СЕДМИ КЛАС - ще бъдем ли през зимната ваканция пас? - тема № 40

  • 51 518
  • 745
# 225
За първи път виждам подобна олимпиада - досега винаги бяха 4 задачи за разписване, и то далеч не леки. А тази си беше направо НВО с взетия до момента материал.
Ако говориш за математиката, вече трета поредна година е във формата на НВО и с горе-долу ( да не кажа съвсем) със същата сложност.
Виж целия пост
# 226
Вчера на олимпиадата по математика квесторите са давали само по един лист за чернова.
А за задачите с разписване на беловата е имало 1/3 от лист. Как трябва да се подходи, за да допишеш задачата, ако това място не ти е достатъчно.
Според синът ми, в училище организацията не е била добра. Той сравнява с пробния в СМГ.
Това с отношението на квесторите и липсата на яснота с правилата по време на изпита ме притеснява много за матурата.
Виж целия пост
# 227
За математиката говоря. при големия ми син миналата година беше 4 задачи. За по-предни години не зная как е било, не съм поглеждала в темите на  тогавашните седмокласници.
Виж целия пост
# 228
За математиката говоря. при големия ми син миналата година беше 4 задачи. За по-предни години не зная как е било, не съм поглеждала в темите на  тогавашните седмокласници.

Ако е бил 7 клас, няма начин -
http://math-bg.com/wp-content/uploads/2012/12/62_NOM_Plovdiv_7_klas-U.pdf

Да не бъркаш с областния кръг - там са три задачи за разписване.
Виж целия пост
# 229
да, имаше и такива - сега като ги разгледах си ги спомних, но по принцип се сещам за  състезание през ... февруари може би, с 4 словесни задачи - това ми е останало в мисълта като олимпиада.  Освен следващ кръг да е било...
Виж целия пост
# 230
да, имаше и такива - сега като ги разгледах си ги спомних, но по принцип се сещам за  състезание през ... февруари може би, с 4 словесни задачи - това ми е останало в мисълта като олимпиада.  Освен следващ кръг да е било...
Неслучайно,  GD, преди време застъпих позицията,че  1 кръг на олимпиадата по математика  за 7 клас е един идеален пробен изпит заради пълното припокриване като формат и  почти  пълното  като сложност с НВО. Peace Но тогава няколко мами изразихте контра мнение, че олимпиадата, дори още на 1 кръг,  е само  за изявени математици. От 2 кръг нагоре - да, така е,  но не и  на първи. Затова и толкова масово е участието сред седмокласниците, затова не е хич малка и бройката на достигащи до 2 кръг (тоест преодолели прага от 73 точки като минимум на 1 кръг)  и после славно окапващи при сблъсъка  с наистина по-трудни задачи. Laughing
Виж целия пост
# 231
А 73 т. на 4.50 ли отговаря по формулата за НВО? Пак я забравих тая формула.
Виж целия пост
# 232
Зависи коя формула, откакто изпитът  е с два модула, има все различни формули при все един и същи максимум от 100 точки ... по скали, натъкмени  едва  след като са ясни резултатите като точки. И две от тези формули са направо "върхът на сладоледа". При едната разлика от една точка между  100 и 99 точки се равняваше  някъде  на  десетина стотни, ако не и повече, докато надолу нещата  със същата тази  разлика от 1 точка се регулираха на 3 стотни, тоест здраво ощетяваше баш отличниците въпросната  скала след удвояването ( а в МГ и след утрояването на оценката по мат) . Друга  скала пък отреждаше пълно 6 и за  резултати от 98, 99 и  100 точки..
Виж целия пост
# 233
В пощата съм качил критериите от олимпиадата по математика от 14.12.2013-Пловдив.Ако някой се интересува и за останалите класове-да погледне тук
http://www.smirnenski.com/
Виж целия пост
# 234
Здравейте! Искам да попитам нещо. Една от задачите на външното оценяване по български език и литература е за редактиране на правописни, пунктуационни и граматически грешки, която носи определен брой точки. Но ако детето сбърка и поправи правилна дума, ще му се отнемат ли точки за това?
Виж целия пост
# 235
тази задача дава определен брой  точки - толкова са и грешките които детето трябва да открие. Мисля, бяха 12 грешки-толкова и точки получава  (или 14 бяха-нека които си спомня по-добре да ме поправи)
Виж целия пост
# 236
тази задача дава определен брой  точки - толкова са и грешките които детето трябва да открие. Мисля, бяха 12 грешки-толкова и точки получава  (или 14 бяха-нека които си спомня по-добре да ме поправи)
Но това не отговаря на въпроса май. И аз се чудя тук.
Виж целия пост
# 237
Здравейте! Искам да попитам нещо. Една от задачите на външното оценяване по български език и литература е за редактиране на правописни, пунктуационни и граматически грешки, която носи определен брой точки. Но ако детето сбърка и поправи правилна дума, ще му се отнемат ли точки за това?

Да, отнемат се точки.
Детето е сметнало думата за грешна и я е поправило. Това е логиката.
Виж целия пост
# 238
Здравейте! Искам да попитам нещо. Една от задачите на външното оценяване по български език и литература е за редактиране на правописни, пунктуационни и граматически грешки, която носи определен брой точки. Но ако детето сбърка и поправи правилна дума, ще му се отнемат ли точки за това?

Да, отнемат се точки.
Детето е сметнало думата за грешна и я е поправило. Това е логиката.

Не е вярно! Не се отнемат точки за грешно поправена вярна дума!

Поне миналата година беше така.
Виж целия пост
# 239
... Но ако детето сбърка и поправи правилна дума, ще му се отнемат ли точки за това?

Да, отнемат се точки.
Детето е сметнало думата за грешна и я е поправило. Това е логиката.

Не е вярно! Не се отнемат точки за грешно поправена вярна дума!

Поне миналата година беше така.

Това е информацията от учителката по БЕЛ преди пробния изпит.
Не знам как е било миналата година, нито как ще бъде тази.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия