Второкласници - Тема 3

  • 54 764
  • 747
# 300
И моята дъщеря много се притеснява от преразказите и съчиненията по Развитие на речта. Мен ми се струва, че учителката силно ги ограничава в това какво точно да напишат.
Пример, разказват нещо по картинка и прибирането след приключението, ама задължително се е случило вечерта. Не може Мечо пътешественикът да се е уморил и прибрал за обяд, да кажем.
Виж целия пост
# 301
И моята дъщеря много се притеснява от преразказите и съчиненията по Развитие на речта. Мен ми се струва, че учителката силно ги ограничава в това какво точно да напишат.
Пример, разказват нещо по картинка и прибирането след приключението, ама задължително се е случило вечерта. Не може Мечо пътешественикът да се е уморил и прибрал за обяд, да кажем.

Май наистина това е една от причините. Тези рамки които се поставят преди да се пише съчинението или преразказа най много ги стряскат. Да не би да объркат нещо, да кривнат.Simple Smile
Иначе не мога да си обясня, как дете което сяда като му дойде музата в къщи и на един дъх съчинява някаква история от по 2-3 страници само, се притеснява за едни далеч по елементарни съчинения и преразкази. Че и грешки допуска понякога, повторения, пропускане на нещо същественно.
А тефтера и е нещо невероятно ще го запазя за като порасне, там към разказа украсява буквите, слага картинки, скрива текста с картинка за разгръщане. Историте са много смешни и шантави, чак се чудя откъде ги мисли тези неща. 
Когато е деня за Развитие на речта направо с неудоволствие отива на училище, а тя обича да ходи на училище.
 
Виж целия пост
# 302
И за синът ми Развитието на речта е най-трудният предмет. Ето миналата седмица за първи път е направил преразказ без да кривне от съдържанието. Досега, освен безбройните правописни грешки, винаги отдолу пишеше - придържай се към съдържанието. Само дето той не се притеснява, просто го "мрази" този предмет. Голяма мъка ни е българският като цяло.
Той все чете доста зле.
Виж целия пост
# 303
Аз съм купила ето това помагало, но не ни остава време да седнем да се занимаваме.
Виж целия пост
# 304
Аз съм купила ето това помагало, но не ни остава време да седнем да се занимаваме.
Това е помагалото, по което работят в училище в часовете по Развитие на речта.

marmaladе много сладурско тефтерче има твоята щерка - браво на детето!
Виж целия пост
# 305
Излязли са резултатите от "Аз и числата":
http://www.sbnu.org/results.php

Виж целия пост
# 306
Излязли са резултатите от "Аз и числата":
http://www.sbnu.org/results.php


Мерси. 50 точки има дъщеря ми.
Нещо не мога да ги възприема тези състезания - 50 % от явилите се имат максимум точки. А най-ниския резултат в нашето училище е 45 точки.
Виж целия пост
# 307
Аз затова на състезанията на СБНУ вече не я записвам. Не виждам смисъл.
Виж целия пост
# 308
А някъде могат ли да се видят задачите от тази година?
Виж целия пост
# 309
... Нещо не мога да ги възприема тези състезания - 50 % от явилите се имат максимум точки. А най-ниския резултат в нашето училище е 45 точки.
Да, наистина максималните резултати изобилстват - всяко четвърто дете в страната - с максимален резултат.  Wink

Виж целия пост
# 310
Да попитам, че нещо съм позабравила- имат по Околен свят да сложат леща в памук, за да покълне.
Да попитам, отгоре слага ли се памук?
На каква температура трябва да се остави?
След колко дни покълва?

Детето е голям майтап, през час ходи да гледа има ли листенца Laughing
Виж целия пост
# 311
Да попитам, че нещо съм позабравила- имат по Околен свят да сложат леща в памук, за да покълне.
Да попитам, отгоре слага ли се памук?
На каква температура трябва да се остави?
След колко дни покълва?

Детето е голям майтап, през час ходи да гледа има ли листенца Laughing

http://saveti.framar.bg/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D … D1%87%D0%B8%D0%BD
Виж целия пост
# 312
А ние гледаме боб. Вчера го сложихме: мокър памук отгоре, мокър памук отдолу по средата 5 бобени зърна. Стайна температура, седи на прозореца. След като го сложихме, ходеше да го проверява през час. Накрая се поскарах и казах, че в тетрадката им пише да се проверява на всеки 3 дни, а не на всеки 3 минути.
Виж целия пост
# 313
Само да не са ви прекалено мокри памуците, че вместо да покълне ще изгние  Wink.
Виж целия пост
# 314
Като сме правили "пролетен проект", съм слагала памук само отдолу, лещата/бобът добре мушнати в него, без памук отгоре.

Според мен е съвсем нормално да има толкова голям брой максимални резултати на състезанията на СБНУ - състезанията са леки, придържат се към учебното съдържание, взимано в училище, на тях може да се мине без допълнителна подготовка, за разлика от математическите състезания. При това, на тези състезания се явяват тези деца, които имат вяра в себе си, съответно показват това, което са научили в училище. Така че, моята логика е, че е съвсем нормално една четвърт от учениците, които се самооценяват като добри,  да имат максимален брой точки върху материала, взет в училище.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия