Бременни мами 2014 от Пловдив има ли?

  • 45 381
  • 475
# 300
Момичета решихте ли вече къде ще раждате?  newsm78
Да реших в окръжна болница
И аз съм се насочила към Окръжна, но все още се чудя дали да избирам екип - заслужава ли си изобщо? На ЖК ходя при друг лекар (който не работи в Окръжна) и съм в голяма чуденка дали да търся сега специален лекар от болницата? newsm78
Аз ще раждам без избор на екип и то секцио, в началото се чудих и аз за избор на екип. Като събрах мнения от познати разбрах че в много от случаите лкаря престигал накрая на раждането, при някои не е престигал вообще, някои пък си бяха на смяна същия ден. Реших чер каквото има да се случва ще се случи и се настроих позитивно. То за всеки от тях това е рутина операция, ако има да става нещо то ще стане и при най допбрия лекар и няама значение колко пари ще му платя. В никакъв случай не те разубеждавам от избора на екип важното да си спокойна.
За секциото не зная,но за нормално смея да твърдя,че лекарят е от огромно значение. Всеки си решава сам за себе си,важно е всички да сме настроени позитивно за това,което предстои,нали в крайна сметка важен е резултатът  Praynig Аз вече един път съм минала през тези терзания и сега като се замисля всичко е толкова строго индивидуално-спрямо моментното състояние на организма ти,размерите на бебето и предлежанието му и мнооого други фактори, а и малко късмет дали ще случиш на точния лекар,което за жалост няма как да знаеш предварително. Стискам палци на всички,било то нормално раждащи,секцио,с или без избор на екип-всички да се рпиберем вкъщи с по едно или повече Simple Smile здрави бебчета  Peace
Виж целия пост
# 301
Благодаря, момичета, за изказаното мнение!  bouquet
Чуденката ми е свързана с факта, че като си взема обменната карта от следящия ме АГ (всъщност това кога става newsm78) с всичките документи и изследвания от бременността, би трябвало същите тези да ми ги види някой лекар от Окръжна, за да е поне мааалко запознат с общото ми състояние и на бебето също. От тук и правя извода, че би било добре да избера екип (лекар), който да ме изроди когато дойде момента, а не вече с изтекли води някой лекар, който вмомента е на смяна, да ми чете документацията и тепърва да се запознаваме.

От друга страна пък не ми се иска избор на екип, защото имам така да се каже личен опит с такъв - преди 2 години майка ми лежа в Окръжна в АГ отделението и беше с избор на екип (д-р Пелев) и докато не се появи лекаря, никой с пръст не я пипваше по визитации и прочие. Та да не се получи нещо от сорта: избирам си лекар, а като дойде момента и избраният се забави да дойде в болницата, аз да си лежа на някоя кушетка (не дай си боже със силни болки) и никой от наличната смяна да не смее да ме пипне, понеже съм пациентка на еди-кой-си-лекар?!! newsm78

Ох, много сложно го обясних, дано ме разберете ooooh! Но пък отдалече си личи, че ще ми е първо раждане Wink Mr. Green Crazy
Виж целия пост
# 302
Доколкото помня обменната карта и направлението за раждане ми ги дадоха в 37 г.с. Не съм плащала за избор на екип, а само за епидуралната упойка. Родих нормално, в деня на термина.
Виж целия пост
# 303
Здравейте момичета. Може ли да се присъединя към групичката ?
На 32 години съм с първа бременност след ин витро, термин април месец. Следя се в Селена, тъй като там е и ин витрото ми. Тъй като виждам, че вашите термини са доста наблизо, аз ще попивам на този етап.
Лек и усмихнат ден на всички.
Виж целия пост
# 304
 Здравейте, момичета. Didolino, добре дошла и лека бременност.

 Аз съм решила че ще раждам в Хирургиите. Моята АГ дава дежурства и там, но понеже ще раждам нормално, поне за сега, не мисля да избирам екип.
 Като ви чета за тези здравни карти и направо настръхвам. На мен ми дадоха само направление за хоспитализация и казаха че е абсолютно достатъчно като отивам да раждам. За всеки случай съм си приготвила и всички изследвания които сами правили, и също документа за кръвната група,аа и задължително здравния картон.
 Знам ли  newsm78 на всякъде е различно явно.
Виж целия пост
# 305
Като ви чета за тези здравни карти и направо настръхвам. На мен ми дадоха само направление за хоспитализация и казаха че е абсолютно достатъчно като отивам да раждам. За всеки случай съм си приготвила и всички изследвания които сами правили, и също документа за кръвната група,аа и задължително здравния картон.
 Знам ли  newsm78 на всякъде е различно явно.
Aни, обмената карта (доколкото знам) е задължителна, но може би защото твоя лекар работи и към Хирургиите, та може би той ще придвижи документацията. Иначе като абсолютно задължителен документ при постъпване за раждане (особено спешно) е наличието на Лична карта - поне така ни казаха на отворените врати в Окръжна. Ако случайно си я забравиш, първо те проверяват в МВР-то, което отнема време, а ако е през нощта, сещай се каква лудница ще ти е Wink (с изтекли води, чакайки някой заспал полицай да вдигне телефона Wink )
Виж целия пост
# 306
Аз съм с термин 12.10, но тъй като съм след ин витро процедура, плюсовете и препоръките за секцио надделяха. Пациентка съм на Д-р Ямаков, живот и здраве ще раждам при него, иначе АГ-то ми за ЖК е друг лекар (при мен са малко в повечко лекарите Laughing, имах и още двама в София). Имам си всички документи за раждане - карта, изследвания...лична карта и амбулаторна такава задължително в родилното. Имам само един проблем - не намирам в сайта на Хирургиите на Пещерско шосе списък за мама и бебе. Някоя от вас да знае откъде мога да го видя?
Лекички бременности на всички  bouquet
Виж целия пост
# 307
Като ви чета за тези здравни карти и направо настръхвам. На мен ми дадоха само направление за хоспитализация и казаха че е абсолютно достатъчно като отивам да раждам. За всеки случай съм си приготвила и всички изследвания които сами правили, и също документа за кръвната група,аа и задължително здравния картон.
 Знам ли  newsm78 на всякъде е различно явно.
Aни, обмената карта (доколкото знам) е задължителна, но може би защото твоя лекар работи и към Хирургиите, та може би той ще придвижи документацията. Иначе като абсолютно задължителен документ при постъпване за раждане (особено спешно) е наличието на Лична карта - поне така ни казаха на отворените врати в Окръжна. Ако случайно си я забравиш, първо те проверяват в МВР-то, което отнема време, а ако е през нощта, сещай се каква лудница ще ти е Wink (с изтекли води, чакайки някой заспал полицай да вдигне телефона Wink )
Аз на 5.09.2014 като бях на отворените врати казаха само направление да нося и даже в сайта им се промени в списъка и вече не изискват. Поне така каза акушерката.
Виж целия пост
# 308

Аз на 5.09.2014 като бях на отворените врати казаха само направление да нося и даже в сайта им се промени в списъка и вече не изискват. Поне така каза акушерката.
О, има промени в списъка ли?! Thinking Я да погледна новите неща Peace Мерси, Ира!   bouquet



П.П. В сайта на Окръжна все още в Списъка с нужните документи и вещи за постъпване там си седят (независимо в кой сектор се постъпва - гинекологичния, патологичната бременност или родилното):

1.Лична карта
2.Направление № 7 от личния лекар (валидно е 30 дни)
3.Медицинска документация от предишни хоспитализации или прегледи / Резултати от изследванията, направени по време на бременността

Ето директен линк: http://ag-plovdiv.com/pages/receptions/Nujni_dokumenti_i_veshti_.html
Виж целия пост
# 309
До колкото знам обменната карта включва всички изследвания. Като питах моята АГ за такова нещо тя не беше чувала.

Аз ще раждам в Хирургиите. Ходих на отворени врати и отделно говорих с акушерка от родилното там. Искат лична карта, направление за хоспитализация, лична амбулаторна карта, всички изследвания през бременността и документ за кръвна група. Не са казали нищо за обменна карта.

Инъче за родилката искат лигнин и термометър да си носиш, а за  бебето памперси, дрешки, хавлийка, козметика и шишета. Разбира се, това не е всичко, което ще ни трябва, но това казаха, че искат те. Аз си направих подробен списък с нещата, които ще взема. Ако някой иска ще го публикувам за идея или улеснение.
Виж целия пост
# 310
здравейте, преди няколко страници се коментира темата, ама сега не го намирам това - става въпрос за болничните, издавани от лекарска комисия и се установи, че май най-евтините ги дават в дкц-то в тракия - ако някой ходи там, моля да ми сподели, може и на лични, как става даването на болничен - иска ли се някаква бележка, къде се записваш и тн
Виж целия пост
# 311
Аз ще си взема всички документи, а те каквото искат това да гледат. То един ти каже едно, друг - друго....

 Ще взема и дрешки, но от племенничката ми, че поне да не ме е яд ако им направят нещо  Joy, а и свекърва ми държи първите дни бебка да била облечена в стари дрехи...суеверия някакви та да й угодя  Joy, а и памперси взех само 10 бр. да пробваме дали стават, а като потрябват още ММ ще носи.
 За мен си приготвих освен лигнина, бельо за еднократна употреба и дамски превръзки за родилки. Н знам дали ще влязат  употреба, но за всеки случай.
 
Виж целия пост
# 312
здравейте, преди няколко страници се коментира темата, ама сега не го намирам това - става въпрос за болничните, издавани от лекарска комисия и се установи, че май най-евтините ги дават в дкц-то в тракия - ако някой ходи там, моля да ми сподели, може и на лични, как става даването на болничен - иска ли се някаква бележка, къде се записваш и тн

Здравей, jjjenq  Wink
Аз ходя в 5 ДКЦ в Тракия, там ми е ЖК. Всеки делничен ден, от 11 часа, Д-р Керменлийска (тя е моята АГ за ЖК) дава болнични, единствената в ДКЦ-то, която го прави. Не се взема час от регистратура, направо се качваш на последния етаж (3-ти), веднага вляво от стълбите влизаш през вратата и тръгваш вдясно, като влезеш в самия коридор, кабинетът й е, мисля трети вдясно. Носиш си картона (личната амбулаторна карта), може и лична карта (няма да ти натежи Wink) и точните данни за фирмата, в която работиш. След това отиваш на регистратура, за да ти сложат печат и плащаш 15 лв. Това е thumbsup
Виж целия пост
# 313
ливия, сърдечно благодаря за изчерпателния отговор, аз знам къде е кабинета, тъй като съм ходила на този етаж. само дано съм разбрала правилно, че ако не съм при нея  на жк няма проблем да отида такаа
Виж целия пост
# 314
До колкото знам обменната карта включва всички изследвания. Като питах моята АГ за такова нещо тя не беше чувала.

Обменна карта е точно папката с всички изследвания (и всякаква друга документация), които са ти правени по време на проследяването на бременността от гинеколога по ЖК Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия