Пролет идва засмяна,радва се всяка АВГУСТовска мама

  • 40 217
  • 727
# 255
Аз поне така разбрах и си карам в болнични.
Питах и колежка която е в майчинство в момента и беше изцяло в болнични по време на бременността, каза че е не ощетена, дори напротив.
Виж целия пост
# 256
Здравейте момичета
Вече съм си вкъщи.И бебка и аз сме добре.В болницата всички бяха много внимателни , бях непрекъснато на системи с магнезий и инжекции нош-па.Вече не усещам стягане на корема,всеки ден слушаха тоновете на бебка.Пак повтарям, евала на хората които работят в такива условия, даже бяха облепили старата дървена дограма с левкопласт за да не духа на пациентите .И Николов беше много внимателен, а АГ -беше като ни лук ял ни лук мирисал.Не дойде един път да ме види как съм,А в петък и днес беше на смяна с Николов.Явно за пореден път не съм се излъгала в първоначалната си преценка за някой,при него само направление за изследвания и толкоз.След 2 седмици съм на преглед да видим дали отлепянето е заздравяло,и дали плацентата е почнала да се вдига нагоре Praynig Praynig Praynig
Връщам се да чета, че много сте изписали
Виж целия пост
# 257
Здравейте момичета
Вече съм си вкъщи.И бебка и аз сме добре.В болницата всички бяха много внимателни , бях непрекъснато на системи с магнезий и инжекции нош-па.Вече не усещам стягане на корема,всеки ден слушаха тоновете на бебка.Пак повтарям, евала на хората които работят в такива условия, даже бяха облепили старата дървена дограма с левкопласт за да не духа на пациентите .И Николов беше много внимателен, а АГ -беше като ни лук ял ни лук мирисал.Не дойде един път да ме види как съм,А в петък и днес беше на смяна с Николов.Явно за пореден път не съм се излъгала в първоначалната си преценка за някой,при него само направление за изследвания и толкоз.След 2 седмици съм на преглед да видим дали отлепянето е заздравяло,и дали плацентата е почнала да се вдига нагоре Praynig Praynig Praynig
Връщам се да чета, че много сте изписали


Много се радвам, че за сега всичко е ок...продължавай с почивката и нещата ще се нормализират   bouquet
Виж целия пост
# 258
Благодаря за разяснението момичета, Какавида добре е обяснила за изчисленията.
Мама Хриси радвам се, че всичко е наред.  Hug
Виж целия пост
# 259
Наистина пишете много бързо!
Видях, че сте обсъждали потребителската такса при личния лекар, но ми е по-интересно
имаме ли предимство като бременни, когато чакаме пред кабинета му без час, също
както малките деца са винаги с предимство? Доста се палят бабите и искам да знам дали
мога да им отговарям така.  Laughing
Вчера ме духа варненския вятър и днес съм оклюмала и ме болят врат, уши, чело...В цялата
страна 23-25 градуса, а тук - вятър.
След малко имам час за ФМ. Много се вълнувам!!!

mama hrisi  Hug
Виж целия пост
# 260
Здравейте от мен и днес! Много се радвам на хубавите резултати на всички и на всички ви желая от сърце само добри показания на бъдещите ФМ и много здрави бебета!
Мама Хриси, бързо възстановяване ти желая и всичко да бъде наред вече!
Благодаря на всички ви за личните съобщения и съветите, които ми давате, както и за подкрепата тук във форума!
Днес много се разочаровах от шефа ми, който сподели мнение, че със съпругата си мислят, че трябва да махна бебето  Sick Понеже нямало гаранция, че няма да има други аномалии... Sad Как може в такъв момент да ми дава такива съвети, при положение, че имам  нужда само от подкрепа за взетото решение... Много ме разстрои, но... здраве да е! Също много ме боли и от факта, че повечето хора около мен, които разбраха, ни гледат със съжаление и ни предупреждават "колко щял да ни е труден живота" Sad Но трябва да ги игнорираме и това е!
Виж целия пост
# 261
Олеее ivelle я да не го слушаш нито шеф ти, нито познати и непознати! Ингорирай подобни твърдения и изобщо ама изобщо не се вързвай! Всичко ще е наред с детенцето ти, спокойно мила, не си го причинявай това да ги приемаш сериозно тези приказки. Хората са изключително несъобразителни понякога.  Hug Hug Hug
mama hristi радвам се, че всичко е наред, а сега активна почивка!  Hug
Виж целия пост
# 262
mama hrisi, много се радвам, че си си вкъщи и с бебка сте добре!
За болничните-ако 18м., преди издаване на първия болничен сте осигурявани на една и съща сума не влияе по никакъв начин. Ако заплатата е вдигната след началото на тези 18м. болничния ви ощетява. (Пример. 12м-800лв., 6м-1000лв.- Средно месечно възнаграждение(СМВ) за 18 м.-866лв. При смятане на майчинство се взема тази сума за осигурителен доход змесеците в болничен, а ако сте на работа ще е 1000лв.) Ако заплатата е намалена след началото на тези 18м. болнчния е във ваш +, вдига майчинството. (12м-1000лв., 6м-800лв. СМВ за 18м-933лв. В случая ще се вземе за месеците болничен доход 933лв, а ако сте на работа ще е 800лв.) За сумата, която получавате като обезщетение по време на болничен влиянието е същото. Данъци са 21% от заплата, болничния е 80%, но влияе разликата между заплатата и СМВ за 18м. Ако нямате разлика все едно сте на работа като сума.Дано съм го обеснила ясно.

едит:ivelle, сега видях поста ти и направо  #Cussing out Какви са тези хора?!?! Не им обръщай внимание! Без да искам да обиждам, но това може го каже само някой, който няма силата да приеме предизвикателствата в живота. Наслаждавай си се на бремността, носи си детето с гордост както и после ще си го гледаш. Щом докторите казват, че всичко с малкия мъж ще е наред и всички вярваме в това значи ще е така! Много силно те  Hug и да не ти пука!!! Хора всакакви...  #Cussing out #2gunfire
Виж целия пост
# 263
Днес много се разочаровах от шефа ми, който сподели мнение, че със съпругата си мислят, че трябва да махна бебето  Sick Понеже нямало гаранция, че няма да има други аномалии... Sad Как може в такъв момент да ми дава такива съвети, при положение, че имам  нужда само от подкрепа за взетото решение... Много ме разстрои, но... здраве да е! Също много ме боли и от факта, че повечето хора около мен, които разбраха, ни гледат със съжаление и ни предупреждават "колко щял да ни е труден живота" Sad Но трябва да ги игнорираме и това е!

Има хора, които избират лесни пътища, бягат от отговорност и се плашат лесно. Аз не виждам какво толкова, та нали е лечимо. Има толкова по-страшни сюжети. Избягвай ги тези хора и си носи усмивката, ще си имате бебе  Heart Eyes  Hug
Виж целия пост
# 264
ivelle,направо не искам да си представя какво ви е.Като си помисля какъв избор е трябвало да направите, направо......Този избор не се взима, а в повечето случаи се налага от някой.След като има и 1 процент шанс да е пълноценен човек,то трябва да си го дадете.Какво да кажа, освен никога никой да не го преживява момичета, че направо е страшно това да знаеш че няма какво да направиш, за собственото си бебче.
Благодаря за добрите думи момичета Hug Hug Hug.
Виж целия пост
# 265
Ivelle, хората са ужасни в повечето случаи. Всеки търси сензацията и на никой не му пука ти какво преживяваш и как се чувстваш. Единственото важно за тях е да си задоволят любопитството и да си отдъхнат, че не са на твое място. За това и на теб не трябва да ти пука за тях и за тяхното мнение, а само  да мислиш какво прекрасно бебче ще имаш август месец и как заедно ще преодолеете всичките препятствия, които Ви очакват.
Виж целия пост
# 266
eli70o0 точно такъв беше моят случай и затова болничният ми намали майчинството с около 50 лв на месец. Не помня подробности защото беше преди 3 години, но тогава това ме спря да ползвам повече болнични.
Сега пак съм в същото положение, заплата ми в момента е по-висока от преди година и болничния, който ползвах през Януари се отрази на дохода ми, след това и с майчинството ще е така. За това поне до тогава се надявам да не ми се налага да вземам повече болнични и съм си издействала разрешение да работя от вкъщи докато преценя.
ivelle хората не могат да те разберат защото те не са емоционално обвързани. Ако те бяха в твоята позиция друго щяха да мислят. Не обръщай внимание.
Виж целия пост
# 267
Охх Ivelle, как се ядосах  newsm61 smile3511
На такива хора като шефа ти и познатите ти, които ви съжаляват трябва да им натриваш носа и да им показваш, че нищо от това което казват не е вярно. Как някой ще ти казва, че той мислел, че е добре да го махнеш....алоооооо, кой си ти, че ще казваш кое е добре за живота на другите хора. Мале как може да има такива хора  tantrum И защо те съжаляват, та ти си имаш живо и здраво бебенце, на което му предстой операция и след това всичко ще е наред с него. Защо живота ви да е тежък. Ще имате здраво и пълноценно момче. Та те знаят ли колко много хора живеят с по един бъбрек и са си напълно здрави!!! Не им позволявай да ти развалят удоволствието да си бременна, емоциите които изпитваш през този период и трепета с който чакаш да си гушнеш малчугана. Всички сме с теб и те прегръщаме и вярваме, че всичко ще мине както трябва  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 268
Ох, толкова го обичам този форма и по-специално - точно тази тема, защото всички сте страхотни и наистина ми давате много сили и увереност!   bouquet
kremolin, много точно казано! Хората определено си отдъхват, че не им се случва на тях! Но не всички са такива разбира се! Както и да е, който разбрал по една или друга причина - разбрал! От тук нататък взехме мерки информацията да не излиза от семейството, за да не се сблъскваме повече с хорската простотия и злорадство.
П.С. Моето секцио се очертава за края на юли, заради обстоятелствата, но аз държа и настоявам да си остана в тази тема  Whistling baby_neutral
Виж целия пост
# 269
Пипи за ритането ММ още от началото си слагаше ръка на корема всяка вечер и бебетата свикнаха може би с него и не спираха да ритат.
мама ирина радвам се че всичко е наред и с бебка
mama hrisi  дано и с теб и с бебе всичко е наред Praynig
ivelle на хората , докато не им опре яйцето до г*за ... така че въобще не ги слушай . Бъди силна заради бебо , ще си му нужна  Hug  Hug  Hug  
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия