Всичко за семейните добавки за деца/детски/ - въпроси, отговори, получаване - 33

  • 65 906
  • 737
# 555
Днес подадох декларация за детски,а на 14 подадох декларация за помощ при раждане. Та въпросът ми е: Март месец ли да чакам помощта и детски?
Миналата седмица като попитах служителката,кога е крайният срок за подаване,ми отговори 28-ми.Ако не са си измислили различни крайни дати в различните градове,би трябвало да се "класираш" за март Peace
Аз подадох на 27-ми(този месец),специално попитах кога да чакам превод(ако съм удобрена естествено).Отговориха ми,след 20-ти март(няма фиксирана дата).


На предната страница обясних, че когато се подават документи за детски надбавки в края на месеца, то се превеждат не на следващия, а на по-следващия месец.
Тя детски ще вземе за февруари + март /накуп/, но през април.

На мен два пъти ми се случва, като обясниха, че за да няма прекъсване, да подавам документи до 20-то число. Не че е лошо да получиш накуп двойни детски, но правя уточнението, за да не разчита жената на превод, през март.

Към една от най-големите общини съм, допускам, че е възможно в малките да обработват по-бързо документите.


На 99% съм сигурна, че през март ще си получи детските заедно с помощта за раждане. Документи се подават до последния ден на месеца, а социалните приключват месеца към 10-12 число на следващия месец.


На сто процента бъди сигурна, че ще си получиш парите около 20 март. Само някои дирекции в страната приетите молби до 20 число на месеца се обработват за следващия месец, защото не си дават зор да се понапънат малко. В края на месеца се приемат много молби и работата е повече. До 10 число на следващия месец се правят ведомостите и парите се привеждат около 20.
Виж целия пост
# 556
Интеграциите в ОББ пуснаха ли ги?
Виж целия пост
# 557
Интеграционни само във Варна ли няма?
Виж целия пост
# 558
и на други места май няма още ,те вече се гаврят,може ли такова нещо...
Виж целия пост
# 559
Получавам детски от юли 2013. За тази година не са ми превеждали нитянуари нито февруари, а знам, че нови документи трябва да подавам една година след първите. Аз ли бъркам нещо или по незнайна причина не ми ги превеждат? И къде мога да проверявам превеждането на детските? С пик-а от НОИ става ли?
Виж целия пост
# 560
най-добре отиди до социалните за да провериш какво става,с номер от Нои няма как да провериш
Виж целия пост
# 561
Получавам детски от юли 2013. За тази година не са ми превеждали нитянуари нито февруари, а знам, че нови документи трябва да подавам една година след първите. Аз ли бъркам нещо или по незнайна причина не ми ги превеждат? И къде мога да проверявам превеждането на детските? С пик-а от НОИ става ли?
Тези помощи нямат общо с НОИ. Проверки само с ел.банкиране или ня място в банката да поискате месечно извлечение. Или на място в АСП, за да проверите каква е причината, ако са ви ги спрели.
Виж целия пост
# 562
Провери си на място при социалните. Няма друг начин. Първо си виж извлечението от банката за преводите.
Виж целия пост
# 563
Варна-интеграционните са преведени
Виж целия пост
# 564
Имам едно въпросче към компетентните и запознати- ако прехвърля майчинството си от втората година след като съм се върнала на работа и получавам половината от него на майка ми, тя цялото ли ще взима или половината?
Благодаря предварително
Виж целия пост
# 565
Имам едно въпросче към компетентните и запознати- ако прехвърля майчинството си от втората година след като съм се върнала на работа и получавам половината от него на майка ми, тя цялото ли ще взима или половината?
Благодаря предварително
Разбира се, че цялото. А ти няма да взимаш половината. Майка ти не трябва да е пенсионирана.
Аз съм прехвърляла моето на свекърва ми.
Виж целия пост
# 566
Имам едно въпросче към компетентните и запознати- ако прехвърля майчинството си от втората година след като съм се върнала на работа и получавам половината от него на майка ми, тя цялото ли ще взима или половината?
Благодаря предварително
Разбира се, че цялото. А ти няма да взимаш половината. Майка ти не трябва да е пенсионирана.
Аз съм прехвърляла моето на свекърва ми.

мерси много
Виж целия пост
# 567
За дете, родено месец март, кога трябва да се подаде заявление за получаване на детски?
Виж целия пост
# 568
За дете, родено месец март, кога трябва да се подаде заявление за получаване на детски?
април
Виж целия пост
# 569
Благодаря за бързия отговор!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия