и за това тя каза, че няма проблем, че сигурно е от храната да не се притеснявам, обаче никакви други методи като круша, вода от овесени ядки, масаж и гимнастика не помагат. Днес 5 пъти, ака такива топченца, много се мъчи, явно аз в опит да го разхлабя натоварих положението.
 На 9 месеца е.
Виж целия пост
# 290
Няма проблем, безопасно е  Peace на Дуфалака изрично си има дадена доза за кърмачета. Предлагай повече вода, трябвало е по-рано да вземеш мерки не го оставяй друг път така цяла седмица...лекарката ти и тя от храната е, ами може и от нея да е ама аз знам че повече от три дни не трябва да се оставя запек. Аз моя син го разхлабвам с киви сутрин в кисело мляко например, ама сега не се сещам може ли киви на толкова малко дете  newsm78
Виж целия пост
# 291
Малък е за киви.
Защо ли крушата не помага?Действието на дуфалака е след 12ч.
Виж целия пост
# 292
Тиква и сини сливи също имат разхлабващ ефект.
Виж целия пост
# 293
Момичета, искам да направя кисел, но с компот. Просто вместо вода да сложа течността от компота, нали?  newsm78
Виж целия пост
# 294
Аз никога не съм правила кисел само с вода. Правех го с компот, първо опитвах за сладост, че едната ни прабаба се олива със захарта и ако ми е добре само компота слагах, при много сладко го правех 50 на 50 сок/вода  Peace
Виж целия пост
# 295
Аз никога не съм правила кисел само с вода. Правех го с компот, първо опитвах за сладост, че едната ни прабаба се олива със захарта и ако ми е добре само компота слагах, при много сладко го правех 50 на 50 сок/вода  Peace

Мерси много  Hug Моят компот е без захар, затова исках с него  Simple Smile
Виж целия пост
# 296
Още по-хубаво, така поне знаеш на 100% колко ще е сладко и ще бъде ли изобщо Simple Smile
Виж целия пост
# 297
Момичета, искам да направя кисел, но с компот. Просто вместо вода да сложа течността от компота, нали?  newsm78
Аз пък с вода не съм правила.Става ли?Как докарваш плътния и кисел вкус.
Слагам и разбити плодове от компота без люспа/кайсия ,праскова..../.Няколко плода.
Става и със сок.Ама рядко съм правила такъв.
Виж целия пост
# 298
Момичета, искам да направя кисел, но с компот. Просто вместо вода да сложа течността от компота, нали?  newsm78
Аз пък с вода не съм правила.Става ли?Как докарваш плътния и кисел вкус.
Слагам и разбити плодове от компота без люспа/кайсия ,праскова..../.Няколко плода.
Става и със сок.Ама рядко съм правила такъв.

С АМ го правих досега. Кипвам водата, слагам нишестето и накрая - вече като го сваля от котлона и изстине малко - 2-3 мерителни лъжички АМ и разбърквам + плодове задължително.
Виж целия пост
# 299
Ти слагаш АМ.Да така вкуса е различен.Аз на сварена тиква слагах АМ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия