Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Има ли налична рецепта за коледен щолен?
Къде мога да намеря рецепта за чийзкейк на Белдинда?
Може ли да се пекат мед в силиконови форми?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Има ли налична рецепта за коледен щолен?
Коледният щолен е традиционен немски плодов кекс, който обикновено съдържа сушени плодове, ядки и подправки. Рецептата за него може да бъде намерена в различни източници, включително онлайн кулинарни сайтове или книги за сладкарски изделия. Обикновено включва смес от сушени плодове като рози, портокалова кора, лимон и други подправки. Приготвянето му изисква време и внимание, но резултатът е вкусен и празничен кекс, идеален за коледната трапеза.
-
Къде мога да намеря рецепта за чийзкейк на Белдинда?
Рецептата за чийзкейк на Белдинда може да бъде намерена в предишната тема на форума, където се споделят рецепти за коледни сладки. Обикновено в първия пост на темата се съдържат важни рецепти и информация. Ако не е налична там, можете да се свържете с автора на публикацията или с други участници във форума, които може да са споделили рецептата в предишни дискусии.
-
Може ли да се пекат мед в силиконови форми?
Да, мед може да се пече в силиконови форми. Въпреки че традиционно медът се пече в метални форми, силиконовите форми също са подходящи за печене на меденки. Важно е да се отбележи, че времето за печене може да варира в зависимост от материала на формата и температурата на фурната. След печенето, медът трябва да се извади от формата и да се остави да се охлади преди консумация.
-
Как се закрепва украсата от захарно тесто върху сладкишите?
-
Как мога да оформя тестото за орехчета без преса?
Шегувам се.
За сладките ... охх, може би портокаловите с шоколад на Ири Купенска, ваниловите кравайчета /всяка година правя, много са хубави/, кифличките с лешници на Ири купенска, може и маковите подкови на Йоли, макар че това са все подобни сладки, всички ми харесват, за линцери се чудя, много ги харесва мъжа ми но са по-голяма играчка, миналата година правих и пълнени меденки, тази година може би ще са си просто меденки, няма да ги пълня. Ще има и някакви шоколадови сладки, а може би и още 2-3 вида. Аз правя много видове по една доза , та да опитаме от всичко. Но ми е трудно да реша какво, ще има и бонбони няколко вида със сигурност, миналата година много се харесаха. Виенските орехови сладки също са страхотни и много се харесват, тази година и кексчета ще правя - дали на Йоли, дали по една рецепта от Гуд Фуд, ще видя. Но, като изключим кексчетата, другото няма да украсявам с айсинг и т.н., ще украся с шоколад и може би бял шоколад и стърготини, нямам време за другите украси, че три деца ме тормозят
Но се включвам с инфо ( 

Уж съм ги чела почти всички рецепти, а тази съм я пропуснала! Много апетитно звучи - ще се пробва!