Струва ли си да чакам все още

  • 35 246
  • 557
# 165
Човек и кола, като си купува иска да я пробва.Какво остава да се сключване на брак  Laughing
Виж целия пост
# 166
                  След всичко,което изписахме,тя едва ли ще се появи,нито на въпроси ще отговори...Или някой си прави дипломна работа на тема"Съвременност,секс преди брака или след него".
Виж целия пост
# 167
Искам съпругът ми да бъде единственият мъж в живота ми.Да дам най-скъпото ми само на него.Искам първата брачна нощ да е специална.
Не разбирам защо сексът трябва да е толкова важен.
Да,скоро ще съм на 26 и мисля ,че съм готова за семейство.Моето убеждение е,че трябва да си готов да имаш семейство,за да започнеш да мислиш за секс.А сексът трябва да е само в брака.
Ще чета после, но, за Бога, жени, разберете, че тази девствена ципа и 5 капки кръв НЕ СА ви най-скъпото.
Уверявам те, че на кой да е произволен мъж му пука за твоята девственост дотолкова, доколкото да не те боли, но за него тя не значи абсолютно нищо - просто една физическа пречка, която някои жени превръщат и в ментална. Няма да те зауважава повече, защото ти е първи и единствен - за него това не значи нищичко.
Уверявам те също и че той те възприема точно като лигла. В един момент мъжете започват да се чувстват нежелани и подиграни. За тях е нереално поведение като твоето. Ако продължат с отношенията, се стига и до момента, в който те смятат за психически увредена.
Ти си решаваш, но според мен е ужасно надценяване. Сексът е прекрасно нещо и не разбирам що за човек се отказва от него и твърди, че е сериозен и не е лигльо.
Виж целия пост
# 168
За мен е много скъпо.Сексът е нещо много лично и за мен трябва да се сведе до 1 партньор в живота.
Бих желала първият ми мъж да ми е единствен за цял живот.

Ами ако се окаже импотентен? Може най-скъпото ти да си остане завинаги само твое, това съвпада ли с твоите разбирания?! Rolling Eyes
Виж целия пост
# 169
Сексът усложнява нещата - ако се пуснеш на един,после ще има втори,трети...и така до безкрай.

Задължително е да има втори, трети, десети? Не знаех Grinning Явно съм се прецакала...

Докато ожениш ли се - има задължението да си с този човек и да не можеш да го изоставиш толкова лесно.
.

Имаш изключително нереалистични и изкривени представи за живота и отношенията между мъжете и жените.
Виж целия пост
# 170
Искам съпругът ми да бъде единственият мъж в живота ми.Да дам най-скъпото ми само на него.Искам първата брачна нощ да е специална.
Не разбирам защо сексът трябва да е толкова важен.
Да,скоро ще съм на 26 и мисля ,че съм готова за семейство.Моето убеждение е,че трябва да си готов да имаш семейство,за да започнеш да мислиш за секс.А сексът трябва да е само в брака.
Ще чета после, но, за Бога, жени, разберете, че тази девствена ципа и 5 капки кръв НЕ СА ви най-скъпото.
Уверявам те, че на кой да е произволен мъж му пука за твоята девственост дотолкова, доколкото да не те боли, но за него тя не значи абсолютно нищо - просто една физическа пречка, която някои жени превръщат и в ментална. Няма да те зауважава повече, защото ти е първи и единствен - за него това не значи нищичко.
Уверявам те също и че той те възприема точно като лигла. В един момент мъжете започват да се чувстват нежелани и подиграни. За тях е нереално поведение като твоето. Ако продължат с отношенията, се стига и до момента, в който те смятат за психически увредена.
Ти си решаваш, но според мен е ужасно надценяване. Сексът е прекрасно нещо и не разбирам що за човек се отказва от него и твърди, че е сериозен и не е лигльо.

Напълно съм съгласна с бонбонбон !!! Аз, от позицията си на жена, бих казала, че не бих се омъжила за мъж, който ми казва, че трябва да се оженим за да правя секс с него. Постави се на негово място, как би се почувствала ти, ако той ти беше поставил такъв ултиматум? Аз лично бих се почувствала нежелана и непривлекателна за него. Ако наистина си мислела, че той е Човека, е трябвало, според мен, на един етап да станете интимни.

Моето "мото" за брака и секса е "Никакъв брак преди секса!"   Mr. Green
Виж целия пост
# 171
Моето "мото" за брака и секса е "Никакъв брак преди секса!"   Mr. Green

 hahaha Joy

Добро е.

Стигам до извода, че с такова правило могат да се съобразяват единствено мъже, отраснали с тази "религия", но от друга страна - и те са хора, даже често "по-хора" в смисъла на това, че по им е трудно да се сдържат Simple Smile Или трябав да се вземат младите бързо, или по-млади. С възрастта на авторкат се вдига и възрастта на желания принц, а с вързастта си свободните принцове също намаляват, та изборът ще става все по-оскъде и труден, да не говорим, че може да се окаже, че е и имало за какво някой ергенин да е бил такъв до сега... чисто човешки.
Виж целия пост
# 172
И с тази, и с онази религия все са си хора и все им се прави секс. За няма драми после просто ползват " други входове"  Mr. Green
Виж целия пост
# 173
Не желая да обиждам авторката, но ако по някаква случайност темата не е пързалка - мисленето й е като на 9-10-годишно дете.
Виж целия пост
# 174
В кой век живееш? Едно време са се женели на по 16 години, тогава са започвали да правят и секс, нормалната възраст за започнване на полов живот. Така са ги предпазвали от грях - женели са ги като видят, че почва да не ги свърта от мерак. Израза "мъж й трябва вече" и "мома за женени стана" за какво мислиш се отнася  Wink
Това че днес се женим по-късно, не променя факта, че малко преди 20 хормоните врят и кипят и на хората им се иска хубаво да се награбят и налюбят. Така че убежденията за секс след брака ги приемам за едно време, когато са се женели рано-рано.

Има логика  Simple Smile
Виж целия пост
# 175
Имам се за широко скроен човек, и уважавам вижданията на другите за нещата от живота, особено когато тези виждания не вредят на околните. И допускам вероятността някъде по света да има хора, респективно двойки, които дотолкова да са надскочили тленното си тяло, че липсата на полов живот да не се отразява на живота им. На теория всичко е възможно.

За съжаление преките ми наблюдения над хора, които по някакви причини (религиозни, манипулативно възпитание и т.н.) практикуват въздържание показват една много тъжна тенденция. Не зная дали познавате такива хора, но след като веднъж си ги видял, не можеш да ги сбъркаш. Поглед, стойка, мимика, жестове - всичко е толкова характерно.
Особено тъжна е картинката при мъжете-фанатици, с налуден блясък в очите и невротично поведение. Душат като хрътки след жените, и тъй като не могат до физически, се опитват да ги докарат до словесен екстаз. То не е логорея, то не е чудо... Толкова са "забавни", "увлекателни" и настоятелни да те привлекат към каузата си (вкл. социални проекти, политически и т.н.), че чак ти идва да им кажеш да отидат да се облекчат, че напрежението ще им докара инфаркт  Stop

Сигурно има някакъв смисъл човек да си причинява всичко това. Аз лично не го виждам. Виждам само разликата в излъчването на спокойната, уравновесена двойка с удовлетворяващ интимен живот, и хората, които са заедно, заради... нещо си (дълга, навика, обществото, общността, децата, родителите, имотите и т.н. - по избор ).
"Девственост" много повече се родее с "невротичност", отколкото с "чистота".
Виж целия пост
# 176
Никога не съм ходила на гинеколог.Не желая някой да ме гледа ''отдолу''.А и девствеността уж ме защитава.
В моето семейство е така -майка ми се е омъжила девствена и аз така съм учена.Не го намирам за грешно,грешно е жените които се раздават на ляво и на дясно.А нашата енергия е тази,която която приема създаването на живота.
Колкото и да не желая да вярвам в това,дори и да не се получи в интимната област с бъдещият ми мъж - ще се опитаме да говорим,готова съм и на консултация да ида.Ако и тогава не стане - поне ще знам,че съм станала жена в брак.

Мъчно ми е единствено,че човекът когото обичам и трябва да спра,не ме разбра.Защо бракът трябва да е страшно нещо - той е апотеоз на щастието и любовта на мъжът и жената.

Лично мен да бъда девствена на 35 не ме плаши,плаши ме че ако дотогава съм сама - може никога да не успея да имам деца и семейство.


Аааа, ама след сватбата, като прежалиш най-скъпоценното, си трябва да те поглеждат „отдолу“, поне така пише по дебелите книги.
Ох, ти май не само имаш принципи, ами си наследила немалко или са ти били внушавани. Да ти кажа, всички ние сме се раздавали наляво-надясно, пък и семейства и живот сме създали.
Дали да не отстъпиш малко от принципите? Можеш ли да помислиш в тази посока? Не за друго, един, който обичаш, вече не те разбра и хич не го обвинявам човека, много е търпял. Ама за другите, следващите иде реч, ти остави апотеоза на щастието и любовта на мъжът и жената, живей като млад човек, позволявай си дребни удоволствия, пък каквото е отредила съдбата!
Интересно ми е да разбера когато си възбудена, предполагам не си забраняваш това чувство, как изживяваш момента?
Виж целия пост
# 177
Добър ден,
Прочетох всичките Ви мнения и благодаря за което.Накарахте ме да се замисля за някои неща.искам само да уточня нещо - не чакам до брака заради религията,а защото така е прието в моето семейство.
Хареса ми много отговорът на Сънлайт Ели.Това искам и за себе си.Обаче явно при мен не се получава.
Вчера не Ви писах,защото бях в борба със себе си.Установих,че първо не желая да разочаровам родителите ми.Такова ми е възпитанието и също така за тях е много важно.
Второ - за мен сексът означава,че връзката вече е съюз,а без самият брак - това би било съюз само за мен. Страхувам се от изоставяне,когато съм дала всичко от себе си.Прави сте,че дори и в брак би могъл той да ме изостави - обаче ще знам, че поне съм взела всички възможни предпазни мерки.
В това число се включва и ужасът ми да забременея извън брака - твърдо против съм аборта и също така раждането извън брак.А никога не се знае дали мъжът няма да се уплаши и да ме напусне преди това.
Искам съпругът ми да бъде единственият мъж в живота ми.Да дам най-скъпото ми само на него.Искам първата брачна нощ да е специална.
Не разбирам защо сексът трябва да е толкова важен.
Да,скоро ще съм на 26 и мисля ,че съм готова за семейство.Моето убеждение е,че трябва да си готов да имаш семейство,за да започнеш да мислиш за секс.А сексът трябва да е само в брака.
Ще чета после, но, за Бога, жени, разберете, че тази девствена ципа и 5 капки кръв НЕ СА ви най-скъпото.
Уверявам те, че на кой да е произволен мъж му пука за твоята девственост дотолкова, доколкото да не те боли, но за него тя не значи абсолютно нищо - просто една физическа пречка, която някои жени превръщат и в ментална. Няма да те зауважава повече, защото ти е първи и единствен - за него това не значи нищичко.
Уверявам те също и че той те възприема точно като лигла. В един момент мъжете започват да се чувстват нежелани и подиграни. За тях е нереално поведение като твоето. Ако продължат с отношенията, се стига и до момента, в който те смятат за психически увредена.
Ти си решаваш, но според мен е ужасно надценяване. Сексът е прекрасно нещо и не разбирам що за човек се отказва от него и твърди, че е сериозен и не е лигльо.
Не искам някого,който ме е лъгал само и само за да си легне с мен и въобще не му пука за моята девственост.
Аз не се отказвам от секса,просто искам да има повече стойност от ''едното мушкане''.

Темата е пусната с тази цел - голяма борба е вътре в мен.Не мога да се променя изведнъж,а май ''да бъда като другите'' е твърде късно.
Виж целия пост
# 178
На мен темата не ми е никак забавна, дори да е поредната пързалка, защото такива като авторката ги има и те са продукт на родителите си, които кой знае защо, по някое време решават да се обърнат към Бог, както сами се изразяват и започват да възпитават децата си в силно религиозен и ограничаващ дух. Едни мои приятели затъват все повече с тази религиозност, побъркват си детето с техните принципи и нежеланието да прогледнат в кое време живеят. Резултатът е, че дори не искам да ги виждам, защото не знам какво може и какво не може да се говори пред детето им. Например зодиите са строго забранена тема, а което е забранено се хули със страховити думи. Динозаврите също, защото Бог е създал света и теорията за големия взрив е бесовщина. На детето се четат жития на свтци, които и за мен са нечетими. За мен да подлагаш детето си на такова средновековно възпитание и да му набиеш луди идеи в главата е по-голям грях от всичко. Защото те са се обърнали към Бог, след като вече добре са покупонясвали, създали са дете и изведнъж са осъзнали колко грешно са живели. А детето вече е научено да изпитва вина за всяка своя мисъл и желание. Например приисква му да отиде в Макдоналдс (не коментирам каква е храната, не се хващайте за марката) и се започва "храната е нещо, към което посягаме, само когато сме много гладни, ти много гладна ли си? И после - точно с тази храна трябва да утолиш глада си? Не може ли да хапнеш баницата, която майка ти е наравила за теб? С какво нейната баница е по-лоша от тази храна, към която се стремиш?" И то ти се доревава  Tired
Виж целия пост
# 179
Ох такива родители са си за съд.Тук ако подадеш сигнал,може и да им го вземат.
Моя приятелка така се крие от майка си,която й е забранила всякакви контрацетиви с надеждата,че така момичето няма да прави секс.
Слава Богу тук имаме безплатни ''центрове по семейно планиране'' и без шум тя полуши нужното й.

За авторката - аз съм втрещена,че тя толкова служа откачените си родители.Не вярвах ,че в 21 век има още такива хора.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия