Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво представлява проверката на данните в НОИ при записване в детска градина?
Какви са необходимите документи за записване в детска градина?
Какво представлява служебната бележка при записване в детска градина?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво представлява проверката на данните в НОИ при записване в детска градина?
Проверката на данните в НОИ при записване в детска градина е процес, извършван от директора за потвърждаване на предоставената информация за родителите. При попълването на формулярите се изисква съгласие за извършване на такава проверка. Тази проверка помага да се провери информацията, като например работното място и други данни за родителите.
-
Какви са необходимите документи за записване в детска градина?
Необходимите документи за записване в детска градина включват: заявление за записване, акт за раждане на детето, лични карти на родителите, удостоверение за настоящ адрес, служебна бележка и здравно-профилактична карта на детето. Освен това може да се изисква имунизационен паспорт или писмо от личния лекар относно имунизационния статус на детето.
-
Какво представлява служебната бележка при записване в детска градина?
-
Какви са възможностите за преместване на дете от една детска градина в друга?
-
Има ли полза от 1 точка, ако посещаваме детска ясла само за целодневна група или и за полудневна група?

Стоя и чакам нещо, което е супер неясно и мъгляво. Чудя се как ще обяснявам в работата си, защо не мога да се върна. Мисля си, че майка ми прекара целият си съзнателен живот като директор на детска градина. А внучето и, парадокс, остава навън. Живея на една крачка от градината, работя близо. Но детето ми не може да бъде прието. Както и на всички вас, сигурна съм че и вие имате подобни мисли. Много обидно почва да ми става....Едвам го износих, треперех да не го загубя, родих го на тая скапана държава...И накрая? Да не мога свободно да го пусна на детска ясла, за да мога аз да работя и да се изхранваме. И да плащам данъците си, разбира се...Боже, наистина ми е обидно.....
.
