Дискова херния - 9

  • 205 125
  • 739
# 195
Какво значение има къде ти слагат упойката?Wink
Виж целия пост
# 196
Таня, добре дошла  Hug И аз съм от оперираните, преди 8 месеца във ВМА, Л4Л5. Аз нямах пареза, а само много силна болка в крака. След операцията лекарят ми обясни, че ще е нормално да изпитвам болка и "играене" на нерва известно време след операцията, защото той се възтановява доста по-бавно от самото оперирано място. В общи линии ми каза, че колкото време ме е боляло преди операцията, толкова време ще се лекува. Все пак е относително и ако нещо те притеснява можеш да си попиташ твоя лекар. Радвам се, че се  чувстваш добре и ти пожелавам бързо възтановяване.
gen4eto87 операцията изобщо не е страшна, сравнимо с болките, които вероятно изпитваш сега, самата операция е песен. Резултатът се осеща мигновено. Упойката ти я поставят в операционната, както е писала Таня, лекарите ти говорят и ти ангажират вниманието и нищо не разбираш... Аз лично нямах търпение да се приключи и не бях притеснена. Момичето, с което бях беше много изнервено и му дадоха успокоителни преди това...
Важното, ако се стигне до операция, е да си избереш болница и екип, в който имаш доверие...
Виж целия пост
# 197
кажете не6то 4ака ли се за ЯМР или може6 веднага да ти го направят и дали 6те има смисал ако го направя в Димитровград или като доида в София  ако доктора прецени ? аз имам само  скенер и ме пра6тат на невро хирург в Хасково при доктор Каравасилев,  та вапроса ми е да барзам ли да го правя или да из4акам до като доида в София
Виж целия пост
# 198
Ако го правиш по здравна каса се чака, когато те одобрят, ако го правиш платен -става веднага или на другия ден е готов резултатът най-късно. До колкото разбирам май е по-важен човекът, който разчита ЯМР. И като отидеш в София няма да гледат, какво е напсано, а ще си пуснат направо диска и ще гледат по него неврохирурзите. Може би в София ще е по-добре, но не знам дали има възможност в едни ден да го направиш, да стане и да си отидеш на записания преглед. защото аз ходих в София в Гръбначен център на преглед и ме върнаха за ЯМР на тазобедрени стави и отново да отида като го направя.
Иначе за бързото възстановяване след операция, може би колкото по-рано е направена след засягането на невите по-бързо е самото възстановяване, логично може би. Комшийка и една пирятелка ги оперираха в Плевен седмица след първите симптоми и индикации за операция и часове след операцията ги накараха да са на кафето навън пред отделението. Казвам го със сигурност на 100%. Изписани на третия ден и на работа след втория месец без оплаквания почти. сега тичат и двете като коне ,а аз се влача като....
Виж целия пост
# 199
При всеки е индивидуално, така че не се сравнявайте с другите!
Виж целия пост
# 200
Да, съгласна съм, че при тази болест при всеки е стого индивидуално. може да има една група хора, които се слагат под така използваните от неврохирурзите терминология-класическа дискова херния.Тук нещата може да са еднотипни вече, поне според нещата, които са ми разказвали познати като симптоматика и лечение.
Виж целия пост
# 201
Няма еднотипни неща и всеки случай е различен. Хората реагират различно на лечението и няма място за сравнение. Вие гълтате лекарства , а аз не и след година аз бягам редовно , а вие все още сте с болки.... Simple Smile
Виж целия пост
# 202
Няма еднотипни неща и всеки случай е различен. Хората реагират различно на лечението и няма място за сравнение. Вие гълтате лекарства , а аз не и след година аз бягам редовно , а вие все още сте с болки.... Simple Smile
  е ок но  примерно при мен физи4еското натоварване е голямо и трагнаха отново болките преди месец и отново спрях работа,така 4е относно бягане мен ли4но ме е страх с тази пареза която имах на десния крак .а при мен една жена от Хасково ми освободи нерва и от тогава не ми изтръпва толкова крака но болките си ги има в кръста
Виж целия пост
# 203
Трой, дай боже всеки му като теб да стане, айде да не може да бяга толкова, ама да е без болки. Най-вероятно с много упоритост и труд - упражнения и специален двигателен режим се постигат резултати. От хората, които познавам, само тези във форума правят упражнения, другите нищо не правят и си я карат смело с навеждането ,вдигането и т.н. Така че може би и това не е съвсем критерии.
Виж целия пост
# 204
Няма еднотипни неща и всеки случай е различен. Хората реагират различно на лечението и няма място за сравнение. Вие гълтате лекарства , а аз не и след година аз бягам редовно , а вие все още сте с болки.... Simple Smile
  е ок но  примерно при мен физи4еското натоварване е голямо и трагнаха отново болките преди месец и отново спрях работа,така 4е относно бягане мен ли4но ме е страх с тази пареза която имах на десния крак .а при мен една жена от Хасково ми освободи нерва и от тогава не ми изтръпва толкова крака но болките си ги има в кръста
Ми нали точно това казвам Simple Smile всичко е индивидуално и няма място за сравнение Simple Smile просто дадох пример.
Виж целия пост
# 205
gen4eto87-Коя жена от Хасково ти освободи нерва?Питам ,защото съм от Харманли и ми е близо ,ако реша и аз да я посетя.От няколко месеца съм с болки в ръката и рамото причинени от шийната област в гръбнака.Опитах какво ли не,но спасение няма.
Виж целия пост
# 206
Вземи прочети първо какво стана с другата жена, която ходи да и ''освоодят'' нерва...
Виж целия пост
# 207
gen4eto87-Коя жена от Хасково ти освободи нерва?Питам ,защото съм от Харманли и ми е близо ,ако реша и аз да я посетя.От няколко месеца съм с болки в ръката и рамото причинени от шийната област в гръбнака.Опитах какво ли не,но спасение няма.казва се баба Николина и аз сам мн доволен ако не бе6е тя незнам  аз воб6те не можех да свия както и да е десния си крак и може да казват какво ли не за такива хора аз сам доволен ако иска6 пове4е инфо на ли4но...
Виж целия пост
# 208
Момичета,каква е процедурата за да се доберем до някой от двамата Габровски (професор или доктор) в Пирогов.
Нещата при нас не минават вече 3 пълни месеца.Спи седнал,само охка и ахка,казва,че му се сковават краката и усеща тежест в кръста.Острата болка в кръста изчезна,но според мен просто пика на възпалението отмина.
Една торба хапове пробва и нищо.
Днес гледа децата 3 ч,изведе ги на разходка и пак е така.Изпратих го в Пирогов с все снимката от скенера и епикризите му.Надявам се да не мрънка там като бебе,а да обясни свястно.
Почти съм сигурна,че предвид Съботата едва ли ще се престараят,но все пак от Понеделник мисля сериозно да го юрна.
Имате ли мнения за там newsm78
Виж целия пост
# 209
Мъжът ти щеше да бъде голям късметлия, ако болката му изчезнеше за 3 месеца  Laughing
Ново посещение на лекар няма да подобри нещата ...нека си пие лекарствата, да ходи на физиотерапия и просто да чака да му мине ... друго няма какво да се направи. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия