Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 37

  • 108 083
  • 741
# 375
Не съм пряко засегната от рака, а мои близки са, но и аз съм изчела какво ли не за хранителен режим, много вода, добавки, ала-бала, но истината е, че когато това нещо ти дойде до главата или се случи на твои близки, не ти минава през главата да лекуваш себе си или близките си с пост и молитва. Според мен тази болест е доста комплексна, за да може да се излекува с хранителен режим, тя не е резултат само на вредна храна, среда и т.н., но и на стрес, конфликти, отрицателни емоции... Иначе по никакъв начин не мога да си обясня защо се случва и на хора, водещи изключително здравословен начин на живот (имам такъв пример около себе си)... Нямам нищо против здравословния начин на живот, наблягането на зеленчуците и двигателната активност може би помага за превенция и поддържане на здрав дух, но уви, не познавам лично човек, който да се е излекувал само с определени добавки, диети и прочие алтернативни лечения, само съм чела в нета, но там всеки може да напише каквото си иска... Много, ама много искам да чуя за реален такъв случай, много ми се иска да вярвам, че лечението е просто, но докато не се запозная лично с такъв човек, предпочитам близките ми да поверят лечението си на лекари, препоръчани ми от успешно преминали по този труден път.
Виж целия пост
# 376
Здравейте момичета!
Отдавна не бях влизала в темата,днес прочетох всичко.При мен нещата са в норма,предстои ми последна вливка с таксотер  на 31 юли.За болките в костите ме карат да пия 2 хапчета метилпреднизолон 16мг преди всяка вливка,а преди предпоследната онколожката ми каза да пия и 3-4 дни от тях и след нея и наистина нямах болки .След това 1 месец без лекарства и на 10 септември съм на томограф на вътрешни органи,за да видим какво става с дробовете/едната докторка каза,че имам някакви разсейки там/.И на мен ми изтръпва ръката откъм операцията,но и аз не съм много сериозна с упражненията.Това е засега.
Пожелавам на всички приятно лято,а ние се стягаме за БГ,август ще си бъдем в къщи.
Виж целия пост
# 377
При мен нещата са в норма,предстои ми последна вливка с таксотер  на 31 юли.За болките в костите ме карат да пия 2 хапчета метилпреднизолон 16мг преди всяка вливка,а преди предпоследната онколожката ми каза да пия и 3-4 дни от тях и след нея и наистина нямах болки .След това 1 месец без лекарства и на 10 септември съм на томограф на вътрешни органи,за да видим какво става с дробовете/едната докторка каза,че имам някакви разсейки там/.

 Hug
Успех!
Виж целия пост
# 378
Аз влизам само да дам отчет. Днес ходих на профилактичен и имах късмета, че ми пуснаха всичко. Пълни кръвни + ТМ (резултат в четвъртък), ехография, рентген, мамография. Всички казват,че всичко е наред. И така, 2 години без химия ще си отпразнувам официално успокоена Simple Smile

 newsm24 newsm24
Виж целия пост
# 379
Брава, Карола, много се радвам! На какво прави рентген, на бял дроб ли?
Виж целия пост
# 380
.......И така, 2 години без химия ще си отпразнувам официално успокоена Simple Smile

 newsm24 newsm24

как радват и мотивират такива резултати   bouquet
Виж целия пост
# 381
Дано хубавите новини са все повече!
Аз се върнах ,отидохме при доктор тук и се разревах...Тя обаче беше много спокойна и каза,че каквото е направено,това е и не съжалява за последиците. Сега ще ни помогне за ръкава,иначе нищо друго.Но сега пък той се хвана за биопсията.До сега ние знаехме ,че е HER2-equivocal......Но никой не беше ни казал ,че е ER+ и колко процента.
 И каза,че и прогестерона въобще не е изследван. Не знам какво означава това-повод ли е за притеснение?Сега ще си и взема кубчетата за повторно изследване,но то защо е платено,ако резултатите не са ясни на първата биопсия?В смисъл-не го правим за разнообразие,а просто не е ясно.
 Не разбирам,ако е имало нужда от лекарства-защо никой нищо не е казал и кой ще върне времето?
А може би взимам нещата по-сериозно,отколкото трябва?!?Страх ме е,много...
Виж целия пост
# 382
Брава, Карола, много се радвам! На какво прави рентген, на бял дроб ли?

да
Виж целия пост
# 383
Браво, Карола! Ти не очакваше друго, нали!  Hug
Пожелавам само добри резултати на всички!
Виж целия пост
# 384
Доста ми се беше свила душичката,ама вчера следобяд бях направо щастлива като видях,че всичко е наред Simple Smile

Благодаря ви!
Виж целия пост
# 385
KaRoLaaaaaaa,
Още безброй такива и други радости ти желая !
 newsm18
Виж целия пост
# 386
KaRoLaaaaaaa,
Още безброй такива и други радости ти желая !
 newsm18

Благодаря! Дай Боже!!   bouquet
Виж целия пост
# 387
Здравейте, момичета. Имам едно питане към вас относно перуките. На свекърва ми ѝ предстои химиотерапия (с РМШ е, мина лъчетерапия, хистеректомия и пак лъчетерапия, назначиха ѝ химио заради открити метастази в лимфните възли). Уж ѝ казаха, че щяла да бъде възможно най-леката химиотерапия (има ли изобщо такава?) и може да не ѝ опада косата, обаче искам да сме подготвени, ако косата опада, защото аз лично не съм чувала за такава химиотерапия... Казаха, че най-вероятно ще ѝ вливат Карбоплатин и Паклитаксел, 4 или 6 вливки, но в понеделник ще се реши окончателно...

Проблемът е следният - не сме казали за болестта на майка ѝ /бабата на мъжа ми/, защото жената е с проблеми със сърцето и куп други здравословни проблеми, ако разбере, няма да го понесе леко, не ми се мисли какво може да стане. Казали сме ѝ, че става дума за киста, за лъчетерапията - че е трябвало да ходи на нагревки, засега не се е усъмнила...

Та искам да питам за някакви насоки - има ли такива перуки, за които да не си личи, че са перуки, свекърва ми е с къса коса и ме притеснява, че каквато и перука да вземем, дори да се направи със същата прическа като нейната, ще си личи "шапката" на перуката... Бабата по принцип не е с идеално зрение, ама ако промяната е фрапираща, ще се досети, не е чак толкова глупава. Ще са ми полезни всякакви насоки в тази връзка, включително информация откъде да потърсим перука (във Варна сме), ориентировъчни цени и т.н.
Виж целия пост
# 388
При химиотерапия заради рак на червата(дебело, тънки) не опадва косата, леко оредявава. Познавам няколко случая.
За вашия нямам представа  bouquet
Виж целия пост
# 389
Според мен най-естествено стоят перуките с основа монофиламент-http://peruki.bg/bg/62-monofilament, аз сега нося такава къса черта и много хора не ме различават, мислят си, че
е моята коса. Купих си я от продавалника, но може и с някакви протоколи да се ползва намалението 100 лв от РУСО.
На една позната й вливаха Оксалиплатина, не й окапа косата, много леко понесе химията. На друга позната вливаха Паклитаксел, май ходеше с перука, но не съм сигурна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия