Празник ли е за вас 2 юни?

  • 10 426
  • 180
# 150
Alexandria*, призовах те да ми посочиш източници за убийството на Ботев от свой (извън паранауката). Ти не го правиш, но продължаваш да говориш глупости!

Почти всичките ми постове в темата съдържат цитати, източници и пр. - нещо, което никъде в твоите постове не видях.

Питаш за източници, доказващи това, че Ботев е убит от турчин. Не си ли чела произведенията на З. Стоянов, на Д. Страшимиров, на Ст. Заимов, те не са трудно достъпни. Също многобройните мемоари, в това число и на Ботеви четници. Изобщо - няма мемоари, твърдящи обратното, включително и на Н. Обретенов. Първо тези неща прочети, после гледай предавания от СКАТ, твърдящи обратното.
Виж целия пост
# 151
Празник – не, но ден за почит, преклонение, ден, в който да си спомним нещо, което пропускаме в ежеднивието – историята.
Виж целия пост
# 152
Гледам Александрия е превърнала темата отново в исторически бардак...
Колкото и да се напъваш няма как да заличиш делото на този човек. Няма и гума, която да изтрие поезията му.
Ботев, Захари, Стамболов са хора, които нямат аналог в световната история. Хора тръгнали от никъде, Захари даже неук, и стигнали до върховете на поезията, литературата и политиката не само в България но и на световната сцена. Това боде очите на много зли усти, но късно е либе за китка-делото на тези хора не може и няма да бъде забравено.

А за мен дали е празник 2 юни-по-скоро не е. Какво да празнувам на този ден? Смъртта ли? Това е ден за преклонение, ден в който да си спомним откъде сме тръгнали, през какво сме минали и на кого дължим това, което сме в момента и това което можем да бъдем.
Виж целия пост
# 153
Аз наистина съм потресена от някои нагласи. Да имаш толкова малко светли образи в историята си и да гледаш да ги смажеш, да ги отречеш. Да не си направиш труда да прочетеш съчиненията на сподвижниците им, даже по-лесно: просто да си научиш урока в учебника, нищо повече не се иска, но да се забъркваш в конспирации, сензации... Които доказват какво? Как българите сме убийци? Метафорични убийци може би, за съжаление. А може би такива като Александра търсят огледало на собствената си ценностна система; потвърждение, че и други са потъпквали, смазвали светините.

Както казах вече, търсенето не е нужно: от десетилетия такива хора е имало. Но слава Богу, в историята не са останали те, останал е Ботев.
Виж целия пост
# 154
Аз наистина съм потресена от някои нагласи. Да имаш толкова малко светли образи в историята си и да гледаш да ги смажеш, да ги отречеш. Да не си направиш труда да прочетеш съчиненията на сподвижниците им, даже по-лесно: просто да си научиш урока в учебника, нищо повече не се иска, но да се забъркваш в конспирации, сензации... Които доказват какво? Как българите сме убийци? Метафорични убийци може би, за съжаление. А може би такива като Александра търсят огледало на собствената си ценностна система; потвърждение, че и други са потъпквали, смазвали светините.

Както казах вече, търсенето не е нужно: от десетилетия такива хора е имало. Но слава Богу, в историята не са останали те, останал е Ботев.

За жалост негативизмът се шири навсякъде....
Виж целия пост
# 155
Аз наистина съм потресена от някои нагласи. Да имаш толкова малко светли образи в историята си и да гледаш да ги смажеш, да ги отречеш. Да не си направиш труда да прочетеш съчиненията на сподвижниците им, даже по-лесно: просто да си научиш урока в учебника, нищо повече не се иска, но да се забъркваш в конспирации, сензации... Които доказват какво? Как българите сме убийци?
Ама българската история не е историята на Аlex, ооо не-не е. Нейната цел е друга. Ясна е от векове...и не е сложно да се прозре защо искат да ни мачкат. Само силния трябва да се мачка. Слабите да мачкаш е безсмислено...
Така ли е Alexandria*?
Аглая-да се нервиш на помиините списвания на Alexandria e тъпо. За мен лично тя е по-скоро хумористична.
Виж целия пост
# 156
Силно се надявам тя да е провокатор; засичала съм я и в други теми, в които пак бръщолеви глупости. Дано да е така, дано да не е сериозна. Защото ако е, не знам какво да кажа.
Виж целия пост
# 157
Празник е на гр. Враца, да. Говоря за 01.06.
На 02.06 почитаме Ботев и съподвижниците му... Загинал геройски около Йолковица, само на 28г. Посветил се на такива велики цели и дела... Поклон!
Баща ми винаги ни го е давал за пример...
Ей там, казва... на площада се издига величествен паметник... На млад човек с ясни цели и големи амбиции... Учете се!
Моята пра-баба е познавала майка му и винаги е казвала, че е забележителна и достойна жена. Ясно разграничаваща се от повечето в града. И като поведение и като маниери и като визия... Жалко, че не знам повече подробности, защото точно тогава пра-баба ми не е говорела добре български.

Виж целия пост
# 158
Ако ще сравняваме 2 юни с библейски събития, мислете не за Възкресението, а за Разпети петък - най-тъжният ден в годината за християните, ден за смирение и скръб, молитви и най-строг пост.

Не е до буквоядство, според мен - и панихидите са ден за отбелязване на събитие... съмнявам се някой да ги нарича празници...

2 юни и 19 февруари не са празници, а дни за почит и преклонение.

И защо всяка година тая тема??? Човече, точно то теб не го очаквах... Wink
Виж целия пост
# 159
Масово хората не разбират това какво значи , за какво служи и това, че не се яде е достатъчен повод да са готови да се разделят  с нея.
......
 щото там ще им дадат картофи/газ и ще се погрижат за тях без да има нужда да 'покриват изисквания' освен едно - да са роби .


Т.е. можем да заключим, че ТЯ все се яде?  Wink

 Hug

Така де, точно това исках да кажа, че очевидно за много хора все още означава предимно да се яде и в контекста на "щото там ще им дадат картофи/газ..."
Виж целия пост
# 160
Масово хората не разбират това какво значи , за какво служи и това, че не се яде е достатъчен повод да са готови да се разделят  с нея.
......
 щото там ще им дадат картофи/газ и ще се погрижат за тях без да има нужда да 'покриват изисквания' освен едно - да са роби .




Т.е. можем да заключим, че ТЯ все се яде?  Wink

 Hug

Така де, точно това исках да кажа, че очевидно за много хора все още означава предимно да се яде и в контекста на "щото там ще им дадат картофи/газ..."
Че кой дава на робите си картофи и газ? Роба дава доколкото знам аз-шефа само взема...
Ама нейсе...нали е добър шеф и дава мъниста за диаманти. Laughing
Виж целия пост
# 161
Да ви кажа, че развалихте темата с това издребняване по отношение на празника. Даже дразните повече от тези, които не реагират на сирените и не се вцепеняват мигом, та трябва да им се подвиква "спри, бе говедо".
Виж целия пост
# 162
Да ви кажа, че развалихте темата с това издребняване по отношение на празника. Даже дразните повече от тези, които не реагират на сирените и не се вцепеняват мигом, та трябва да им се подвиква "спри, бе говедо".
У нас явно има нужда от такива теми. Последните 70 години е бил голям недостиг-само се огледай и виж как съветските паметници са на всяка чука и на всеки ъгъл, а на българските герои и гроба е неизвестен.
В училище пеехме и блеехме за светлото дело на вожда и учителя Георги Димитров, докато произведенията на Захари Стоянов ги нямаше в учебниците. Дори и сега има неща дето са табу в училище.
ПП: Аз лично не се вцепенявам мигом-и то щото се сещам как бившата ми комсомолска ръководителка заставаше мирно още на секундата, като само преди това е изнасяла лекция за Българо-Съветската  дружба.
Виж целия пост
# 163
Всеки ден за мен е празник, значи и 2-ри 6-ти е празник.
Виж целия пост
# 164
https://www.facebook.com/vl.diulgerov/posts/831216563574821

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=661513.0
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия