Информация за новата МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов)-4

  • 103 148
  • 756
# 45
with^faith, Сигридов, Михова и Игнатов са специалисти по ФМ и проследяват предимно проблемни бременности. До колкото знам Игнатов е работил в Майчин дом точно в рискова бременност. За нормално проследяване има и други лекари разбира се. Тук май пишем предимно момичета забременели ин-витро или с проблеми, така че нормално да се спрягат само имената на тези трима лекари:)
Виж целия пост
# 46
В Шейново е работил. Даже още го има май на сайта на Шйново. Ами не съм наясно дали другите не се занимават с рискови бременности. Не съм наясно. Аз случайно попаднах на него честно казано. Даже много случайно.

Много е внимателен и много кураж ми вдъхва. Отивам винаги много притеснена и излизам доста спокойна , дори когато има нещо притеснително, защото винаги мисли план как ще се процедира и т.н. Но това с часовете е кофти, а и той беше отпуска и като са в отпуска явно никой не поема пациентите на другите лекари. Малко е тъпо, защото заради това не са ме преглеждали от 1 месец.
Виж целия пост
# 47
Аз приемам за напълно в реда на нещата рисковите бременности да се следят при най-добрите специалисти, докато нормално протичащите да се следят, не казвам при лош специалисти, но при достатъчното добри лекари, които при проблем да насочат към по-добър специалист Peace
Аз се следя извън болницата и съм избрала да раждам там по ред причини, но при условие, че нямам сериозни проблеми, не виждам основание да се натскам за най-добрите, и да отнемам от времето им за момичета с наистина сериозни проблеми.
Всеки има право да получи най-доброто обслужване, но тряба д апроявяваме разбиране и да не бедем крайни в изискванията и очакванията си. В крайна сметка важното е всичко да завърши добре и съм убедена, че има много и различни начини това да се случи без излишни нерви и драматизъм.
Виж целия пост
# 48
Запис!
Виж целия пост
# 49
Но това с часовете е кофти, а и той беше отпуска и като са в отпуска явно никой не поема пациентите на другите лекари. Малко е тъпо, защото заради това не са ме преглеждали от 1 месец.

Не може в болница като тази докторът ти да излезе в отпуск или да напусне и да няма кой да ти проследи бременността. Абсурдно е Mr. Green  Четох тук и за момичета, които остават без лекар в 7 и 8 месец, защото Сигридов напуска, а за Михова няма часове. Какво да правят тези бременни- тепърва да търсят добър специалист и да стискат палци, че ще ги приеме ли?! За мен това е драмата-  лекарите и кабинетите са малко, а не "ние и вие",  ако стигаха, нямаше да има такова деление.

Леле magnet, как подпали.... дай да не правим подобни пожелания, че излизаме от добрия тон Simple Smile Явно си изкарала много тежки бременности и само ти си знаеш какво си изживяла, за което наистина съжалявам. Повечето от нас си имат своята история и в собствените ни души тя е най-тежка. Затова сигурно и двете можем да изпишем фермани, но да не влизаме в ожесточен спор, че целта на темата не е това, а и хормоните ми бушуват  Joy  Пожелавам ти щастлива неделя   bouquet
Виж целия пост
# 50
Pati111 какво лошо съм ти пожелала newsm78 май не си прочела добре или не схвана посланието...много си ми е добър тона, не ти желая бременности като моите-да,щото бяха ад-това ли му е лошото на тона Laughing

Не знам твоите хормони как са,ама моите още не са се наместили,така че дай да не ги споменаваме Crossing Arms
и дай именцето на доктора за трабанта и мерцедеса Laughing

пп и въобще не съм подпалила, ти да видиш като подпаля..... Blush

Извинете за СПАМ-а  bouquet
Виж целия пост
# 51
Pati111 какво лошо съм ти пожелала newsm78 май не си прочела добре или не схвана посланието...много си ми е добър тона, не ти желая бременности като моите-да,щото бяга ад-това ли му е лошото на тона Laughing

Не знам твоите хормони как са,ама моите още не са се наместили,така че дай да не ги споменаваме Crossing Arms
и дай именцето на доктора за трабанта и мерцедеса Laughing

Сигурна съм, че не би ми пожелала лошо, най-малко, защото не се познаваме. Просто ми прозвуча малко кофти.
Името на доктора няма да го кажа, защото не направи коментара с лошо чувство, а като предупреждение, че при ин витрото трябва повече изкъсо следене, повече стрикност и предпазливост. Със сигурност не направи разделяне на пациентките - "вие и те Joy  Joy"
Виж целия пост
# 52
Извинявайте, че се включвам в спора и за дългия пост, но следя темата и си мисля, че още една гледна точка би била полезна.
За клиниката разбрах от приятелка, преживяла много - осакътяваща престъпна немърливост и некомпетентнст в държавна болница, вследствие на което попада в категорията проблемна/рискова бременност. Следи се и роди при един от споменатите тук специалисти по проблемна бременност и ми го препоръча с пожеланието да не се налага да го посещавам. Предстоеше ми избор на АГ, за профилактични прегледи, а впоследствие - ЖК и раждане. Отидох при един от не толкова заетите в клиниката, за обичайните профилактични прегледи, но и за съвет, насоки, подготовка за бъдеща бременност. Тук се отклонявам малко от темата, но за съжаление или за щастие, не знам, у нас (а може би и по света е така) няма подготовка и превенция за нормална бременност. Никой не изследва жените преди да преживеят аборт или ако дори не са пробвали да забременеят, дали имат генетична траслокация, дали могат да усвояват масово изписваната фолиева киселина, дали имат тромбофилия, дали имат повишени НК клетки и как функционира щитовидната жлеза. Аз отидох в Надежда, с големи очаквания именно в тази насока, но на въпроса ми какво трябва да си изследваме, за да си гарантираме успешна бременност, въпросният лекар ми отговори "първо пробвайте, пък като не стане, тогава ще мислите". Еми затова има толкова много пациенти клиниката. Защото вяска жена, с първата си желана бременност си мисли че всичко й е наред, докато не се случи нещо. И ако няма възможност да отиде в Надежда или друга нормална, модерна и отговорна (частна) клиника, попада например в спешния кабинет на Тина Киркова, Майчин дом или някое провинциално здравно заведение, където невежи и алчни "специалисти" я отпращат със силни болки и вероятност да извънматочна бременност, което, разбира се ще й коства някоя тръба или й правят перфорации при абразио с металните си кюрети и недодяланост при спонтанен аборт. Та, тези жени, ако не са запознати с отчайващата некомпетентност на случайните "специалисти", не са налудничаво подозрителни и нямат финансовата възможност да отидат другаде, биват осакътени. И след време, с повече късмет и усилия, стават чакащите пред кабинета на Стаменов, и Сигридов. Но има и други жени, които знаят колко некомпетенти лекари има в държавните болници и какво може да им се случи там, имат някаква интуиция за истината и имат финансовата възможност, избират да не рискуват и отиват в Надежда. Та те още не са "освидетелствани" като проблемни бременни, първо, защото никой не ги е изследвал, и второ защото са имали късмет или мозък (както каза един от гореспоменатите лекари) да не се оставят на произвола на "специалистите" от Тина Киркова. И понеже, не искат да бъдат осакатени, пък дори и това да им заслужи правото да бъдат "законни" пациентки на Сигридов, Стаменов и т.н., избират превантивно да се доверят на компетентността на най-добрите лекари в тази клиника. За съжаление, "законните" пациентки на клиниката са много и опитът им е тъжен, необратим и жесток, но за това не са виновни тези, които не искат да минат по същия път и търсят най-доброто за себе си.
Не знам с точност статистиката, но си мисля, че многото "законни" пациентки са вследствие на изобилието от некадърни АГ-та в масовите болници и малкото добри лекари в нормални клиники със съвременна техника, които жените да могат да си позволят без особени лишения, да чакат за час 2 години, да търсят връзки и т.н. А колко щеше да е хубаво, добрите лекари в клиника Надежда да се клонират и за всяка от нас да има по един Сигридов и Стаменов на разположение. Тъй като това не е възможно, остава да си чакаме търпеливо и с благодарност, че все пак има такава клиника и такива лекари :peace
Виж целия пост
# 53
Pati111 какво лошо съм ти пожелала newsm78 май не си прочела добре или не схвана посланието...много си ми е добър тона, не ти желая бременности като моите-да,щото бяга ад-това ли му е лошото на тона Laughing

Не знам твоите хормони как са,ама моите още не са се наместили,така че дай да не ги споменаваме Crossing Arms
и дай именцето на доктора за трабанта и мерцедеса Laughing

Сигурна съм, че не би ми пожелала лошо, най-малко, защото не се познаваме. Просто ми прозвуча малко кофти.
Името на доктора няма да го кажа, защото не направи коментара с лошо чувство, а като предупреждение, че при ин витрото трябва повече изкъсо следене, повече стрикност и предпазливост. Със сигурност не направи разделяне на пациентките - "вие и те Joy  Joy"
Много добре го беше написла,че не си разбрала написаното.  Grinning След корекцията ти искам да те уведомя,че аз и на непознати не желая лошо . Grinning Човек ти желае добро,на теб ти звучи кофти-много странен човек си. Със здраве!   bouquet
Ако искаш може да лични да продължиш,никой не е длъжен да ни чете писаниците извън темата.
А човек, който казва така за бременностите -да сравниш мерцедес с трабант ,определено прави разделение на бременните и не му прави чест. Лично аз познавам много жени,ама много, забременели инвитро без капчица проблем, ама капчица няма по време на бременността,децата са им прекрасни-дай Боже всекиму! А моята "прекрасна" естествена бременност налагаше ежеседмично посещение на лекар от самия старт до самия финал.
Всяка бременност налага стриктност, внимание и предпазливост, всяка една нормално зачената бременност може да се превърне в кошмар по всяко време,никой не може да предположи.
Отделно, че  дори е обидно да наречеш една забременяла инвитро,че е трабант! Stop


На теб желая лека бременност и по-малко нерви.   bouquet

pokita,права си.
Виж целия пост
# 54
 ooooh! не искам да продължавам или да раздавам оценки,точно за това направих корекцията. Радвам се от сърце, че твоите бременности са приключили щастливо, magnet , защото знам какво е да трепериш дали всичко ще е наред.

И последно, за да не си направи някой погрешното заключение, че в клиниката работят циници, подчертавам дебело, че наистина въпросният доктор, който е от уважаваните, не направи сравнението с лошо чувство. Каза го, тъй като лежах в болницата и след това се започна с прегледи всяка седмица, една торба хапчета и т.н. Не съм се приела за трабант и няма как да се обидя на загриженост.

Кажи сега нещо за регистратурата, пункциите или отминалата грипна епидемия, та да сменим най-накрая тая тема и да не спамим  Grinning 
Виж целия пост
# 55
Ще видим може пък от новата седмица да има по добро развитие или дай боже по-добра организация.
Виж целия пост
# 56
Pokita, във връзка с некомпетентността на лекарите, за която пишеш, знаеш ли че всеки път, когато отивам на преглед (АГ или друг), два-три дни преди това съм чела инфо, за това за което отивам, за да знам дали доктора действа адекватно и дали няма да ми ''спести'' някое изследване. Заради това, че ни ни претупват '' специалистите'', трябва ние да сме половин доктори, за да ги проверяваме и хващаме на време. Единици са тези, на които можеш да се довериш и да не си достатъчно информиран преди това. 
Виж целия пост
# 57
Pokita, във връзка с некомпетентността на лекарите, за която пишеш, знаеш ли че всеки път, когато отивам на преглед (АГ или друг), два-три дни преди това съм чела инфо, за това за което отивам, за да знам дали доктора действа адекватно и дали няма да ми ''спести'' някое изследване. Заради това, че ни ни претупват '' специалистите'', трябва ние да сме половин доктори, за да ги проверяваме и хващаме на време. Единици са тези, на които можеш да се довериш и да не си достатъчно информиран преди това. 
И аз съм така Sad Или търся второ мнение. А преди да отида при някой лекар го проучвам щателно  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 58
Днес бях на преглед при д-р Игнатов. Въпреки първоначалното си колебание отидох с доверие след като него са избрали за това място, че си разбира от работата. И понеже държа да знам при кого отивам предварително, предполагам, че моя опит ще е полезен та такива като мен, които проверяват лекарите предварително. Естествено, това е моят опит и моята гледна точка. Това не изключва друг да изкаже различно на моето мнение!

1. Игнатов явно още не се е научил да работи с новата техника или не знае как да мери с нея. Наложи се да ми измери шийката (добре че го накарах, защото той забрави, после подчерта колко важно било това и трябвало винаги да се прави  ooooh!) с вагиналния накрайник, защото иначе не било точно. Не че е проблем, но правя сравнение.
Тук да отбележа, че досега Сигридов ми е мерил шийката с абсолютна точност с коремния накрайник. Както и преди така и сега си е все 3.6 см.

2. Наблюдението ми, че още не познава техниката го сподели и съпругът ми, който беше много възмутен, колко неуверен е доктора. Той, който е идвал само на 1 преглед при Сигридов веднага направи разлика.

3. Игнатов прави добро първо впечатление. Мил е, внимателен, изслушва и отговаря на въпроси НО не мога да се отърся от усещането, че не е достатъчно уверен в себе си или претупва набързо огледа. Той просто показа органите, без да ги огледа подробно. Това досега не ми се е случвало при Сигридов.
"Ето ги бъбреците, вече се видяха, изглеждат нормално." толкова. При Сигридов огледа продължава доста по-подробно.
Да! Видя всички органи, но по този начин.
С ръка на сърце мога да кажа, че моя АГ по ЗК прави същия оглед всеки месец без претенции, че прави ФМ.

4. Най-голямо внимание отдели на горна и долна челюст и тяхното вкостеняване. Отбеляза, че това се случва до 24-25 гс и е нормално да не са съвсем вкостенели (аз съм 20), НО отбеляза, че не може да каже, че това не е проблем, защото не го е видял. Така и не разбрах, за какъв проблем настоящ говореше (няколко пъти го спомена) след като развитието още не е приключило и е в реда на нещата челюстите да изглеждат така  ooooh! Дори ме успокой  Laughing че това не означава аборт  ooooh! дори да се роди така било поправимо. Ако нямаш малко опит и чуещ такива неща, току виж си се вързала и като нищо ще си трепериш до 24 гс.

5. На сърцето не обърна голямо внимание. Констатира, че изглежда нормално. Имало 4 камери. Толкова! Това видях и аз. После спомена да ида на Ф ехокардиография и да си запиша час още сега ако искам. Изтръпнах! Попитах видял ли е нещо нередно. Не, няма, всичко изглежда добре, но да ида.
Притесних се! Сигридов никога не ме е пращал на изследване, особено толкова сериозно просто ей така без основание.

6. Много изненадана останах, като видях на картончето изписана сумата от 70 лв.  Thinking Досега винаги съм плащала по 40. В 13 гс. правихме пак ФМ и платих точно 40 лв.

Лично аз мисля, че не са направили добър избор за заместник на Сигридов. Игнатов има много хляб да яде, докато го стигне! Сигридов никога не си е позволявам да плаши пациенти. Игнатов ме наплаши с тези челюсти и това сърце. При един от прегледите при Сигридов точно затова си говорехме, че е най-важно да се запази психическото здраве на бъдещата майка и дори да има проблем да се представи по подходящ начин. Тогава каза , че е много лесно да ме наплаши, че бебето ми има кисти в мозъка, но не би го споменал въобще ако не се бяхме заговорили на темата, защото в тази седмица това е напълно в норма и ще е проблем едва ако на следващия преглед го забележи.

Платих 70 лв. за нещо, което го върши моя АГ от ЖК безплатно. Така и не ме обеди, че всички органи са обстойно прегледани и че няма проблем. Хубаво е, че поне предната ФМ беше при Сигридов и това ми носи спокойствие, че поне тогава всичко е било наред.

Следващ преглед при Михова или в друга клиника, коя ще е тя и при кой лекар не знам, но това ще ми е последната среща с Игнатов. Много, много съжалявам, (е добрите и загрижени лекари са толкова малко!
Виж целия пост
# 59
Значи да не съжалявам, че не можах да мина при Игнатов и отидох в Щерев, където ме разгледаха много подробно и ми обясниха всичко. Прегледа ми отне 50 минути.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия