Струва ли си да чакам все още

  • 35 246
  • 557
# 300
Далеч съм изобщо от идеята за забавление ... за мен това е една човешка трагедия!

Единственото хубаво в тази работа е, че има някаква лампичка, която й светва на авторката и има някакъв шанс да й се намести акъла поне малко.
Виж целия пост
# 301
Много високомерни коментари и критики от хора, които имат претенции, че са интелигентни. Да направя препратка към Библията - който е безгрешен, нека пръв хвърли камък. Явно доста от пишещите се възприемат за такива.
Мило момиче, един последен съвет от мен, защото не мисля, че ще продължа да пиша в темата - заключи темата и потърси съвет от хора, които искрено ги е грижа за теб. Както виждаш тук много от съфорумците просто се забавляват на твой гръб! Ако вярваш в принципите си - следвай ги, ако си разколебана - рискувай и поеми друг път!

абсолютно съм съгласна. да отива в прехвалените си американски форуми, където ще получи топлота и разбиране. някой случайно да е запознат с това, че тяхната асоциация на психолози и лекари е тази, която натиска за премахване на педофилията от списъка със сексуални девиации? и тази, която дава началният тласък хомосексуализма да се премахне от там също? Америка е страната, където над 400 000 (да, цифрата е правилна) деца изчезват безследно всяка година, води я Великобритания с над 50 000. цифрите за инсест и други гадости няма да споменавам, но все пак Скандинавските страни скоро ще го легализират или вече го легализираха, нали?

авторката дава ли си сметка в какъв свят живее? и ако е ОК да си безотговорен към себе си, не е ОК да си безотговорен към неродените си деца. или ще си гледаш увреденето от полово-предавана инфекция дете как се мъчи през краткия си живот под наслова 'това ми е било съдбата'? просто се разтрепервам като си помисля. в свят където толкова малко хора мислят доборото на децата ти и ти си длъжен да ги пазиш по всякакъв начин - вкл. с решенията си какъв 'донор на материал' ще им намериш.

от твойта прехвалена Америка моят съпруг се разкара и казва, че кракът му повече няма да стъпи там. на Запад ние седим за момента само, за да спестим пари. после емигрираме в Русия. кой както иска да го разбира  Peace

ето ти един цитат на изпроводяк:" В последното издание на „Справочника по диагностика и статистика” на АПА виждаме тревожна промяна в отношението на определението за педофилия. Съгласно DSM-IV човек вече не се счита за педофил, ако има склонност към деца или си фантазира за интимен контакт с тях. Той се смята за педофил само в онзи случай, когато осъзнава, че постъпва лошо и изпитва безпокойство от това или ако педофилията възпрепятства неговия нормален живот."

всеки си има глава, да преценява. но да си безотговорен към дете/деца е повече от престъпно. нас разпоретините няма за какво да ни слуша  Flutter
Виж целия пост
# 302
Стоя и си мисля,ами ако авторката реши да прави секс преди сватбата и после се обвинява за това и мисълта я тормози постоянно????!!!За нея ние сме едни изтървани жени,най-вероятноНие тук и даваме съвети,но това е внедрено в мисленето и мн. надълбоко и едва ли би послушала съвети. Между другото,както беше написано по-горе,не се нуждае от съвет.Авторката си знае мн. добре,че няма да се промени.Явно търси подкрепа,някой да я увери,че ще намери мъж,който я чака,цени,да се ожени за нея и тя да му даде най-ценното и това за цял живот.Гаранции в живота няма!
Виж целия пост
# 303
Стоя и си мисля,ами ако авторката реши да прави секс преди сватбата и после се обвинява за това и мисълта я тормози постоянно????!!!За нея ние сме едни изтървани жени,най-вероятноНие тук и даваме съвети,но това е внедрено в мисленето и мн. надълбоко и едва ли би послушала съвети. Между другото,както беше написано по-горе,не се нуждае от съвет.Авторката си знае мн. добре,че няма да се промени.Явно търси подкрепа,някой да я увери,че ще намери мъж,който я чака,цени,да се ожени за нея и тя да му даде най-ценното и това за цял живот.Гаранции в живота няма!
Само дето никой няма да я увери в такова нещо.  Peace
Виж целия пост
# 304
Стоя и си мисля,ами ако авторката реши да прави секс преди сватбата и после се обвинява за това и мисълта я тормози постоянно????!!!За нея ние сме едни изтървани жени,най-вероятноНие тук и даваме съвети,но това е внедрено в мисленето и мн. надълбоко и едва ли би послушала съвети. Между другото,както беше написано по-горе,не се нуждае от съвет.Авторката си знае мн. добре,че няма да се промени.Явно търси подкрепа,някой да я увери,че ще намери мъж,който я чака,цени,да се ожени за нея и тя да му даде най-ценното и това за цял живот.Гаранции в живота няма!
Само дето никой няма да я увери в такова нещо.  Peace

абсолютно!  Peace
Виж целия пост
# 305
Иначе съм съвсем нормален човек,единствено че ходя на църква по-често от другите хора.
Какво, какво?! Ти тук нещо да не си търсиш последователи на сектата, щото верно си в някакво такова "затворено общество"? Мисля си че това е някаква тънка форма на пропаганда и това изобщо не ми харесва!
Моля, модератор да разкарва своевременно такива хора от тук!
Виж целия пост
# 306
Аз пък съм сигурна, че ако всички от раз бяха запели песента "браво, момиче, браво за устойчивостта, няма да се даваш, ще дойде и твоят ден, може и да е след 10-20 години, но ще дойде", тя щеше да запее "ама струва ли си, животът си минава, гаджето ме заряза, нямам гаранция, че следващият ще устои и, че се ще става за цял живот, как да съм сигурна"...
Виж целия пост
# 307
Ами, аз си мислех точно по този начин- "Ще дам всичко от себе си в тази връзка, защото много го обичам, пък ако нещо се прецака- няма да съм аз виновната." Тва в първата ми връзка, бяхме си първи, единствени и т.н. Обаче нещата не стават така просто и опитът го доказва Wink Освен това, в църквата да живееш, не помага, че хората не са чисти като роса и имат най- различни желания, различия в характера. Мопасан има един много хубав роман, илюстриращ всичко това- "Един живот" се казва.
Виж целия пост
# 308
Далеч съм изобщо от идеята за забавление ... за мен това е една човешка трагедия!

Единственото хубаво в тази работа е, че има някаква лампичка, която й светва на авторката и има някакъв шанс да й се намести акъла поне малко.
Peace

Сарказмът и иронията в някои коментари могат да се пропуснат. Не смятам, че са уместни.
Не приемайте лично описанията-квалификации за жените, които са се `дали` преди брака. На момичето това му е втълпено до степен, че да го приеме като свое виждане, убеждение.Тъжно, но факт. Не е виновно. Пак казвам никой не избира родителите си.
Не е невъзможно да намери човек, който да я обича и уважава, но извън средата й, ще е много трудно, ограничавайки го непременно с брак. Бракът е нещо сериозно, и за да встъпиш в него се иска сигурност, че достатъчно познаваш човека до теб - в това число и в сексуално отношение/и не само разбира се/, и можеш да предположиш какво те очаква.  Мило момиче, когато намериш правилния човек, и без да е нужно да го `изнудваш`/ защото така го приемат мъжете/ за брак, давайки му възможност да те опознае/както и ти него/ във всяко отношение , и при положение че си допаднете - шансовете ти за брак не са малко. Затова споделям мнението на Светкавица - излизай, опознавай противоположния пол, отърси се,  абстрахирай се от фикс- идеята за брака като самоцел/ако ти е възможно/, живей си живота спокойно, и тогава нещата по-биха се получили. Така мисля.
Виж целия пост
# 309
Не ми го каза директно,но проблемът и причината за раздялата беше,че аз искам сватба - дори и не веднага,но някога.А той не беше сигурен и това го плашеше много.Явно е преценил,че все пак не е готов да се обвърже така.
Много правилни неща са ти казали жените преди мен, вслушай се.

От мен едно - една връзка преминава гладко в брак, когато мъжът го поиска. Може да го иска отпреди връзката, може да го поиска на първия месец или на 10-тата година. Но и аз да бях мъж бих избягала с 200 км/час, ако някой ме натиска за брак без да съм готов. В огромната част от случаите това ще рече да сте се замислили за съвместен продължителен живот и деца. Никой не се жени без факторът деца да се е появил в плановете. Не че и заради това се налага да се сключи формално брак.

За всеки свестен съвременен мъж, от който става добър съпруг и баща, поведението ти е форма на изнудване. Не го казвам, за да те обидя, но няма как да ти го кажа по-деликатно. Шансовете да имаш добър брак с подобен натиск в българския контекст е много малък.

Уважавам особеностите на средата, в която си отгледана, но опитай да пречупиш разбиранията си през съвремието. В живота има много по-важни неща отколкото дали си преспала с един или примерно 5-ма. И последно - еманципирай се (колко мразя думата, но щом четеш Хамерикарски сайтове, ще я разбереш добре). Много е важно да можеш да се справяш сама с живота, отколкото да се вкопчиш в някой благоверен. Майките на момичета правят лоша услуга, ако не възпитават справящи се дъщери.
Виж целия пост
# 310
Мило момиче, поздравявам те за избора ти. Едва ли ще има тук друг човек освен мен, който би те подкрепил. Убежденията и принципите ти са много правилни. И не е вярно, че ще си останеш с чакането. Не се предавай! Ще намериш партньор, който да изповядва твоите убеждения. Аз по същия начин разсъждавам. Единственият интимен партньор ми е моят съпруг  Heart Eyes Не се чувствам ощетена, ограбена, не знам си каква. Едва ли не ако не си правил секс преди брака си задръстен, тъп, смотан човек. Еми не е така. Хора, научете се все пак да приемате и други гледни точки.
Виж целия пост
# 311
Аз по същия начин разсъждавам. Единственият интимен партньор ми е моят съпруг  Heart Eyes Не се чувствам ощетена, ограбена, не знам си каква. Едва ли не ако не си правил секс преди брака си задръстен, тъп, смотан човек. Еми не е така. Хора, научете се все пак да приемате и други гледни точки.
Ти пак си я подкрепяй, ама я прочети правилно. Тя иска да прави секс едва след като сключи брак с "единствения", а не да остане единствен първия и партньор.
И ти ли легна за първи път с мъжа си в първата брачна нощ след сватбата?
Виж целия пост
# 312
Оф, абе ние ги приемаме, ама не искаме да има ей такива случаи:

* Позната- цял живот един мъж, две деца, както и да е, щастлив брак...На топа на всичко след 15 години тя разбира, че той ѝ е изневерявал, понеже е консервативна, но нищо..., не ѝ липсва нищо, затова е ок с изневерите със семейна приятелка, присъствала на всичките им семейни празници.

* Близка приятелка- Спа за пръв път на 21 години с по- голям, културен, образован и т.н. мъж, но не прокървява и тоя ѝ вика "Ама вие жените що си мислите, че девствените ни възбуждат повече, че чак ме лъжеш?"

И т.н.....реални случки. С опит се постига знание и човек може да разчита единствено на себе си в тоя живот, до доказване на противното. Дори най- близките на авторката- роднините ѝ, не са ѝ дали право на избор. Добро дело ли е това?
Виж целия пост
# 313
оф, много грозно се получава когато някой дойде, зададе си въпроса, не получи желания отговор и 'заклейми' присъстващите, че не го разбират; после се появяват други, които го подкрепят и с почва 'не ги слушай тия тука, те не могат да оценят твоята богата душевност'.

за какво е този форум изобщо ако някой ще дойде и ще почне да разправя на присъстващите в него, че нищо не разбират и не са нормални?

единственото положително в цялата история е факта, че авторката се е разделила с тираджията, защото те са особено известни с ползването на презервативи  Peace а мъж, който е бил ОК с връзка, в която не е получвал ни-що повече от година, за да продължава да си върши работата съсредоточено и спокойно без неврози много, много често си е наваксвал другаде. поздравявам я, че не му е дала 'най-ценното' си.
Виж целия пост
# 314
Преди малко във ФБ прочетох един виц за ТИР-аджия Joy

Катето срещнала Ленчето и тя и се оплакала:
- Оф, Кате, ще се развеждаме с Митко!...
- Защо ма, Ленче! 25 години сте заедно, той тъкмо се пенсионира, вече няма да е все по пътищата с тоя ТИР. Не си ли щастлива?
- Виж, Кате, примирих се с това да турим гума в банята за да пикае на нея, ама да се буди всяка сутрин и да ми отвърта шамар по цигански с думите: "Айде, курво, слизай от кабината!" - не мога да се примиря!

Та ТИР-аджията щеше да и е единствен на нея, а тя на него?! За това нищо не споменава...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия