), а другата ми баба беше Милева. Някой от вас да е срещал такива имена?
), а другата ми баба беше Милева. Някой от вас да е срещал такива имена?
- аз познавам доста жени около нашата възраст с името Ангелина. Параскева и Димитра наистина не познавам, но името Вела на по-малки деца съм срещала (вярно, не често). Иначе масово от години Иванките стаха Ивелини, после Ивети/Ивони, а напоследък - Ивани.
Ама и Рада не ставало!Навила синът си, после дружно натиснали майката и ето ти я Радка...И за да е още по-неприятно ѝ казват както на баба си на галено Рачето... 
Дядо ми /Бог да го прости/ се казваше Дуко. Това име означава "господар". Казваше ми ,че като бил малък са му са се подигравали децата , а после му излязъл прякор Дучето. Препоръчани теми