Калории броим, здравето ценим и кила топим! - тема 10

  • 50 866
  • 752
# 540
Здравейте и от мен!

 Mikkey, правя си сандвич с хляба и филето  Grinning мажа си филийките с горчица или лека майонеза и отгоре филе, не знам кое ти звучи странно  Grinning А за пил. филе, купешко е и наистина си права, че и то най-вероятно е тъпкано с консерванти  Sad И ако можеш да ми кажеш как и къде мога да си смятам това съотношение? Благодаря!  Simple Smile

Днес малко попрекалих с въглехидратите, ама и аз съм пред цикъл и поне се радвам, че не се натъпках с шоколад, а с полезни плодове  Grinning

Закуска: Отново две филийки ръж хляб с горчица и пил. филе. 1 лъжичка ябълков мармалад  Blush
Предобедна закуска - изядох един бейкролс, понеже бях навън и мнооого гладна, а нямаше как да се прибера скоро  Blush Ще си взема утре нещо полезно в чантата, че да не повтарям грешката! Peace
Обяд: маааалко мусака (ограничих се заради бейкролса)
Следобедна: тук се почнаха плодовете  Grinning 2 кивита, половин банан и една круша  Blush
За вечеря: по-леко го дадох тук - зелена салата и малко спанак с ориз.

Всичко - около 1600 УЖАС  Grinning Blush Ноо поне се радвам, че не съм яла само вредни неща! Почнах да се срамя, предпоставка ми е да внимавам  утре  Grinning!
Лека вечер от мен!   bouquet
Виж целия пост
# 541
Добро утро, момичета..

Защо все аз започвам спорове на всякакви теми - преди за млякото, сега за тичането, днес мисля да ви проокирам с мнения за "здравословния subway" - не е нарочно Embarassed

Та, за тичането - дадох обещание, което значи, че ще му дам шанс, пък от там нататък, каквото сабя покаже...

За яденето - вчера се наложи да обядвам навън и си изоставих пържолата със зеле - толкова беше тъжно и вместо това ядох някакъв черен хляб с 2 резанчета мръвка за 6 лева от subway - сърцето ми се скъса, ама нали, уж, да е здравословно - та, колко здравословно е всъщност и какво може да яде човек, когато е на улицата? Приемам всякакви предложения...

Like_smoke - въобще не си "досадна" - благодарение ,основно, на теб и на другите мацки , естествено - съм това , което съм в момента - а, аз много се харесвам такава, но ако не беше ти- да ме откажеш от пастета, 1 литър мялко дневно, вафлите, дюнерите -едва ли щях да го постигна -  Hug Hug Hug
Менюто за днес:
з.2 ябълки, 3 моркова, чай с мед и лимонче
о. вчерашната ми пържола със зеле и морков + 1 варено яйце + една пържена бебе рибка от вечерята ми снощи
след обяд - 1 чаша мляко
в. скумрия в доматен сос и силно се надявам да се преборя с едно реване (говоря за сладкиша, а не че ще плача), че ще сме на гости и ще видя, дали ще устоя на изкушенията. В тази връзка - днес няма да има време за спорт... и някак си чувствам душевна празнота - толкова да е странно...

Хайде, сега (след като дадох отчета) да се залавям за работа.
Пожелавам ви здраве и малко калории
  bouquet Hug  bouquet

Виж целия пост
# 542
Десита,
Сабуей е по-малкото зло в сравнение с Макдоналдс, КФС и т.н. Поне не са толкова преработени продуктите.
Проблемът са, разбира се хлебчетата. За да ги избегнеш, можеш да си поръчаш салати - правят ги много хубави и пред теб т.е. вместо плънка в хляб, получаваш само плънката, която я правиш по желание месо, зеленчуци и т.н.

Иначе, ако обядвам навън също си поръчвам някакви салати, супа, месо...Или чисто и просто си нося сурови ядки в мен и хапвам в движение.
Виж целия пост
# 543
Запис. Едни излишни 13 кг ми се моткат след раждането  newsm78
Виж целия пост
# 544
привет  Hug
искам да ви покажа моето "йо-йо"  Shocked предположения? защото аз се изчерпах!  Rolling Eyes

дата         калории  Б%   М%   В% намалени кал.  тегло
17.01.2014   1456   26   17   57        -344             74.0
(продължила съм на 1300-1400калории)
23.01.2014   1335   19   20   61         -465             72.2
(продължила съм на 1400-1500калории)
10.02.2014   1400    40   17   43        -400             73.0
(продължила съм на 1400калории)
19.02.2014   1456   13   14   73        -344               73.4
20.02.2014   1598   31   13   56        -202   
21.02.2014   1387   15   16   69        -413   
22.02.2014   1845   20   20   60           45   
23.02.2014   1886   14   26   59           86   
24.02.2014   972    27   29   44         -828   
25.02.2014   1133   23   17   60        -667               72.4

п.п.тегленето е при еднакви условия, не съм променяла физическата си активност
Виж целия пост
# 545
Добро утро, момичета - друго си е да започвам деня с бг мама Hug Hug Hug

did_ka ,  не ги разбирам нещата, за да изкажа някакво експертно менние, така че само мога виртуално да те гушна  Hug

Like_Smoke благодаря за препоръките - най- ми хаерса варианта за супа или ядки в движение Simple Smile

Иначе за вчера - ами, хапнах си реване  Embarassed ...признавам - виновна съм... то в понеделним ще си проличи - няма къде да се скрия...

За днес
з. 2 ябълки, 3 моркова, чай с мед и лимон
о. свинска пържола на жар с картофено пюре
след обяд - чаша мляко
в. май ми се яде кисело мляко, но ако съм много гладна ще погълна една супа

имам и един банан, който не знам къде ще го сложа в менюто, ама сигурно ще се изяде по някое време и довечера- споооорт  smile3521

Бъдете здрави и усмихнати  Hug  bouquet Hug
Виж целия пост
# 546
привет  Hug

вчера завърших на 1250калории   Б-23%   М-20%   В-57%
з. кафе с мляко
о. 300гр печени зеленчуци + 100гр.извара
з. две малки ябълки
в1.зелена салата с маслини
в2. 200гр печена сулка, 1 картоф и една бира

и тази сутрин съм 73,6кг... подозирам се в нощно безпаметно похапване  Thinking  Joy (шегувам се, никога не съм яла нощем  Flutter)
Виж целия пост
# 547
Здравейте момичета, и аз ви наблюдавах известно време и взех че се навих да пиша.Харесва ми това суетене с тези калории Simple Smile . Аз съм 182 с.\62 кг. и съм минала през раждане,28 години.Спортувам ходене пеш и 40 мин кардио всеки ден от година,две, пия много зелен чай, не ям сладко, боклуци,пържено и вредно мазно. От близо месец броя калории, защо ли?защото, не че искам да отслабна , вече свалих 1 и половина кг. и мисля да захапя на 61\62 кг.Забелязах че преди да започна да се храня здравословно, съм поглъщала много сладко, хляб шоколад и поглъщах по 2800-3000 кк. В следствие направих брич, поносим но не и за мен и целулит на бедрата, поносим но не и за мен а кг. Ми варираха 64-65, което за 182 см са си нищо работа, обаче дупето ми се смъкна и натежа, защото аз само там качвам.Та, много ми беше трудно да влезна в друг коловоз и да мисля какво ям, направо психясах по едно време и си казвах защо се мъча и се тормозя, приемах го като мъчение и ужасно тегло.Но, сега разбрах или по точно осъзнах че това не е мъчение, това не е диета, това е начин на здравословно хранене.Знаете че настройката е много важна.Сега има здрав стомах, чувствам се добре, тренирам не за да отслабна а за да съм здрава приемам от 1500- 1800 кк. А онзи ден бях на изпит и изядох за 18 часа 6000 калории и се чувствах най щастливата. В следствие три дни ми стигаха по 1300 кк. Бъдете щастливи, упорити и минимализирайте отрицателната реакция върху стреса.   bouquet прощавайте за дългото постване Simple Smile
Виж целия пост
# 548
did_ka, доколкото разбирам ти изчисляваш, че трябва да приемаш по 1800 за задържане на кг. Ако искаш преизчисли пак от тук - http://www.freedieting.com/tools/calorie_calculator.htm при ниво на активност Little/no exercise и ни пиши какво се получава.

Аз изчислих по някакви спомени за твоя ръст и ми излезе, около 1780 за задържане и 1400 за отслабване с умерен темп. Като гледам ти ги правиш 1400, но имаш пикове от над 1800 и не знам дали средно не се получава около 1600 калории. Друга причина е, че при броенето винаги забравяме нещо, а и на етикетите пише по-малко калории с около 10%. Според мен трябва средно да си на около 1250 калории и като добавим 10% забравени от нас и спестени от производителя такъм ще стане.
Друга причина е вечерното хранене - тук преди време се казваше, че калориите са си все едни и същи, но определено за мен и за много други хора това не е вярно. Тези след 19,00 часа ми се лепят. И това става с годините, преди не беше така. Алкохолът също много се лепи, а и забавя възстановяването на организма през нощта.
В много книги пише, че органите си почиват след 19,00 часа и да им дадем възможност за това. За сега на това разчитам, да видим...
Виж целия пост
# 549
Здравейте,
нова съм, и не съм изчела цялата тема освен линковете на първа страница.
Преди време дори пуснах тема за да питам как да сваля упоритете 5 кг.
Опитах се да намаля като за начало количеството на храната която приемам . Ограничих сладкото до минимум / за една седмица съм изяла 2 бонбона и една вафла/. Хляб от около 10 дена насам съм хапнала може би 2 препечени филийки. Не знам от наближаващата пролет ли...или от друго на някак си нямам особен апетит. И между другото реших да сметка калориите които приемам. Сметнах и теглото си. Според калкулаторите които сте дали отпред на темата съм в абсолютно идеално тегло и с нужда от 1700 калории дневно. Еми от 10 дена ги смятам и не съм приела повече от 1000. Това което ме изумява е, че не само че не съм свалила и грам ами се чувствам ужасно подута:(
В лицето и бузите съм малко свалила сякаш. Започнах редовно да ходя до тоалетна. И след работа, докато се стъмни съм навънка на разходки.
Е защо не свалям...кога ще има ефект....Направо се отчаях, че до пролетта 5 кг не мога да сваля...
Виж целия пост
# 550
Първо тези 5 кг., ако са ти последни, са най-трудни за бутане.
Второ - за десет дни не очаквай някакъв невероятен резултат - това е възможно при хора с много килограми за сваляне.
Подуването може да идва от задържане на вода.
Дай малко време на тялото ти да се адаптира, в момента е под стрес
Виж целия пост
# 551
Много ти благодаря за включването, Таня  Hug
Винаги даваш полезна информация!

Често ползвам този калкулатор за сверка - 178см/73кг, ниска активност
резултати: основно -1838калории ; за загуба на тегло - 1470калории ; за бърза загуба на тегло - 1285калории
По същия калкулатор като основна стойност ми дава 1532калории, което в общи линии е/беше ежедневния ми прием. На същия този прием отслабнах когато започнах, но тогава работата ми включваше и по няколко км бърз ход през деня, катерене по стълбите  Rolling Eyes
Поразтърсих се из разни статии и попаднах на това  Реших да намаля още калорийния прием, за да раздвижа нещата и се надявам на някакъв резултат. Също - опитвам се да ям бавно, защото това ми е голям проблем  Blush В момента време за повече упражнения нямам, но ще се поправя през почивните дни Peace Все се надявам, че като се стопли времето и увелича физическата си активност нещата ще влязат в норма. Но определено с годините нещата стават все по-трудни  Rolling Eyes
Алкохол - миналата седмица се ограничавах до чаша вино, предимно бяло или една бира. От неделя до сега , с изключение на снощната бира, не съм пила алкохол  Naughty и мисля да продължа в тоя дух, докато мога.
Що се отнася до съня - имам щастието да спя като пън  Mr. Green 7-8ч.
Относно храненето вечер, за съжаление няма как да се храня рано. Обикновено се прибирам късно, готвя, чакам си половинката и в най-добрия случай вечеряме в 20:30-21ч. След което продължавам с обичайните задължения (често йога упражненията ми са към 23ч), тоалет и сън!
Виж целия пост
# 552
Здравейте!
Отчета ми за днес:
з. 1 филия с лютеница, около 20г сирене, половин банан, зелен чай
о. варени картофи, гъби на фурна, малко кьоополу(без олио) и 50г телешки суджук
с.з. 3 бадема, 2 парченца черен шоколад и бяло фрапе
в. кафяв ориз със зеленчуци, 2 ролца от раци и 1 препечена филия

общо - 1250
Сутринта направих 10 мин. кардио упражнения, малко е, но ми дойде предния ден и ми се виеше свят малко. Мислех вечерта да направя още 15-20 мин упражнения, ама ме повали грипа  Sad  и то много бързо. Пазете се момичета, имам адски болки в корема, гърлото ме болеше също, абе ужас Tired
Айде до скоро   bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 553
vanilla92 , бързо възстановяване  Hug
Непокорна, ти как си?   bouquet

аз завърших на 1280калории   Б-24%   М-31%   В-45%

Виж целия пост
# 554

Непокорна, ти как си?   bouquet




Покашляща...и похапваща...и с два кг отгоре... Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия