Страсти- градините в София, кампания 2014/ 2015г.

  • 30 877
  • 782
# 30
Цеца, не всички деца боледуват толкова много.  Stop
Моето почти не е боледувало в яслата. Не стряскай тези, които тепърва им предстои да ходят на ясла.  Peace

Радвам се, че твоето дете е било от малкото изключения.
Не стряскам, само казвам какво съм забелязала не само с моето дете, та родителите да са подготвени и да имат алтернатива.
Понеже аз не съм лежала на кълката "не всички деца боледуват толкова много" има уговорена жена за гледане на детето и не съм изпадала в ситуация - водя си детето болно на ясла.

Точно. Хубаво е да се има предвид, защото много често чувам как детето го пускам наесен и се връщам на работа, че ме натискат, че нямаме пари и прочие причини, които напълно разбирам, но за съжаленеи, знам и каква бе реалността със голямото ми дете. Както и съм чувала обяснение защо се водят болни деца на ясла/ДГ.
Виж целия пост
# 31
Здравейте,
искам да попитам служебната бележка , която се дава за записване в детска градина , ако си в отпуск за гледане на дете трябва ли да пише адреса, булстат, длъжността и датата от , която съм назначена там ?
Да, пише се всичко това. Нали тр. да се докаже, че сте на трудов договор към фирма Х.
Разликата между бележката на работеща майка и на такава в отпуск за гледане на дете е един ред - че майката във 2-рия случай от дата У е в отпуск за гледане на дете по чл. нам-си-кой от КТ.
Виж целия пост
# 32
Записвам се да ви следя. Още не съм размествала желания, макар че огледах опашките вече... дано обявят по някое място за второ класиране  Praynig
Виж целия пост
# 33
Предимството от 1 т, ако посещаваме СДЯ само за ЦДГ ли е или и за ОДЗ ?
Виж целия пост
# 34
Предимството от 1 т, ако посещаваме СДЯ само за ЦДГ ли е или и за ОДЗ ?
И за двете. Peace
Виж целия пост
# 35
Предимството от 1 т, ако посещаваме СДЯ само за ЦДГ ли е или и за ОДЗ ?
Предимство се начислява при кандидатстване в първа градинска група, а първа градинска група има в ОДЗтата.
Виж целия пост
# 36
Предимството от 1 т, ако посещаваме СДЯ само за ЦДГ ли е или и за ОДЗ ?

Важи и за ОДЗ, но само при прием в 1ва група.
Виж целия пост
# 37
А ако посещава ОДЗ, но искаме да се преместим в друго ОДЗ за 1ва градинска група ползваме ли тази 1 т предимство или се ползва само ако сме посещавали СДЯ?
Виж целия пост
# 38
Цеца, не всички деца боледуват толкова много.  Stop
Моето почти не е боледувало в яслата. Не стряскай тези, които тепърва им предстои да ходят на ясла.  Peace

Радвам се, че твоето дете е било от малкото изключения.
Не стряскам, само казвам какво съм забелязала не само с моето дете, та родителите да са подготвени и да имат алтернатива.
Понеже аз не съм лежала на кълката "не всички деца боледуват толкова много" има уговорена жена за гледане на детето и не съм изпадала в ситуация - водя си детето болно на ясла.

Точно. Хубаво е да се има предвид, защото много често чувам как детето го пускам наесен и се връщам на работа, че ме натискат, че нямаме пари и прочие причини, които напълно разбирам, но за съжаленеи, знам и каква бе реалността със голямото ми дете. Както и съм чувала обяснение защо се водят болни деца на ясла/ДГ.

+1
И аз мисля така, след опита ми с голямата дъщеря-максимален брой дни в месеца-10 в яслата и 1-ва група.
На децата са им нужни, дни, седмици, а понякога месеца за адаптация.  Naughty
Това е една от причините, да съм така разстроена от факта, че малката не е приета.
Още една година вкъщи, после направо на ДГ (ако се получи),
където тепърва ще ѝ нужен период, за да свикне.
Много от майките не съзнават колко нереално е да се върнат още септември на работа като пълноценни служители!
Друг е въпроса с болните деца в градината-по ред причини, които не намирам за съществени!
Дано имаме късмет в следващите класирания, че догодина и да сме работещи!  Hug
Виж целия пост
# 39
А ако посещава ОДЗ, но искаме да се преместим в друго ОДЗ за 1ва градинска група ползваме ли тази 1 т предимство или се ползва само ако сме посещавали СДЯ?
Не. Точката се дава само за чиста ясла, т.е. СДЯ.
Виж целия пост
# 40
Здравейте! Моля за съвет! Днес мъжа ми е ходил в общината да вади удостоверение за настоящ адрес, което да послужи в случай, че ни приемат в ДГ при предстоящите класирания. Тъй като живеем под наем, от общината са му казали, че не могат да му издадат въпросният документ, защото тъй като сме под наем е необходимо собственика на апартамента, заедно с нотариалният акт да дойде заедно с нас и чак тогава да ни издадат удостоверението  Rolling Eyes. Знаете ли дали това е така или пак си измислят някакви техни си правила? Направо съм изумена! Как да разкарвам хората в работно време от другият край на града за такава глупост  #Cussing out?! Тези хора сериозно си правят майтап с нас!
Виж целия пост
# 41
Нормално е да има такова изискване, иначе всеки може да се пише, че живее където му хрумне...
Виж целия пост
# 42
Здравейте! Моля за съвет! Днес мъжа ми е ходил в общината да вади удостоверение за настоящ адрес, което да послужи в случай, че ни приемат в ДГ при предстоящите класирания. Тъй като живеем под наем, от общината са му казали, че не могат да му издадат въпросният документ, защото тъй като сме под наем е необходимо собственика на апартамента, заедно с нотариалният акт да дойде заедно с нас и чак тогава да ни издадат удостоверението  Rolling Eyes. Знаете ли дали това е така или пак си измислят някакви техни си правила? Направо съм изумена! Как да разкарвам хората в работно време от другият край на града за такава глупост  #Cussing out?! Тези хора сериозно си правят майтап с нас!

Да така е и е от няколко години, тъй като преди това всеки можеше да се запише на адреса. След като го въведоха това стана много по стегнато и не може ей така някой си да дойде и да се запише примерно на нашият адрес. Затова най добре говорете с хазяйна/хазяйката и ако се съгласи отидете и си направете настоящ адрес.
Виж целия пост
# 43
Собственикът може да даде нотариално заверена декларация, ако не може да дойде лично.
Разгледай във вашия район, ето например за район Изгрев - таблицата - Номер 18, има образец на декларация.
http://www.so-izgrev.bg/NEW_SITE/index.php?option=com_content&am … 19&Itemid=151
Виж целия пост
# 44
Здравейте! Моля за съвет! Днес мъжа ми е ходил в общината да вади удостоверение за настоящ адрес, което да послужи в случай, че ни приемат в ДГ при предстоящите класирания. Тъй като живеем под наем, от общината са му казали, че не могат да му издадат въпросният документ, защото тъй като сме под наем е необходимо собственика на апартамента, заедно с нотариалният акт да дойде заедно с нас и чак тогава да ни издадат удостоверението  Rolling Eyes. Знаете ли дали това е така или пак си измислят някакви техни си правила? Направо съм изумена! Как да разкарвам хората в работно време от другият край на града за такава глупост  #Cussing out?! Тези хора сериозно си правят майтап с нас!
Така е, не е измислица и никой не си прави майтап с вас. Няма как иначе да докажеш, че живееш на този адрес. Друг е въпросът, че наемодателят ти може да откаже да ви впише, не толкова заради разкарването в работно време от другия край на града, колкото заради това, че не плаща данъци за парите, които му плащаш като наем. Опитай да се разбереш с наемодателя си по въпроса.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия