Струва ли си да чакам все още

  • 35 246
  • 557
# 105

О, не, категорично не е религиозен случаят! Аз съм католичка, но не само в семейството и сред близките ми, но и сред католическата общност, с която се срещам в нашата църква такова чудо не съм срещнала на живо! Това или е някаква особеност на затворените католически общности от малки градчета (Раковски, например), или изцяло личностен проблем. За Бога, дори монсеньор Пройков (Непознатата чужденка ще се сети кой е) би се хванал за главата, ако я прочете!
Не знам, не знам за кое точно католическо общество говориш... Целибатът до брака го има и в трите клона на християнството и католици и протестанти около мен си го спазват като стой та гледай.
Има сума ти семейства, създадени така, но трябва и двамата да имат едно и също убеждение.
Монсеньор Пройков категорично би застанал зад идеята да се пази целибат до брака, както и всеки християнски религиозен водач + останалите 2 големи религии. Просто ако религиозния лидер  е малко по-мъдър и свестен човек, няма да е краен и ще води нещата към генералната идея "когато и да го правите с любимия мъж, поне се оженете"...
Виж целия пост
# 106

Просто ако религиозния лидер  е малко по-мъдър и свестен човек, няма да е краен и ще води нещата към генералната идея "когато и да го правите с любимия мъж, поне се оженете"...

Точно това имах предвид. Все пак говорим за нормални хора, а не за фанатици. Авторката многократно повтори, че не разбира защо сексът е издигнат в култ едва ли не, но явно не си дава сметка, че май тя единствена страда от свръхфиксиране върху секса. На нея ще и препоръчам нещо от Елин Пелин http://chitanka.info/text/5414-svetite-zastypnitsi, да не го кара така "безсолно".
Виж целия пост
# 107
Добър вечер,
Имам приятели - две и са омъжени.Бяха като мен,но мъжете до тях бързо им предложиха.Нещо,което не стана при мен.

Не намирам сексът за нещо толкова важно.И в Библията не се споменава като нещо ''жизнено необходимо''.Нали затова сме хора,да се контролираме и да си слагаме граници.

Все пак бракът е затова - да имаш сигурността,че родените деца ще имат баща и се поема малко или много отговорност.Какво става ако уж се събираш да живееш с някого,правите секс,ражда се дете и ''бащата'' не желае да го припознае.

И това е само една част от всичко.Просто аз намирам,че е правилно щом искаш секс - да е в брак,с отговорностите които брака носи.Сексът усложнява нещата - ако се пуснеш на един,после ще има втори,трети...и така до безкрай.Докато ожениш ли се - има задължението да си с този човек и да не можеш да го изоставиш толкова лесно.
Господ така е повелил.
Виж целия пост
# 108
Ти няма как да знаеш какво прави сексът и как усложнява нещата, по простата причина, че нямаш дори идея какво е. Предубедена си заради някакви религия, която е изкривила мисленето ти. Все едно да е казано, че трябва да се спи на светло и да обясняваш колко е лошо да се спи на тъмно.

Честно казано не те разбирам - избрала си си нещо изкуствено измислено да те води, ок, никой не ти се меси. Но защо питаш нас в такъв случай? Ние си се водим по природата, в която сексът е нещо нормално. Ти си се води по религията и готово. Няма как нито ние да те убедим, нито ти нас, просто е безсмислено да водим разговор, това е личен избор. Можеш и въобще да не правиш секс до края на живота си, твоя воля  Peace
Виж целия пост
# 109
 Все пак бракът е затова - да имаш сигурността,че родените деца ще имат баща и се поема малко или много отговорност.Какво става ако уж се събираш да живееш с някого,правите секс,ражда се дете и ''бащата'' не желае да го припознае.

И това е само една част от всичко.Просто аз намирам,че е правилно щом искаш секс - да е в брак,с отговорностите които брака носи.Сексът усложнява нещата - ако се пуснеш на един,после ще има втори,трети...и така до безкрай.Докато ожениш ли се - има задължението да си с този човек и да не можеш да го изоставиш толкова лесно.
Господ така е повелил.

А какво става, ако се ожениш, родиш дете и бащата тутакси се изпарява, защото се е оженил за теб, че да ти угоди и вкара в леглото? Къде точно я виждаш сигурността на брака в цялата работа.
Или разведена може да си, но не и да си правила секс извън брак?
Дори брака с нищо не задължава, ако някой не реши да поеме задълженията на семейния живот сам. Без значение дали с подпис или не
Виж целия пост
# 110
Ма ко, кой пък ще тръгне да се жени само ,за да вкара някой в леглото си. Най- вероятно   след време авторката ще пише в друга тема от сорта - късно ли е... И все още се надявам темата да е с хлъзгаво нанадолнище   Rolling Eyes
П.П. имах един , който с цел да го разкарам, му казах - секс само след брака - да го сплаша де, той пък взе, че се съгласи та сплаши мен Laughing
Виж целия пост
# 111
Не знам защо толкова много се учудват всички на желанието на момичето. Сега се сещам за доста познати с тези разбирания и всички са религиозно възпитани и обикновено се женят за други като тях, от същата групичка или църква. Питах един от тези познати как ще намери такава жена която също да изтърпи до брака. Той ми обясни, че всяка събота ходят на църква и там се вижда с други сродни души и дори всяка от църквите които проповядват такива обичаи си имали сайтове за запознанства и той също така си намери жена. А неговия приятел каза, че е четвърто поколение "сектант" мисля, че бяха от "Петдесятна църква"
Тъй че не се притеснявай моме има си момчета и за теб с твоите ценности, но ще трябва да се движиш в такива кръгове, което не е трудно да се постигне. И ако се наложи ще ти помогнем...
Успех!
Виж целия пост
# 112
unknownforeigner, 
питаш дали да чакаш, какво според теб чакаш?
Ти говориш за сватба и за секс. Не чакай тях, чакай любовта.

Ако става дума дали да изчакаш със секса, бих казала чакай. Не чакай обаче сватбата, не поставяй нещата в такава рамка. Чакай докато срещнеш човек, с който искаш да направиш тази крачка. Ако този когото намериш е човекът за теб, мисля няма да има проблем и той да почака…Може да станете семейство и нещата да се случат точно както го искаш, а може да се случат и преди това, но после пак да станете семейство…много са възможностите. Слушай сърцето и разума си, преценявай ситуацията.

Мисля, че имаш доста объркани представи за взаимоотношенията между мъжа и жената. 
Виж целия пост
# 113
Докато ожениш ли се - има задължението да си с този човек и да не можеш да го изоставиш толкова лесно. Господ така е повелил.
Не знам какво е повелил Господ, но знам от практиката, че това, което пишеш, са пълни глупости.  Peace
Виж целия пост
# 114
Авторката, ти убедена ли си, че си католичка?

Нещо в идеите, в речникът...
Виж целия пост
# 115
Не намирам сексът за нещо толкова важно.

Очевидно го намираш за най-важното нещо, след като завърташ целия си живот, всички връзки и бъдещото си семейно щастие около него.

Придаваш му твърде голяма важност, такава, каквато той реално няма. Държиш се сякаш единственото ценно нещо в теб е девствеността ти, това е обидно към теб самата. Толкова ли не се харесваш?
Виж целия пост
# 116
Аз колкото повече я чета авторката, толкова повече заглавието ми се струва неуместно....
Тя пита дали да стои още девствена, но всъщност това изобщо не я интересува.Тя ще "си стои девствена", докато се намери мъж, готов да приеме нейните изисквания.Просто изключително дълбоко е подкована с тая идея и по-скоро ще си умре девствена, отколкото да престъпи принципите си.
Аз не я съдя.Всеки може да има каквито си иска принципи и правото да ги отстоява.А и честно казано, дори някак се възхищавам на толкова самоотвержени и готови на жертви хора.Защото това да заложиш живота си на карта, да разчиташ, че Съдбата ще ти "поднесе" правилния човек, с когото да остаряваш, а пък ако нямаш подобен късмет-да си готов да живееш без любов и секс, само и само децата ти да са родени в брак, за мен си е чиста саможертва.
Аз, признавам си, съм егоист и това не го мога.Не съм била разпасана  Laughing   (ама че дума), не съм се раздавала наляво-надясно, нагооооре-надооолу   Grinning  , но съм имала достатъчно връзки, и като времетраене, за да мога да опозная различни типове мъже и да имам възможността да избера този, с когото най-добре си пасваме във всяко едно отношение.Животът ми е само един (не вярвам в преражданията  Laughing ), прекалено кратък е и искам да го изживея максимално щастливо и съдържателно.А не да се жертвам в името на някаква имагинерна "кауза" или заради мъж, който няма да го заслужава, например.
Виж целия пост
# 117
                    Интересно,този на когото е дала "най-милото си",ако започне да пиянства всяка вечер и да я пребива,дали ще мисли ,че си е заслужавало и дали ще стои при него и да играе ролята на боксова круша?
Виж целия пост
# 118
Добър вечер,
Имам приятели - две и са омъжени.Бяха като мен,но мъжете до тях бързо им предложиха.Нещо,което не стана при мен.

Не намирам сексът за нещо толкова важно.И в Библията не се споменава като нещо ''жизнено необходимо''.Нали затова сме хора,да се контролираме и да си слагаме граници.

Все пак бракът е затова - да имаш сигурността,че родените деца ще имат баща и се поема малко или много отговорност.Какво става ако уж се събираш да живееш с някого,правите секс,ражда се дете и ''бащата'' не желае да го припознае.

И това е само една част от всичко.Просто аз намирам,че е правилно щом искаш секс - да е в брак,с отговорностите които брака носи.Сексът усложнява нещата - ако се пуснеш на един,после ще има втори,трети...и така до безкрай.Докато ожениш ли се - има задължението да си с този човек и да не можеш да го изоставиш толкова лесно.
Господ така е повелил.

И ще се ожениш за първия срещнат, който ти предложи брак, щото ще те чака до сватбата и после... После ако не можете да имате деца, ми ако е някой пияница, побойник. Ми въпреки брака ако не поема отговорността, която трябва да носи.

Имам такъв познат. Ожени се за момиче, което твърдо чакаше брака. Много на бързо се "взеха", пък после и дете си родиха. Вече са даже и разведени. Тръпката му минала след като си изконсумирал брака.

Първата брачна нощ пък е мноооого свещена. Още помня нашата - аз четях картички и ревях, а мъжа ми блажено хъркаше до мен, щото беше доста уморителен ден. Ако някой само ми беше споменал думата секс щях да му издера очите тогава  Wink
Виж целия пост
# 119
Жените католички, които познавам са едни от най-големите купонджийки. Умеят да се веселят. Обичат хубавото вино и секса. Преди да се оженят са имали прилична бройка интимни връзки.
И са много вярващи, и горди че са католички.

Поради тази причина не смятам, че мисленето на авторката е кой знае колко свързано с религията. По-скоро е плод на домашното и възпитание. За съжаление майка и я е повредила безвъзвратно.

Познавам и няколко девствени 25-30 годишни хора, повечето мъже, които са решили да останат девствени до брака. Не са католици, и не обясняват решението си с никаква религия.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия