Епилепсия - ТЕМА 20

  • 65 523
  • 752
# 180
Страхотно Ладжова! Това е супер, дано скоро и още майчета да се похвалят с такива новини.
Виж целия пост
# 181
ladjova@abv.bg Страхотни новини, браво на адашката, пожелавам ви от все сърце възможно по-скоро всички неприятности до сега да останат зад гърба ви и никога повече да не се сещата за тях.  Hug Hug Hug Heart Eyes
Били сме по едно и също време там вие в коя стая бяхте.  newsm78
Ние още си чакаме разчета на ЕЕГ-то днес предполагам, че вече ще решат кой ще е втория медикамент, който ще ни включат.  newsm78
В първа стая ...Вие бяхте със розавата количка .....Даже си говорех ме пред клиниката но не бях сигурна дали сте вие познах детето от клиповете...
Виж целия пост
# 182
Благодаря на всички за хубавите пожелания ....Дано и Вие скоро се похвалите с тях ....Успех Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 183
Дано, чул те Господ  Wink Hug Радвам се за вас
Виж целия пост
# 184
ladjova@abv.bg Да ние бяхме.  Simple Smile  Hug  Hug  Hug
При нас ситуацията е следната. На ЕЕГ-то отново няма нищо, но тъй като видяха клипчетата с променените пристъпи и ни вдигнаха Конвулекса на 4+4 и почваме да въвеждаме и Репитенд до пълна доза 4,5 мл. дневно. Дадоха ни едно шише да започнем терапията, а аз междувременно ще задвижа нещата с касата и протоколите. Утре трябва да мина да си взема всички документи, защото реално тогава ни изписват.
И аз си взех лекарствата и на мен ми вдигнаха дозата пък да видим дали ще ми понесе.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 185
Нас ни изписаха днес официално с лоши новини.

G40.2 Локализирана (фокална) (парциална) симптоматична епилепсия и епилептични синдроми с комплексни парциални конвулсивни припадъци

Или сиреч всичките ни пристъпи и комплексните парциални, и генерализираните се дължат на кортикалната дисплазия, която е окципито-темпорално. Което в пряк текст ми казаха, че означава на медикаменти до живот.  smile3518
Назначиха ни терапия с:
Репитенд 2+2,5 мл.
Конвулекс 4+4

Аз така или иначе продължавам тайничко да се надявам, епито да е в резултат на друга причина и да се израсте, а кортикалната дисплазия да е просто съвпадение.  Praynig  Praynig  Praynig

Дано поне Репитенда да помогне. Praynig
От утре сутринта почвам да го въвеждам.

Някой пил ли го е?
Какво да очаквам от него, като странични ефекти?
Виж целия пост
# 186
Романол, съжалявам за лошите новини, но в медицината 2 и 2 не е 4. Сега може да ти изглежда, че цял живот ще е на медикаменти, но нищо не се знае след 5 10 години, всичко може а се случи, а и медицината се развива. За лекарството не мога да коментирам.
Виж целия пост
# 187
Романол ние пием кепрра и това е единственото лекарство,което не е предизвикало странични реакции.От 6 месеца пием Кепра 2*500мг на ден и е много добре.
Виж целия пост
# 188
Здравейте, налага се да сменя лекарството си - невроложката изписа Ноепикс, вместо Кепра. Знаете ли за чести странични реакции някакви от Ноепикса ? Депакин- а при мен действаше зле - качвах много килограми, затова ме е страх сега  Confused
Виж целия пост
# 189
Романол  Hug
Това, че детето ще приема медикаменти, не означава, че няма да живее пълноценно.

Направо е отвратителен начина, по който се сервират диагнози , без много-много разяснения.

Eva [Cassidy] , понеже чета редовно, мисля, че някъде ти бяха писали български аналог на изчезналия от пазара вносен медикамент.  Ако не се лъжа, беше в пост на Романол
Виж целия пост
# 190
Романол  Hug
Това, че детето ще приема медикаменти, не означава, че няма да живее пълноценно.

Направо е отвратителен начина, по който се сервират диагнози , без много-много разяснения.

Eva [Cassidy] , понеже чета редовно, мисля, че някъде ти бяха писали български аналог на изчезналия от пазара вносен медикамент.  Ако не се лъжа, беше в пост на Романол

Да, точно за Ноепикс и Репитенд ме посъветваха, затова и го избрахме, но ако някой има впечатления за странични ефекти , нека сподели . Иначе съм благодарна, че казахте за алтернативни лекарства, трябваше бързо да действаме с протоколите   bouquet
Виж целия пост
# 191
Момичета благодаря ви много за подкрепата.  newsm51

Да аз бях писала за Ноепикс, не би следвало да са по-различни от Кепрата, това е практически същият медикамент, но произведен от друга фирма.
Виж целия пост
# 192
Романол, съжалявам за поставената диагноза, но както и другите са ти писали, така мисля и аз, че с времето всичко може да се промени. Децата ни са още много малки - това им е предимството и има шанс да израстат проблемите си, дай Боже.  Praynig
Романол, вие сте пред нас с Репитенд-а, дано всичко е наред при приема му, моля те сподели после как го понася. Hug
Виж целия пост
# 193
Боже днес видях какво се случва по черноморието, пълен кошмар.

Момичетата от Варна и Добрич как сте?

Пишете каква е ситуацията.

Каква трагедия. Мир на праха на загиналите.  smile3518

Виж целия пост
# 194
Нас ни изписаха днес официално с лоши новини.

G40.2 Локализирана (фокална) (парциална) симптоматична епилепсия и епилептични синдроми с комплексни парциални конвулсивни припадъци

Или сиреч всичките ни пристъпи и комплексните парциални, и генерализираните се дължат на кортикалната дисплазия, която е окципито-темпорално. Което в пряк текст ми казаха, че означава на медикаменти до живот.  smile3518
Назначиха ни терапия с:
Репитенд 2+2,5 мл.
Конвулекс 4+4       

Аз така или иначе продължавам тайничко да се надявам, епито да е в резултат на друга причина и да се израсте, а кортикалната дисплазия да е просто съвпадение.  Praynig  Praynig  Praynig

Дано поне Репитенда да помогне. Praynig
От утре сутринта почвам да го въвеждам.

Някой пил ли го е?
Какво да очаквам от него, като странични ефекти?

     Прочети това което ще ти кажа много добре .....Преди 3 год. казаха че дъщеря ми ще е със 100% умствено изоставане и във инвалидна количка след 1 год.  ....Причината ....Някой реши че трябва да напиша като заключение във ЯМР че има мезиална склероза и киста във мозъка и още куп глупости ...Така живях ме със мисълта 1 год. и чаках ме да видим какво ще стане ...е  нищо не стана  сега тя е здрава както вече писах ...И ти сигурно я видя как изглежда сега едно весело и безгрижно дете което отива в първи клас ....Така че не си мисли за неща които я станали я не ...Медикаменти цял живот силно казано ....Нека дойде пубертета пък ще видим ...Малко по спокойно ако ти не си и то няма да е ....А малката Вики е едно много хубаво детенце ....Пожелавам Ви успех ... Hug Hug Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия