Хистеректомията - въпроси, отговори, коментари - II тема

  • 196 143
  • 753
# 300
Здравей Кики,
Благодаря ти за напътствията. Оперира ме д-р Дянкова в онкологията. Ще се пазя, то си е за мен, поне доколкото мога. Дъщеря ми (12 г.) и мъжът ми помагат, няма туй онуй Simple Smile А колан носи ли, аз се чувствам по-добре с него, но все пак всеки подобен аксесоар отслабва мускулите и се питам докога е разумно да съм с него. Също така дали няма някакви леки упражнения за укрепване на мускулите на коремната стена, след като чревцата вътре се наместят Simple Smile
Поздрави и пожелания за разпускащ уикенд newsm44 newsm44 newsm44
Виж целия пост
# 301
С колана се чувствах много добре, докато не стана топло времето. После на вън не го слагах. Много беше дебел, запарваше и си личеше от километри, че имам нещо на кръста. Бях, като Робокоп.  Simple Smile За това ти казвам да се спреш на нещо с лека и стягаща материя. Идва лято, а е хубаво да го носиш 2-3 месеца.

За спорта: Мен и до днес все нещо ме дърпа, все не ми като хората и ме е страх. Опитах с коремни преси, но такова адско напрежение усетих, че така и не повторих.

Сега да ви се оплача за пенсията.
Около 208лв, ще ми бъде.
Със стаж 13години, като през последните 7години съм била на добра заплата.
Не знам, какви са им формулите на НОИ, но ако трябва да разчиташ само на тези пари си загинал.
Все пак е нещо, поне да си покривам добавките, които пия.

Хубава седмица момичета.

Виж целия пост
# 302
С колана се чувствах много добре, докато не стана топло времето. После на вън не го слагах. Много дебел, запарваше и си личеше от километри, че имам нещо. Бях , като Робокоп. За това ти казвам да се спреш на нещо с лека и стягаща материя. Идва лято, а хубаво да си го носиш 2-3 месеца.

Сега да ви се оплача за пенсията.
Около 208лв, ще ми бъде.
Със стаж 13години, като през последните 7години съм била на добра заплата.
Не знам, какви са има формулите, но ако трябва да разчиташ само на тези пари си загинал.
Все пак е нещо, поне да си покривам добавките, които пия.

Хубава седмица момичета.



Моята ще е 205, само не разбрах дали социалната добавка влиза в тази сума. Кики, при изчисляване се гледат годините от 1982 до 1997. Няма значение, че през '82 съм била на 10, а през '97 все още учех. Тъпо, но ние да сме здрави.
Виж целия пост
# 303
Да, влиза и тази добавка. Поне в писмото, което получих това пишеше.

Да, да сме здрави да си гледаме децата. Heart Eyes
Виж целия пост
# 304
Благодаря, Кики.
Да, да сме здрави, да си отгледаме децата, а и ние да не забравяме себе си и красивите мигове, които ни предстоят!
 baloni
Виж целия пост
# 305
Привет!

Влизам да споделя, че след 3-те седмици лъчетерапия на свеки докторът каза, че туморът се е повлиял и вече може да се направи хистеректомия. Насрочиха операцията за след 2 седмици. Дано всичко мине добре Praynig

Много гадни ефекти даде тази лъчетерапия, свеки почти нищо не може да яде, всичко ѝ дразни стомаха, от всичко получава разстройство. Казвам ѝ да пие пробиотик, но не ме слуша. Дали това нещо ще отшуми някога? Тя и след операцията ще мине 15 курса лъчетерапия и направо не ми се мисли как ще я понесе...
Виж целия пост
# 306
Привет мацки! Как сте?  Wink   Мария свекърва ти трябва задължително да пие пробиотик защото иначе ще има и други проблеми и то болезнени, повярвай ми.Разстройството ще мине спокойно но да си пие хапчетата за разстройство + пробиотик и ако има цистит   нош-па и спазмалгон с много много вода. Минимум 2 литра на ден.  с диетично хранене Peace  Успех  bouquet
Виж целия пост
# 307
Моми4ета привет да попиша малко и аз .4ЕСТИТА ПЪРВА ПРОЛЕТ много усмивки и здраве.Да кажем 4е съм добре само тия вълни няма ли да имат край нещо се позасилиха пак .Моята пенсия също е 205 лева с 19 години трудов стаж.Вие как сте поздрави.
Виж целия пост
# 308
Моми4ета привет да попиша малко и аз .4ЕСТИТА ПЪРВА ПРОЛЕТ много усмивки и здраве.Да кажем 4е съм добре само тия вълни няма ли да имат край нещо се позасилиха пак .Моята пенсия също е 205 лева с 19 години трудов стаж.Вие как сте поздрави.

 Hug Много се радвам, че влизаш във форма. Аз нямах вълни, но спортувах от първия месец след операцията - първо много ходене (по 4км), после колело, лек фитнес и плуване.

Пенсия нямам щото съм глупава ... 
Виж целия пост
# 309
Моми4ета привет да попиша малко и аз .4ЕСТИТА ПЪРВА ПРОЛЕТ много усмивки и здраве.Да кажем 4е съм добре само тия вълни няма ли да имат край нещо се позасилиха пак .Моята пенсия също е 205 лева с 19 години трудов стаж.Вие как сте поздрави.

 Hug Много се радвам, че влизаш във форма. Аз нямах вълни, но спортувах от първия месец след операцията - първо много ходене (по 4км), после колело, лек фитнес и плуване.

Пенсия нямам щото съм глупава ... 

Не си глупава. По някога просто нямаме късмет с хора, които да ни дадат информация и съвет. Благодарение на форума получих информация, която никъде не ми беше казана.
Давността за да подадеш документи за пенсия мисля, че беше 5 години.
Виж целия пост
# 310
Здравейте и от мен!От доста време Ви следя и искрено се надявах да ми се размине записването точно в тая тема,но уви........ След две и половина години отлагане,стигнах и аз до хистеректомия-в понеделник ще ме оперират в "Селена" Пловдив.Ако,има някой който се е оперирал там,ще съм много благодарна да ми пише и да го питам някои неща/аз разпитах доктора,но ще ми е полезно и успокояващо,ако някой минал оттам ми каже как стоят нещата/......Хистеректомията ще е тотална/макар,че то няма много останало за отстраняване,след 4 предишни гинекологични операции/ и само се моля всичко да мине без усложнения и скоро да съм отново на крака...Та,в тази връзка-колко време ви отне,за да се възстановите и да се чувствате достатъчно добре,за да се върнете в нормалния си живот/че ми е проблем и отсъствието от работа/?
Виж целия пост
# 311
Здравейте и от мен!От доста време Ви следя и искрено се надявах да ми се размине записването точно в тая тема,но уви........ След две и половина години отлагане,стигнах и аз до хистеректомия-в понеделник ще ме оперират в "Селена" Пловдив.Ако,има някой който се е оперирал там,ще съм много благодарна да ми пише и да го питам някои неща/аз разпитах доктора,но ще ми е полезно и успокояващо,ако някой минал оттам ми каже как стоят нещата/......Хистеректомията ще е тотална/макар,че то няма много останало за отстраняване,след 4 предишни гинекологични операции/ и само се моля всичко да мине без усложнения и скоро да съм отново на крака...Та,в тази връзка-колко време ви отне,за да се възстановите и да се чувствате достатъчно добре,за да се върнете в нормалния си живот/че ми е проблем и отсъствието от работа/?
Здравей Люба,
Честно казано, макар да съм пълна и ми прогнозираха трудно възстановяване, можех да се върна на работа още след като ме изписаха от болницата една седмица след операцията, а сега, две седмици от операцията - никакъв проблем. Трябва обаче да се има предвид, че работата ми е на бюро, не знам при теб как е. Гледай на следващия ден след операцията да си станала и, ако не ти се вие свят, слагай един колан и ходи. Според мен, това е разковничето. Успех! newsm10
Виж целия пост
# 312
Привет мадами Simple SmileЛюба  здравей Hug   Пожелавам ти всичко да мине леко и бързо:)  (Само при мен ли беше толкова трудно) newsm78 Да ви кажа след радикална хистеректомия и секцио ми трябваше месец за да започна да се движа що годе спокойно.Както и да е минало Naughty  Момичета вие как сте с умората? Аз много бързо се уморявам често почивам но си мисля че може да е заради малкият защото той се буди все още по 2-3 пъти през нощта   та това може да е причината не знам. Ох и пак трябва да си купя ветрило че инак не се живее   с тези топли вълни ама те не са топли а са горещи ooooh!И да се похваля след една година секса става почти нормален  Sunglasses Вече не ме боли толкова Peace  Мисля да устроя на моята половинка вечер под наслов   ПРОСТО ЗАЩОТО ТЕ ОБИЧАМ   1dating    Идеята беше на по големият ми син и аз веднага я прегърнах Simple Smile   Та така усмивки за всички добри резултати и   sisley_t   kak si???
Виж целия пост
# 313
Привет мадами Simple SmileЛюба  здравей Hug   Пожелавам ти всичко да мине леко и бързо:)  (Само при мен ли беше толкова трудно) newsm78 Да ви кажа след радикална хистеректомия и секцио ми трябваше месец за да започна да се движа що годе спокойно.Както и да е минало Naughty  Момичета вие как сте с умората? Аз много бързо се уморявам често почивам но си мисля че може да е заради малкият защото той се буди все още по 2-3 пъти през нощта   та това може да е причината не знам. Ох и пак трябва да си купя ветрило че инак не се живее   с тези топли вълни ама те не са топли а са горещи ooooh!И да се похваля след една година секса става почти нормален  Sunglasses Вече не ме боли толкова Peace  Мисля да устроя на моята половинка вечер под наслов   ПРОСТО ЗАЩОТО ТЕ ОБИЧАМ   1dating    Идеята беше на по големият ми син и аз веднага я прегърнах Simple Smile   Та така усмивки за всички добри резултати и   sisley_t   kak si???

Не си сама. И аз след 1 месец даже и малко повече се почувствах, като човек. Може би има значение и как е направена самата операция. Разрези и тн. И аз се уморявам често.
Много хубава идея за половинката ти.

Люба Какво те доведе до ХЕ? По мое мнение е добре да си починеш минимум месец, каквото и да работиш. После ако работата ти е лека и мислиш, че ще се справиш можеш да се върнеш.
Виж целия пост
# 314
Благодаря ви за вниманието,момичета....аз съм писала и преди в темата........До хистеректомията се стигна след 6 години лечения и операции:имам 4 кистектомии,едната с ревизия,конизация и задна пластика,поради пролапс....,но така или иначе нещата не само,че не е се подобриха,а и вече не издържам на болките и постоянния дискомфорт...Последните две години пробвахме какви ли не терапии,но се видя,че няма как да стане,само с консервативно лечение....За съжаление,поради много вече правени операции и срастванията-се налага операцията да е скалпелна и с пълна упойка/че имам проблем с гръбначния стълб,та трябва и него да пазим/.
Работата ми е лека/наложи се да търся такава,понеже съм вече с ТЕЛК/,просто се иска да съм в що годе добра форма/и приличен външен вид/,за да мога да си изпълнявам задълженията....,но в случая повече се притеснявам,че съм поела ангажимент,а не мога да го изпълнявам.......Засега съм обявила месец,надявам се да успея да се справя/и всичко да е без усложнения,че предишните ми операции бяха с такива/.
Стиснете по едни палчета ,утре,пък аз се надявам да успея в най-скоро време да пиша как е минало......
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия