МАШИНА ЗА ХЛЯБ-54-та тема

  • 69 859
  • 736
# 195
1. Маята ми е инстантна на Йоткер, сложих цяло пакетче - 7 гр. на 500 гр брашно. според описанието на самата мая. Но в рецептата за основен хляб (която ползвам за първа проба) пишеше 1 1/3 ч.л. мая. Но не е уточнено каква. Затова реших да следвам препоръката на Йоткер. Въпросът е дали сгреших? Сухата мая се дава в ч.л., защото везните не хващат точно тези нищожни количества. Друг път не слагай цяло пакетче, много е. Ако искаш по-добри резултати, ползвай френската мая saf-instant.
2. Колко време трябва да се е месило тестото, за да разбера дали е сухо, течно или нормално? При различните машини моментът за проверка е различен. Погледни след 10 мин. месене  и прецени дали е оформено тестото.
Виж целия пост
# 196
Аз слагам по 1 гр. мая на 100 гр. брашно. Така на 600-700 гр. брашно ми отива 1 пакетче от 7 грама суха мая на Долче прима.
Виж целия пост
# 197
Аз слагам по 1 гр. мая на 100 гр. брашно. Така на 600-700 гр. брашно ми отива 1 пакетче от 7 грама суха мая на Долче прима.

Щом не ти превтасва, значи всичко е наред. Предпочитам маята на кубчета, като от нея слагам 1 г на 100 г брашно.
Виж целия пост
# 198
Не превтасва, а може да е от значение и това, че ползвам пълнозърнесто брашно, а за него знам, че е хубаво да е малко повече маята.
Виж целия пост
# 199
Какво ще кажете за маята на Alnatura, която се продава в DM?
Виж целия пост
# 200
Искам да благодаря на kati_v, alys, Bongo и Тайна за помощта.
Резултатът е: http://polkidot.snimka.bg/photos-from-gsm/hlyab.810171
Моите изводи- малко повече беше мая- тестото опря в капака и затова е много плосък отгоре.
Вкусът беше отличен.
  bouquet
Виж целия пост
# 201
  На основната програма времето е по-дълго,втасва по-дълго и маята му е дошла малко повече, но е станал много добър. Peace
Виж целия пост
# 202
Здравейте, момичета. От няколко дена чета,чета какво сте написали и когато вече имам хлебопекарна седя и я гледам като объл камък.Толкова много въпроси имам, направо ме е страх да я включа. И първата главоблъсканица: в книжката пише за пръв път да я пусна на програма Extrabake за 10мин., а машинката има програма Fastbake за 58мин.Мога ли да прекъсна програмата и да кажем след това да я настроя за бял хляб.Съжалявам,ако въпроса ми е супер глупав, но наистина няма кого да попитам и много ме е страх да не я повредя.Забравих да напиша, че си я взех от е-маг Хлебопекарна Heinner BreadExpress
Ще съм много благодарна за всякакви съвети.
Виж целия пост
# 203
това означава да работи 10 мин. на тази програма и след това да я изключиш.  ето ти работа за 10 мин при продължителност на програмата 2-3 часа.  Laughing
аз не бих го правил , а направо щях да действам.  преди това щях да прочета някой съвети от първа страница на темата , да се запозная подробно с упътването на машината и след това да започвам с хляба.
Виж целия пост
# 204
това означава да работи 10 мин. на тази програма и след това да я изключиш.  ето ти работа за 10 мин при продължителност на програмата 2-3 часа.  Laughing
аз не бих го правил , а направо щях да действам.  преди това щях да прочета някой съвети от първа страница на темата , да се запозная подробно с упътването на машината и след това да започвам с хляба.

Първото пускане не беше ли да изгорят там разни смазки, масла и други подобни по казанчето и реотана?Аз така я пусках, но много запуши и я изключих и си измих съда с препарат за чинии.
Виж целия пост
# 205
ами аз незнам какво точно представлява тази програма. ако иска да спазва описанието - да го спазва. може пък през първите 10 мин. да работи реотана. знам ли  newsm78
а миенето на казанчето и перките си е по подразбиране. дори и да не го препоръчват.  Laughing
Виж целия пост
# 206
ами аз незнам какво точно представлява тази програма. ако иска да спазва описанието - да го спазва. може пък през първите 10 мин. да работи реотана. знам ли  newsm78
а миенето на казанчето и перките си е по подразбиране. дори и да не го препоръчват.  Laughing

Така ми бяха казали,първо да я включа  празна на печене за 10-15 минути, да обгори.
Виж целия пост
# 207
Да се похваля - направих първия си хляб и стана страхотен, но явно бях прекалила със солта,защото е малко солен ,макар,че сложих както е по рецептата.Пак ще се изяде.Благодаря за отговорите.
Виж целия пост
# 208
Здравейте!!! Аз май само за да питам влизам. Embarassed Но все още експериментирам с различни брашна в "Мърфито" и в скоро време обещавам да покажа нещо. Blush Невероятна машина излезе. Не съжалявам за покупката! Похвалих се, а сега с въпросите!
 1. Купих си  брашно тип 700 на мелница Търново. Та въпросът ми е: Това брашно за хляб "Добруджа" ли е? newsm78
 2. София мел имат "брашно за пици". Някой ползвал ли го е? И какво е мнението ви? По-хубав ли е блата на пицата ако е замесен от него? В общи линии, заслужава ли си да го купувам или да карам с обикновеното брашно? Thinking
Май много станаха въпросите, ама какво да правя като съм си любознателна!!!  Rolling Eyes   bouquet  Laughing
Виж целия пост
# 209
 Брашно тип 700
Подходящо за хляб „Добруджа“, различни хлебни продукти и някои видове пшеничено-ръжен хляб.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия