Смути

  • 181 113
  • 770
# 480
Диня, червено цвекло и прясна мента

Виж целия пост
# 481

Извинявам се, не съм видяла. Благодаря  Wink А с по твърди зеленчуци как се справя ?!

Пробвах с моркови и ябълки - справи се. Все по-често добавям и 2-3 бучки лед към смутито - също ги разбива. За тези пари, смятам че е мн добър  Simple Smile
Виж целия пост
# 482
Здравейте, имам въпрос. Когато слагате чиа в смутитата трябва ли да престои известно време за да набъбне? Също така може ли да я заместя с ленено семе, амарант и тн?
Виж целия пост
# 483
Здравейте, имам въпрос. Когато слагате чиа в смутитата трябва ли да престои известно време за да набъбне? Също така може ли да я заместя с ленено семе, амарант и тн?
Не трябва да чакаш.

Можеш да заместиш, можеш да комбинираш.

Лененото семе трябва да е смелено.
Виж целия пост
# 484
А киноа?

Странно, аз си мислех че това са семена, които трябва да се накисват преди консумация.   bouquet
Виж целия пост
# 485
Чията и ленът не е нужно да се киснат.
Виж целия пост
# 486

Извинявам се, не съм видяла. Благодаря  Wink А с по твърди зеленчуци как се справя ?!

Пробвах с моркови и ябълки - справи се. Все по-често добавям и 2-3 бучки лед към смутито - също ги разбива. За тези пари, смятам че е мн добър  Simple Smile

Много благодаря за бързите отговори  Hug Hug
Още утре ще го купя  Party
Виж целия пост
# 487
Здравейте, имам два въпроса- Как правите оризовото мляко? Ориза кисне ли се или се оставя суров? И другото което ме интересува-как преценявате какви ядки и семена слагате в смутитата? Импровизирате ли или правите смутитата по рецепта.
Виж целия пост
# 488
Дези, оризът трябва да е варен. При високооборотен блендер трябва да обработваш около 1 мин, за да стане гладко млякото. Можеш да добавиш подсладител (примерно фурми) и подправка (примерно канела или ванилия).

Сама определи колко гъсто искаш да ти е оризовото мляко. Моето предложение е да започнеш с по-гъста течност (да кажем 2 ч.ч. вода към 1 ч.ч. варен ориз). По-лесно е след това да разреждаш, отколкото да сгъстяваш.

Импровизирам със съотношението на всички съставки в смутитата, които правя.
Виж целия пост
# 489
Здравейте  Sunglasses
Отдавна им се каня на смутитата, но липсата на блендер някак ме спираше.  Blush
Обаче тая седмица съм в болнични и така и така трябват повече витамини, реших да пробвам с чопърчето Crazy 450 вата е.
Сложих няколко ягоди, един банан, един портокал и няколко ореха. Доста добре се смели, орехите не ги усещам, ама да се бях сетила кожата на портокала да обеля, тя определено не се е смелила   Blush Нищо, другия път с повече акъл.
Виж целия пост
# 490
давам ви рецепта за смути от киви, -напоследък най-често го правя! Joy
1. 2 броя киви
2. 2 портокала
3. 3 супени лъжици пшеничен зародиш
4. 1 чаена лъжица мед
Виж целия пост
# 491
Здравейте, купих си този блендер http://www.technopolis.bg/bg/Mixers-%26-Blenders/Mixer%26-Blende … JE-B800E/p/822964 800 вата е, стъклена кана. Към него има и мелачка. И двата уреда се справят идеално.
Виж целия пост
# 492
честито! Grinning
Виж целия пост
# 493
Дайте съвети как да накарам децата си / 8 и 14 г./ да да заобичат смутитата.Не искат дори да пробват .
Виж целия пост
# 494
Много е важно как се сервират - сламка, чадърче, резен плод...
Цветът на смутито трябва да е атрактивен.
Разни "гъделчета" трябва да се измислят.
И най-важното ... не трябва да разбират, че искаш да ги накараш на всяка цена Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия