Темите за "Турското робство" в учебниците на нашите деца

  • 20 106
  • 124
# 75
Алана,
мисля, че темата напълно отговори на въпросите ти Simple Smile
Виж целия пост
# 76
и недей да изказваш мнения какво съм прочел, да не останеш изненадана после, че вероятно е много повече от това дето ти си прочела;)
Количеството няма значение. Цялото поколение на нашите родители са учили до откат "История на БКП", ама елементарни факти за случилото се през 44-та година не знаят.

А и вече си каза, че не обичаш историята. Едва ли си чел например чуждестранни източници, за да свериш достоверността с учебникарския патос.
Сега се смеем на македонците, а не осъзнаваме, че ние сме учили абсолютно по същия начин разкрасена история. С много аналогични цели като техните. И по същия начин изглеждаме от страни.
Виж целия пост
# 77
Ха, в началото е имало камък и българин! Simple Smile

Всяка национална история има своите украшения.
Идват още от "изворите" си където фактите са показани по съответно изгодния начин в повечето случаи.
Затова се цянят страничните, но те не винаги са информирани.

В момента фактите се извъртат до неузнаваемост при всеки конфликт и всяка страна е права. Последните 20 години има много примери, разпознаваеми за обикновени ненагазили в доклади и раследвания хора.
Виж целия пост
# 78
Не ме интересува как го преподават, аз знам аз как ще го предам на детето си. То докато тръгне на училище сигурно и Левски няма да го има в учебниците като радетел за свободата ни, ами като терорист но това е отделен въпрос. Какво очакваме с турци в управлението? Че някои и се съгласяват, че нямало робство.  #Crazy
Виж целия пост
# 79
Не ме интересува как го преподават, аз знам аз как ще го предам на детето си. То докато тръгне на училище сигурно и Левски няма да го има в учебниците като радетел за свободата ни, ами като терорист но това е отделен въпрос. Какво очакваме с турци в управлението? Че някои и се съгласяват, че нямало робство.  #Crazy

Именно. Тезите на Алана са ми до болка познати, познавам такива хора и дори и тук във форума има един Пламен Хъ Къ, изключително неприятен за мен тип и откровен българомразец, вероятно много ще си допаднат с Алана.

Аз излизам от темата, приятен ден на всички.
Виж целия пост
# 80
И аз се отписвам само като прочетох българи какво пишат и ми се сгади.
Виж целия пост
# 81


  Всъщност българската църква е била потискана от гръцката, а не от турците.

Да не пропускаме факта, че българската църква се е отделила от гръцката като самостоятелна, именно с намесата на Високата Порта  Peace
Виж целия пост
# 82
Не ме интересува как го преподават, аз знам аз как ще го предам на детето си. То докато тръгне на училище сигурно и Левски няма да го има в учебниците като радетел за свободата ни, ами като терорист но това е отделен въпрос. Какво очакваме с турци в управлението? Че някои и се съгласяват, че нямало робство.  #Crazy

Земи го научи също така,  кой е предателя на Левски и кой е застрелял Ботев Wink
Виж целия пост
# 83
Последните два факта не са неоспоримо исторически доказани ,а само хипотези. Mr. Green
Виж целия пост
# 84
То пък да бяха единствените Simple Smile Разрови се в историяте ни и ще намериш много такива  Peace
Виж целия пост
# 85
Така е ,всеки народ заслужава историята си Hug
Виж целия пост
# 86
Трой, че има и българи Юда има в това спор няма и самата тема го доказва. Joy
Виж целия пост
# 87
Темата няма нищо общо с националното предателство Катрала...
Виж целия пост
# 88
За съжаление никой явно не знае в кой клас се учи за този конкретен период, а и учебници в електронен формат не успях да намеря.
Вариациите по темата какво сме учили ние навремето не бяха много необходими, понеже ми е известно. Исках да знам сега как се представя, но явно темата не е видяна от някой с деца в съответния клас.
Виж целия пост
# 89
За съжаление никой явно не знае в кой клас се учи за този конкретен период, а и учебници в електронен формат не успях да намеря.

Отговорили са ти още на първа страница, макар че не толкова трудно да влезеш на страницата на МОН и да погледнеш учебните програми на начална степен.
Имате ли представа в кой клас се учи за пръв път?
Все ми се струва, че в гимназията ще е представено малко по-критично и по-реалистично, но в началното и основното училище ще има някаква по-опростена версия, по-близка до тази работа с "робството".

Помня, че имаше някакъв сайт с електронни учебници и ако там има съдържанието бих искала да го разгледам. Но не откривам сайта, нито знам за кой клас да търся  Confused

Трети клас. Потърси на Просвета електронните, ако има за 3 клас - Човек и общество.
Аз ще добавя, че се учи до шести ( включително). Не знам какво учат след седми клас, но и то може да се провери пак на страницата на министерството. В трети и четвърти клас предметът е " Човек и общество". От пети клас става " История и цивилизация".
Ето ти един учебник за 4 клас.
Може също така да погледнеш в блога на началните учители. Добри хора подготвят и качват разнообразни материали. Със сигурност ще има нещо по въпроса, който те интересува.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия