Хистеректомията - въпроси, отговори, коментари - II тема

  • 196 137
  • 753
# 225
 Rusalka:)  Аз винаги съм била слаба даже много при 170см бях 55 кг но.... нали бях бременна и раждането ми съвпадна с критическата все пак е една операция. Не искам и да мисля какво се е случило с организма ми Tired  Може би ще отслабна и без диети както с първото ми дете не зная но се страхувам че заради хормоналният дисбаланс ще остана така   та за това  Wink   Ти в момента ли си на терапия? Мен ме боляха костите от терапията горе в таза(където облъчват)  а сега говоря за петите   А аз изкарах много тежко лъчето .....дано да си по добре и спи повече( Аз тогава си гледах 2 месечното си бебе...абе много трудно ми беше но мина щом вече мисля да ставам красива newsm78
Виж целия пост
# 226
 Hug Точно така, мисли положително, бъди красива, обичай себе си  Heart Eyes
Аз също изкарах много тежко лъчето - в най-големите жеги миналото лято. Също имам болки с костите, но тези в корема ми са първостепенни.
Няма да ги мислим, усмивка и ведро напред   bouquet
Виж целия пост
# 227
Моми4ета здравейте искам само да споделя с вас 4е от 20 дена имам малко проблеми ли4ни и постояно съм в стрес даже запо4нах и да пуша по една две цигари притеснена съм да не си навредя но като пуша ми олеква малко .Само исках да споделя и с вас дано  скоро вси4ко мине. Пожелавам ви приятен ден.Казват без стрес  но не може.
Виж целия пост
# 228
Моми4ета здравейте искам само да споделя с вас 4е от 20 дена имам малко проблеми ли4ни и постояно съм в стрес даже запо4нах и да пуша по една две цигари притеснена съм да не си навредя но като пуша ми олеква малко .Само исках да споделя и с вас дано  скоро вси4ко мине. Пожелавам ви приятен ден.Казват без стрес  но не може.

Здравей Simple Smile
Мисля, че стресът би ти навредил повече, отколкото няколко цигари на ден. Бързо разрешаване на проблемите ти пожелавам - освен здравето и децата нищо друго не заслужава нерви  Hug
Виж целия пост
# 229
marinska_vanq  разбирам те аз постоянно живея така( под стрес) живея с свекърва мъж ми е много ревнив.....но  не се давам даже напротив. Аз спрях цигарите (Не пуши не е полезно особенно за нас) както писах сега съм на диета + всичко което ми мина през главата....даже съм по амбицирана от преди и както ти писа   Positum   Децата ти и Ти после всички останали Naughty   По спокойно едно по едно и нещата ще се наредят Hug   Аз съм станала е....ти темерута честно:)    Усмивки усмивки и пак усмивки   това е Peace  bouquet
Виж целия пост
# 230


Раздяла с втория ми мъж, кистектомия последвана от "прекрасната вест" за аденокарцином на яйчника и лягане под ножа за втора път- това ми се случи наведнъж Simple Smile...банки, дела и други красоти за разкош. Оцелях без да съм превъртяла (е, все още не мога да спя като хората, въпреки че вече имам хормонални лепенки). Краен оптимист съм  Laughing
Виж целия пост
# 231
Хехе, преди да мина през "белия тунел" се стараех да огрея много глупаво навсякъде (гладене, деца, социални контакти, пътувания, забавления, роднини и пр.) - лягах си в 1 и ставах в 5 и пак бях в "издънка" към някого.
Сега съм канап - децата са с приоритет, не гладя, лягам си в 9 най-късно (щом ги сложа по леглата и прочета приказка), ставам в 7 с мъка, отсвирила съм всички роднини дето съм им винаги "длъжна", спортувам с удоволствие (винаги намирам време и начин). За да не стана "асоциална" се организираме със съучениците и техните родители за удоволствия. Най-важното е, че се научих да казвам "не" по любезен начин, но твърдо.
Виж целия пост
# 232
Това исках да кажа и аз:-)
Виж целия пост
# 233
Благодаря моми4ета.Гена моя мъж също е ревнив макар4е в последно време е малко по добре аз също си казвам децата и аз после другите но някога не става знам 4е ще отмине но това но.Няма да пропушвам аз също спрях цигарите по добре без тях но тука тия дни не издържах. Времето се оправя разходки и само хубави мисли ще се постарая поздрави.javascript:void(0);
Виж целия пост
# 234
Привет момичета в момента съм на лъчетерапия в Дървеница,разминах се с химиотерапията,но чакането пред апарата е ужасно и той на всичкото чакане непрекъснато се разваля.Искам да попитам имам ли право да поискам от лекуващия ми тук скенер на кости?Хубав ден  bouquet
Виж целия пост
# 235
На мен sisley_t , направление за сцинтиграфия ми даде ортопед (за да съм била спокойна) като му представих документацията си и казах, че ме болят костите.
Преди това гръдният хирург не можа да ми даде  Shocked на същата база - нямал такива лимити, а изследването било скъпо.
Може би и лекуващият онколог би могъл да даде такова направление ...
Виж целия пост
# 236
Искам да ви запитам за горещите вълни-при мен мина година и половина,че и повече от операцията,в началото имах ужасни вълни,по цяла вечер не можех да спя и изведнъж спряха,а саега от близо месец пак получавам към 9 вечерта и до към 10-11 спират,но пак са много силни.Имате ли такива проблеми?На мен хормонозаместителната терапия ми е противопоказна
Виж целия пост
# 237
Привет мацки Simple Smile   sisley_t  Питай докторите за всичко не се стеснявай   ако не попиташ никой няма да ти каже...Аз мислих да си правя и също знам че ортопед го дава това направление  но трябва да изляза на хотел за два дена защото ставаш радиоактивна...отказах се но и съм спокойна  че съм здрава Laughing   ако може така да се каже Wink    sisley_t ако имаш нужда от нещо каквото и да е кажи ми ако мога ще помогна Peace
 mariqivanova799   ако знаеш само аз какви топли вълни имам...не вълни а цунамита но свикнах вече. И аз така преди година операцията септември началото спряха и от месец и половина може би  пак започнаха но каквото такова и аз като теб без хормони  newsm78        Антрииии къде изчезна бре?
Виж целия пост
# 238
Здравейте. Като чета какви изследвания правите...чак се чудя, защо на мен не ги правят. За мое щастие на профилактичния в Онкото резултатите бяха добри, но до сега са ми правили ТМ, цито и за целия период един път (последния) ехограф на малък таз. Не са ми правили (пращали) на снимка на бял дроб, мамолог, сцинтиграфия.. newsm78

Подадох документи за пенсия в НОИ на 20 януари, до март дали ще имам превод.  newsm78
Виж целия пост
# 239
Здравейте мацки, Simple Smile
От три месеца ви чета и съм ви много благодарна! Разбрах повечето неща, които ме интересуваха, предстои ми пълна хистеректомия заради карцином на ендометриума. Д-р Дянкова щеше да ме оперира през ноември, но се оказа, че са ми скочили хормоните на гушата. Кой да предположи! Аз съм пълна, а се оказах с Базедова болест. Досега укротявахме хормоните, защото докато не се кротнат, не може да се прави операция. Надявам се първата седмица на март най-сетне да ме оперират. Има ли сред вас някоя пълна дама, знам, че при пълните е по-сложно, да сподели опит, ако може и иска.
Още веднъж благодаря за всичко, което сте споделили тук и в предишната тема. Бъдете живи и здрави!   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия