Изчезващите имена

  • 60 859
  • 882
# 450
   Аз се сещам за изчезващи Радмил/а ( на мен много ми харесва), Керана, Алекси... Зоя също вече рядко се среща  Thinking Любов много ми харесва, но и то е на изчезване. Сега май тенденцията е да се кръщават децата Никол,Николета,Николай - много е модерно, а също и Лора!  Simple Smile
Виж целия пост
# 451
   Сега се сетих за 2 баби, дето познавам – Клеидка и Копринка. Тези имена със сигурност са на изчезване. Познавам и един Герхард и той е възрастен. Герман, Германа, Арнауд, Анаки, Янаки, Евга, Евдокия, Евлоги, Геновева (много хубаво име), Августина, Трендафил, Трендафилка, Цвета, Цветан, Капка, Димитричка, Добри, Добринка също рядко се срещат. Абе много са! Ако се поразмисля сигурно има още много Simple Smile Peace
Виж целия пост
# 452
Ето още едно любимо, но рядко срещано -  Нона
   Познавам една Нона и Донна познавам Simple Smile
Виж целия пост
# 453
И аз тук да спомена на майка ми името - КерИнка - може някои да го хареса - чудесно е, но нямах смелост да кръстя така втората щерка, кръстих я Каталина (пак е старо, но някак по-смилаемо от съвремието ни). Голямата щерка я кръстихме Геновева - възродихме едно старо име.
Виж целия пост
# 454
Аз пьк имам една леля ,която се казва Трепка.Иначе баба ми се казваше Милева ,сьщо не сам го срещала сред младите. Grinning
Виж целия пост
# 455
Керинка - не, но Керина можеше. На мен ми харесва.
Виж целия пост
# 456
Снощи попаднах на темата и прочетох всичкоооо  Crazy , но не успях да намеря едно име, което скоро срещнах и то беше на детенце на 7 години - Ростислав. Попадали ли сте на него и харесва ли ви?

Е, как - Ростислав от филма "Вчера"  Mr. Green. Точно от там харесах името, впрочем единственото съставно име,което харесвам. Мъжът ми обаче не го хареса.
В класа на сина ми има един Ростислав.

На мен Катина ми харесва, няколко баби съм срещала с това име.
Виж целия пост
# 457
И аз тук да спомена на майка ми името - КерИнка - може някои да го хареса - чудесно е, но нямах смелост да кръстя така втората щерка, кръстих я Каталина (пак е старо, но някак по-смилаемо от съвремието ни). Голямата щерка я кръстихме Геновева - възродихме едно старо име.
     БРАВО!!!  Hug Много хубави имена си избрала Simple Smile И двете много ми харесват! Аз кръстих дъщеря си Катерина заради мъжа ми (искаше да е с буквата К заради свекър ми) иначе се чудех м/у Катерина, Геновева или Любов. Peace
Виж целия пост
# 458
Познавам едно детенце Ростислав на 3-4 годинки.
Иначе баба ми се казваше Милева ,сьщо не сам го срещала сред младите. Grinning
Къде е ударението на това име? Имам доста познати с фамилия Милеви, но като собствено женско име Милева никога не съм чувала. От кой край беше баба ти?
Виж целия пост
# 459
Не знам разказвала ли съм случая, в магазин сме и чувам отдалеч мъж да вика ''Ениии, Ениии''. А така се казва моето дете и да кажеш да е срещано име, да не ти се стори странно. А той тичал след момченцето си, което се казва Енчо Grinning Бащата дойде до нас и каза ''Здравейте, ние сме Енчо''.

А в отговор - ние сме Ения Grinning
Виж целия пост
# 460
  Стари имена са също Рекина, Рилка, Макрина  Party
Виж целия пост
# 461
Всички имена, които ще изборя за на мои познати, роднини, приятели. Изчезващи са...

Митрофан
Стокица
Желез
Ганчо
Гинка
Ганка
Дончо
Младен
Величка
Лозанка
Нонка
Чана
Ефросина
Фиданка
Събка
Софиян
Събин
Панталеймон
Дафина
Йонка
Фроса
Каприел
Методи
Геновева
Крум
Зинаида
Лука

Радвам се, че сложно-съставните наистина изчезват.
Виж целия пост
# 462
Не знам разказвала ли съм случая, в магазин сме и чувам отдалеч мъж да вика ''Ениии, Ениии''. А така се казва моето дете и да кажеш да е срещано име, да не ти се стори странно. А той тичал след момченцето си, което се казва Енчо Grinning Бащата дойде до нас и каза ''Здравейте, ние сме Енчо''.

А в отговор - ние сме Ения Grinning

Ох, с това говорене в множествено число, направо се потрисам. Ужасно глупаво ми е.

Наскоро моя близка приятелка роди момиче с името Богдана. Много рядко срещано име е според мен при малките деца, аз го харесвам.
Виж целия пост
# 463
Сетих се за Карамфила  Фила
Калица
Косена
Маруца
Васила
Вълчан
Гизда
Доста
Запрян
Сълза Сълзина
Радоя
Ставри
Ставрула
Ставрияна




Виж целия пост
# 464
Сетих се сега за името Койна.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия