Струва ли си да чакам все още

  • 35 246
  • 557
# 465
Аааа Simple Smile Ок ......
Виж целия пост
# 466
Мисля, че всички се забавляваме вече просто Simple Smile
Виж целия пост
# 467
Ами тя и авторката се покри  Whistling Whistling
Виж целия пост
# 468
Много ми е странно,че някои хора не приемат учителите да говорят с децата за секса и за интимните отношения изобщо.  Ами живеем във века на информацията.Ако родители и учители не говорят на тази тема ,децата ще се информират така или иначе от интернет,от телевизията,от улицата. Е кажете ми откъде ще получат по-добра и реална информация!? Дано моите деца да попаднат на учители,които ще им говорят за секса и ще ги учат как се слага презерватив.
А иначе по темата за пазенето до брака-не мисля,че някой е казал,че авторката трябва да започне да си ляга със всеки срещнат,за да пробва. Но ако си влюбен в някого  и си подхождате като характери,няма нищо лошо /а даже е и задължително/ да правите  и секс преди брака. Това не те прави неморален.
Ако обичаш някого и правиш секс с него  преди брака /и той ти е първият/и в последствие се ожените,това прави ли жената "нечиста",защото го е направила преди да има брак!? И да уточня-жениш се за него,защото си пасвате във всяко отношение,а не само поради факта,че ти е първият. Знам,че рядко е възможно но все пак се случва. И затова питам авторката-това прави ли жената "нечиста",при положение,че пак се е отдала на един единствен човек /и дай Боже за цял живо/?
Виж целия пост
# 469
Добре де, аз не познавам някой, на когото в 7-и клас да не са му изнесли в училище лекция по сексуално образование. Някои си бяха образовани и преди това...И клипчета с раждане(и пред момчетата) пускаха. Ако авторката беше получила такъв учителски съвет, най- вероятно вече щеше да е щастливо омъжена. Не познавам родител, който да не се надява, че дъщеря му ще се опази по- дълго време, но пък много успешно всички се пазеха родителите им да не разбират...Но дори и отдадените на учене и други целомъдрени дейности(и от двата пола), на 18-20 намериха първата любов и повечето съумяха да я задържат. Без уговорки за сватби и простотии. Познанието е най- хубавото нещо и дори да не правиш секс, трябва да знаеш за какво става въпрос, да имаш приятели от другия пол, с които да говориш, да не си кон с капаци. Да не говорим, че трябва да си мега сигурен в някого, че да се омъжиш за него. После не е никак лесно да се разведеш.
Виж целия пост
# 470
Аз завърших преди 5 години гимназия и от 1 до 12 клас никой не ни изнасял часове по сексуална култура.Единствено в 6 клас когато учихме за човешкото тяло по биология,ни се обясниха някои неща и това беше.Разбира се всеки се усведомява в интернет и чрез приятели и оттам невероятното бързане и падането на самочувствието,ако недай си боже си девтсвен след 16 години.
Презерватив си купувахме като деца за да ги пълним с вода - толкова ни е бил акъла.Много по-късно научихме за какво служи това.
Възхищавам се на тази учителка,при мен никога нищо не са обяснявали и всичко се учеше от нета и приятели.
Виж целия пост
# 471
Ами аз правя разлика между говорене за секс (предпазване, болести, бременност, презерватив) и даването на акъл да се ходи да се спи с различни хора, че да се трупа опит.
За първото съм съгласна, че има място в училище, за второто - не.
Виж целия пост
# 472
Бърди ме изпревари, щях да на пиша същото. Твърдо съм за сексуалното образование, но да включва предпазване от болести, нежелана е бременност, редовни прегледи.
Личен опит и съвети за смяна на партньори, благодаря. Stop Не, че вероятно на повечето няма да им се случи в живота да сменят партньори, но нека не се налага от чужд човек, като нормално и още повече от учител.  Stop Всеки сам избира, как да възпитава детето си.
Виж целия пост
# 473
още с първия и единствен да се сдобиеш с разнообразни и екзотични вируси и бактерии, хванати от по-палавите момичета.

Това вече за втори път го чета като причина да не се пази.
Явно съм доста тъпичка, че не схващам връзката къде е.

Като хване тоз Единствения, нали все пак работата ще става без презерватив. Да не говорим, че и представа си няма какво може и не може да хване девойката, та едва ли ще го прати на тестове. И хоп- едни чаровни хламидийки примерно. Лекуват се, но е доста обидно да си се пазила и накрая пак да гризнеш дървото.

Между другото ми е съмнително дали на 26 все още има къслив hymen или се е поразтеглил и поизчезнал от хормоните. Може да го няма ефекта с кръвта и да се изложи:) а и не всяка жена кърви. Ходи после доказвай, че си била девствена.
Виж целия пост
# 474
Ами аз правя разлика между говорене за секс (предпазване, болести, бременност, презерватив) и даването на акъл да се ходи да се спи с различни хора, че да се трупа опит.
За първото съм съгласна, че има място в училище, за второто - не.

Аз пък съм съгласна с обратното. Даването на акъл да не се бракуваш за първия срещнат, а да понатрупаш опит преди това е по-ценно от слагането на презерватив върху краставица. Децата отрано са запознати със сексуалните техники и механики от порно-филмчета и къде ли още не, и нямат нужда да им се правят нагледни демострации. Вместо да говорят за секс, по-добре да говорят за взаимоотношения, както е направила учителката на Александра. Това за мене е полова просвета, а не фиксирането върху биология и физиология.
Виж целия пост
# 475
Е, а за мен е ценно да се бракуваш с човек, с който се обичате, уважавате и гледате в една посока - без абсолютно никакво значение кой поред ти е.
Ами ако първият, с който си, е най-добрия за теб? Ще го пуснеш да си ходи, щото опит трябва да се трупа?? Глупости са това, глупости, които не бих искала децата ми да чуват от учител.
Виж целия пост
# 476
Абе кво бракуване, кви пет лева  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 477
още с първия и единствен да се сдобиеш с разнообразни и екзотични вируси и бактерии, хванати от по-палавите момичета.

Това вече за втори път го чета като причина да не се пази.
Явно съм доста тъпичка, че не схващам връзката къде е.

Като хване тоз Единствения, нали все пак работата ще става без презерватив. Да не говорим, че и представа си няма какво може и не може да хване девойката, та едва ли ще го прати на тестове. И хоп- едни чаровни хламидийки примерно. Лекуват се, но е доста обидно да си се пазила и накрая пак да гризнеш дървото.

С две думи - никаква връзка с това дали ще се пази до брака или не.
Виж целия пост
# 478
Ако не се пази, ще е по-грамотна за тия работи. Ще знае какви буби има, как се тестват.

Понякога "лошите момичета" са по-добре здравословно от залюхани, на които са им лепнали инфекция и си я държат нелекувана.
Виж целия пост
# 479
още с първия и единствен да се сдобиеш с разнообразни и екзотични вируси и бактерии, хванати от по-палавите момичета.
Това вече за втори път го чета като причина да не се пази.
Явно съм доста тъпичка, че не схващам връзката къде е.
Между другото ми е съмнително дали на 26 все още има къслив hymen или се е поразтеглил и поизчезнал от хормоните. Може да го няма ефекта с кръвта и да се изложи:) а и не всяка жена кърви. Ходи после доказвай, че си била девствена.

Лелееее, сакън! Язък за варденето, ако е така!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия