Хистеректомията - въпроси, отговори, коментари - II тема

  • 196 139
  • 753
# 405
  Здравейте  момичета !  Hug

Напоследък  не ми остава никакво време почти за нищо и  затова не съм писала ,но се старая  да Ви  чета  редовно . 

При  мен  нищо ново няма -  най  накрая  да се наканя  да  отида на  контролен преглед при  доц. Дянкова  за тази събота  ,но  тя  пък май  ще се  окаже  ,че  я  няма  ........... Thinking  От  вчера  звъня  упорито  в  кабинета  й  в  Гео  Милев  и никой  не вдига  изобщо телефона ?   Чудя  се  да не би да е   в отпуск или временно  да не работи кабинета ?  Някоя    от  Вас  има ли  информация  за нея ?  newsm78


Относно  морето  -  ние  мислим  към края  на   юли  и  началото  на август да  ходим на море  ,това ще ми е  трето  море след  хистеректомията ,но  аз  не съм  била  с  лъчетерапия  ,така  ,че нищо не  мога да  кажа  ,но знам  ,че  при подобни  лечения  не се препоръчва  излагане на слънце .

За  секса  и  при мен  определено   мерака не  е  както  преди ( не  знам  от  операцията  ли е от какво ли  ,защото  аз  яйчници си  имам  и  доколкото  ми казват  си  "работят "  добре ) .

Поздрави  на всички  "стари " - Антри ,  Юлия  Николова ,  Димяни ,  Гена ,Люба Hug   и  нови  момичета  в темата !
Виж целия пост
# 406
Здравейте момичета,

до преди една седмица четях темата за Октомврийки 2014 (така и не посмях да се присъединя, уж да не предизвиквам съдбата, но лошото все пак стана), а днес вече пиша при вас.

По обяд ме изписаха от болница, след като на 13.06 минах през преждевременно секцио (22 г.с.) поради отлепена плацента превиа, кръвопреливане и хистеректомия, тъй като се е оказало, че освен превиа, плацентата е била и инкрета...

Не знам дали съм за тази тема... Доколкото ви прочетох набързо, с такива по-сериозни здравословни проблеми сте се преборили, свалям ви шапка за силата, куража и невероятния дух, който откривам у вас, а аз само лежа и плача...

Предполагам, че в главата ми в един момент ще се появят разни въпроси. Надявам се да мога да разчитам на вас.

Желая на всички ви много здраве!
Виж целия пост
# 407
Джеси; Дянкова е отпуска, но не знам до кога.

Marpen: Съжалявам за преживяното. Разбира се че може да разчиташ на нас. Hug
Виж целия пост
# 408
Привет мадами  Laughing. Аз първите дни на юли заминавам с децата при мама и татко на Балчииииик Sunglasses  за 2 месеца bowuu  Много съм щаслива! Антриииии къде се изгуби бре ? Стига с тази работа .
Marpen   искрено ти съчуствам  Sad Аз бях в осмият месец като ми казаха  рак на маточната шийка и след три седмици ми направиха секцио с радикална хистеректомия и разширена лимфна дисекция......да не се по-петвам вече но те разбирам но моето бебе беше голямо и се роди здраво доносено.  Чак ме е страх да те попитам за твоето Tired  Питай за всичко не се притеснявай Peace
Желая ти много сили и късмет Hug  bouquet
Виж целия пост
# 409
  Здравейте  момичета !  Hug

Напоследък  не ми остава никакво време почти за нищо и  затова не съм писала ,но се старая  да Ви  чета  редовно . 

При  мен  нищо ново няма -  най  накрая  да се наканя  да  отида на  контролен преглед при  доц. Дянкова  за тази събота  ,но  тя  пък май  ще се  окаже  ,че  я  няма  ........... Thinking  От  вчера  звъня  упорито  в  кабинета  й  в  Гео  Милев  и никой  не вдига  изобщо телефона ?   Чудя  се  да не би да е   в отпуск или временно  да не работи кабинета ?  Някоя    от  Вас  има ли  информация  за нея ?  newsm78


Относно  морето  -  ние  мислим  към края  на   юли  и  началото  на август да  ходим на море  ,това ще ми е  трето  море след  хистеректомията ,но  аз  не съм  била  с  лъчетерапия  ,така  ,че нищо не  мога да  кажа  ,но знам  ,че  при подобни  лечения  не се препоръчва  излагане на слънце .

За  секса  и  при мен  определено   мерака не  е  както  преди ( не  знам  от  операцията  ли е от какво ли  ,защото  аз  яйчници си  имам  и  доколкото  ми казват  си  "работят "  добре ) .

Поздрави  на всички  "стари " - Антри ,  Юлия  Николова ,  Димяни ,  Гена ,Люба Hug   и  нови  момичета  в темата !

Здравейте всички!
Първо, да ви пожелая хубаво лято, по сенките, но близо до морето или басейна, който както предпочита!
Gesika, когато аз звъннах преди 2 седмици ми се включи гласова поща, която информираше, че доц. Дянкова ще е на работа след 24 юни. Тъй че в сряда ще я нападаме май всички Simple Smile
Лека и приятна вечер!  bigdance2
Виж целия пост
# 410
Здравейте момичета,

до преди една седмица четях темата за Октомврийки 2014 (така и не посмях да се присъединя, уж да не предизвиквам съдбата, но лошото все пак стана), а днес вече пиша при вас.

По обяд ме изписаха от болница, след като на 13.06 минах през преждевременно секцио (22 г.с.) поради отлепена плацента превиа, кръвопреливане и хистеректомия, тъй като се е оказало, че освен превиа, плацентата е била и инкрета...

Не знам дали съм за тази тема... Доколкото ви прочетох набързо, с такива по-сериозни здравословни проблеми сте се преборили, свалям ви шапка за силата, куража и невероятния дух, който откривам у вас, а аз само лежа и плача...

Предполагам, че в главата ми в един момент ще се появят разни въпроси. Надявам се да мога да разчитам на вас.

Желая на всички ви много здраве!


Здравейте и от мен!

Аз преживях подобно нещо като Marpen, но миналата година. При нормално раждане загубихме бебето, аз едва оцелях. Била съм в изключително тежко състояние. Отстранена ми е матката и единия яйчник...

Желая много късмет и много здраве на всички!
Виж целия пост
# 411
Кики, Happygirl,  благодаря  ви  за  инфото  за  Дянкова !  Hug

Усетих се  и аз  ,че  е  отпуск само  ,че  аз  звънях  все  на  стационарния  телефон  в кабинета  -никой  не отговаря . Вчера  също  даваше  свободно  цял  следобяд  .  На  мобилния  не ми беше  удобно да я  притеснявам  след  като   е отпуск  ,  а  той  може би  й е  работен тел.  Дано  най- накрая  успея  да  си  запазя час  за  събота !  Peace

Успех  , кураж и  късмет  на  всички  момичета ! Peace Peace Hug Hug
Виж целия пост
# 412
Привет моми4ета и аз да се разпиша.На 05.06.и аз ще ходя малко на моренце но доколкото разбирам и тази година неможе на слънце но пак ще е по4ивка.Пове4ко в водата и после на сянка.И след морето пак на преглед дано вси4ко е на ред. Поздрави на вси4ки.
Виж целия пост
# 413
Здравейте,
Може ли при хистероскопия, докторът да каже, че това, което е махнал не прилича на полип, а от хистологията да излезе полип?
Виж целия пост
# 414
Здравейте Дами Прекрасна тема за хора които минават по този път
аз съм от Шумен и на 23.06 ме оперираха тотална абдоминална хистеректомия.Отстраняване на двата яйчника тръби и илиачен възел.В момента съм с болки ,което е нормално след операция,Въпроса ми е някой имал ли е болки при изхождане по малка нужда и дали е нормално това?
Виж целия пост
# 415
Здравей, ирена74

Тези болки или дискомфорт обикновено са в резултат на интервенцията, и могат да продължат месец след операцията. При мен беше така (усещане за неприятно боцкане в пик. мехур). Сега, 9 месеца след операцията, на моменти имам същите усещания, когато продължително време съм отлагала ходенето до 00.
пп Ако се притесняваш се обади на хирурга си, той би ти дал най-точна информация
Виж целия пост
# 416
Благодаря
Виж целия пост
# 417
Здравейте отново,
защо е нужна лъчетерапия след като е изрязано до здрава тъкън.А ето и хистологията:
Матка пролиферативен ендометриум ,жлезист ендометриален полип, интрамуларен лейомиум. Шийка хроничен цервицид ,овула Наботи ,учадтък с тежка дисплазия ,лека грандуларна дисплазия ,фокална атипична сквамозна метаплазия Част от яйчник с киста
Цитограма Квантум Дуглас мезотелни кледки лимфоцити
Десен латерален кант мезотелни кледки лимфоцити
Виж целия пост
# 418
ZDRAVEİTE , MOMİ4ETA MNOGO SE İZVİNYAVAM 4E NEMOGA  DA  PİŞA  NA  BILGARSKİ.DANO DA MOJETE DA GO RAZBERETE ,İMAM NUJDA OT VAŞİTE NASIR4ENİYA  İ POMOŞ ,NA 07.07.ŞTEME  OPERİRAT  HİSTEREKOMİYA TOTALNO ,MNOGO SE PRETİSNYAVAM  KAK ŞTE MİNE.RAJDALASIM SIS  SEKCİYO  DALİ NASIŞTOTO MYASTO ŞTEME  OPERİRAT? İ OT V4ERA  KIRVYA PO MALKO  AKO NE SPRE  DALİ ŞTE OTLOJAT  OPERACİYATA .  Sad ŞTESE RADVAM  AKO NYAKOİ Mİ  OTGOVORİ  .                     
  JELAYA NA VSİ4KİVİ ZDRAVE
Виж целия пост
# 419
Здравей, нормално е да се притесняваш. Мисли си, че всичко ще мине нормално. Аз също раждах секцио с хоризонтален разрез, а при операцията разрезът е вертикален. За кървенето не знам, май няма значение ако става въпрос за менструален цикъл.
Стискам ти палци и се обади като се освестиш  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия