Струва ли си да чакам все още

  • 35 246
  • 557
# 510
Ми, ако щете вярвайте, но моят съпруг ми е първият и единствен мъж, с който съм правила секс. И това беше, когато бях на 26 години. Не мисля, че е банално, абсурдно и т.н. Това също е въпрос на избор. Но, имах късмета първият ми път да е с бъдещия ми съпруг. Дано и ти да имаш този късмет. Но, ако нещо се обърка и не се получи - не съжалявай. Животът е шарен, ние също... Дай Боже и твоят първи път да е както желаеш - с твоя съпруг  Hug
Виж целия пост
# 511
Според мен пък историята е истинска. Защото има всякакви хора и всякакви истории... И толкова много хора, които сами издигат страхотни стени... Peace
И все пак мисля, че авторката май сама си го прави по-трудно. Такива нагласи, липсата на интерес към собственото си тяло, гледането на секса като на нещо 'извън нея'... ами, съжалявам, но науката е доказала, че могат да доведат до проблеми с либидото и сексуални дисфункции. Naughty Мисля, че ще е добре авторката да премисли до какво точно довеждат тези насадени виждания.
Виж целия пост
# 512
Бижу, за мен няма значение, дали историята е истинска. Аз си казах моето мнение в началото и повече не съм задълбавала. Просто има хора, които са се взели много насериозно и държат да налагат мнението си. Интересното е, че това са хора, които в други теми апелират за толерантност, защитават гейове, лесбийки, травестити, инцести и т.н., но тук открито не уважават един личен избор. Дори и историята да е измислена, реакциите, които тя провокира, са жалки! Такива хора, като "авторката" същестуват, а поведението на 98% от това мини-общество тук, показва, че те най-малко не биха били приети с разбиране. Да не говорим, че биха били подигравани и унижавани. Значи сме ОК с различната сексуалност (държа да отбележа, че аз нямам проблем с нея, както, обаче и с избора на някой да бъде девствен), но не и с девствеността!?

ти пък къде видя някой да защитава инсест, травестити и т.н ?  Shocked
а за налагането на мнението си абсолютно права - дойде някой, зададе въпрос, получи отговори и после почна да опява колко сме ненормални, че не можем да разберем извисената му морална дилема. имаше една приказка - праведният трябва да си прави добрините мълком, не да навира на хората в очите своите добри (според него) постъпки и духовна чистота.
никой не е нападал авторката заради решението й, а заради демонстрираната неучтивост да заклеймяваш хората, които се опитват да ти помогнат. или ние не сме достойни да даваме съвети камо ли да задаваме контравъпроси на нейното питане, за да й помогнем да осмисли ситуацията от всички ъгли?

 Rolling Eyes а терзанията на авторката са напълно обусловани. ето тоя цитат избива рибата 'Година и половина как не му тежеше това толкова, а сега се почувства заставен за брак - не разбирам. ' подкрепям с 2 ръце - баси залупените мъже, честно! от човека се очаква да си наляга парцалите и да си бие чикии тихо в банята година,две докато жената се почувства готова за семейство; после ще чука веднъж на няколко месеца нещо наподобяващо замразено пиле под себе си щото нали 'тя трябва да го изтърпи това в името на съюза им' и междувременно ще е радостен, че е получил 'най-ценното', което може да му даде една жена. и ще е благодарен, неговата майка! а той да не го оцени и да си духне на петите. ми и аз не разбирам   Party  Crazy

сериозно? ше продължаваме ли?

Виж целия пост
# 513
Чекии друг път! Няколко години като девойка се влачех с един, който беше най-кроткото и добро същество, ама не ми идваше да му дам най-милото си! Не ме кефеше като мъж особено. След като го зарязах, се оказа, че през всичките години си е имал съвсем редовен сексуален живот с други, а най-интересното беше, че целият град ни знаеше, а от никъде не изтече информация до мен. Толкова потайно го е правил...Тъй че никоя девица да не си мисли, че който и да е ще я чака повече от месец до два!
Виж целия пост
# 514
babunka, четеш отгоре-отгоре! Някои от потребителите, които тук се подиграват, вицове разказват и т.н., в ДРУГИ теми защитават правото на "различните". Сега разбираш ли, когато ти го написах персонално на теб?
Освен това, с изключение на 4-5 потребителя, които искрено дадоха съвети, макар и с наставнически тон (който не понасям Sick), останалите които коментират в темата, чисто и просто гледат сеир.

никой не е нападал авторката заради решението й, а заради демонстрираната неучтивост да заклеймяваш хората, които се опитват да ти помогнат. или ние не сме достойни да даваме съвети камо ли да задаваме контравъпроси на нейното питане, за да й помогнем да осмисли ситуацията от всички ъгли?


Айде бе, не я нападали, я прочети по-внимателно! Убеждавам се, че повечето четете избирателно и коментирате и извъртате нещата, както на вас ви уйдисва!

И не няма да продължаваме, защото нямам нито на ваторката какво да кажа, нито на хора, които едно си знаят, едно си баят  Peace
Виж целия пост
# 515
Добър вечер,
Реших да се включа .Признавам,че не съм изчела всичко.
Много ми хареса това мнение.

Ми, ако щете вярвайте, но моят съпруг ми е първият и единствен мъж, с който съм правила секс. И това беше, когато бях на 26 години. Не мисля, че е банално, абсурдно и т.н. Това също е въпрос на избор. Но, имах късмета първият ми път да е с бъдещия ми съпруг. Дано и ти да имаш този късмет. Но, ако нещо се обърка и не се получи - не съжалявай. Животът е шарен, ние също... Дай Боже и твоят първи път да е както желаеш - с твоя съпруг  Hug
Да,точно това желая.Не искам да съм била с повече от един.Поне не и по мое желание.Аз съм много верен човек - имам си любими марки храна,дрехи,заведения и никога не ги сменям.Не понасям промените,обичам статуквото.Затова реагирам така и във връзките си.
Виж целия пост
# 516
Добър вечер,
Реших да се включа .Признавам,че не съм изчела всичко.
Много ми хареса това мнение.

Ми, ако щете вярвайте, но моят съпруг ми е първият и единствен мъж, с който съм правила секс. И това беше, когато бях на 26 години. Не мисля, че е банално, абсурдно и т.н. Това също е въпрос на избор. Но, имах късмета първият ми път да е с бъдещия ми съпруг. Дано и ти да имаш този късмет. Но, ако нещо се обърка и не се получи - не съжалявай. Животът е шарен, ние също... Дай Боже и твоят първи път да е както желаеш - с твоя съпруг  Hug
Да,точно това желая.Не искам да съм била с повече от един.Поне не и по мое желание.Аз съм много верен човек - имам си любими марки храна,дрехи,заведения и никога не ги сменям.Не понасям промените,обичам статуквото.Затова реагирам така и във връзките си.

Язък че изписахме толкова място на сървъра! Успех ти желая!  Peace
Виж целия пост
# 517
Добър вечер,
Реших да се включа .Признавам,че не съм изчела всичко.
Много ми хареса това мнение.

Ми, ако щете вярвайте, но моят съпруг ми е първият и единствен мъж, с който съм правила секс. И това беше, когато бях на 26 години. Не мисля, че е банално, абсурдно и т.н. Това също е въпрос на избор. Но, имах късмета първият ми път да е с бъдещия ми съпруг. Дано и ти да имаш този късмет. Но, ако нещо се обърка и не се получи - не съжалявай. Животът е шарен, ние също... Дай Боже и твоят първи път да е както желаеш - с твоя съпруг  Hug
Да,точно това желая.Не искам да съм била с повече от един.Поне не и по мое желание.Аз съм много верен човек - имам си любими марки храна,дрехи,заведения и никога не ги сменям.Не понасям промените,обичам статуквото.Затова реагирам така и във връзките си.

Ако си забелязала, авторката на поста е написала, че е имала "късмета" първият й, да бъде и нейн настоящ съпруг. Никъде не е споменала, че е чакала първо да се бракуват.
Виж целия пост
# 518
Да, точно така - имах този късмет. Казвам късмет, защото рискувах. Чаках и настоявах за брак и след това секс - само това ме спаси от сериозни проблеми с предишните ми приятели (които с времето се оказа, че по-добре че не съм била с тях), за което съм благодарна на избора си да отстоявам желанието си за секс след брака. Но, дойде момент, в който се запознах с настоящия ми съпруг - с него се почувствах сигурна и спокойна, имаше ясни намерения да се оженим, но настояваше за секс преди брака. И реших да рискувам. Така че, моят съвет е когато се почувстваш спокойна и сигурна с някого, който има ясни намерения за съвместен живот с теб - да рискуваш. Все пак това, което зависи от теб - да дочакаш мъж с ясни намерения за съвместен живот, сигурност, мъж с когото да се чувсташ добре и да те обича - си го направила. Останалите обстоятелства за това какво може да стане след секса и дали ще те излъже - не зависят от теб.  Hug
Виж целия пост
# 519
Да, точно така - имах този късмет. Казвам късмет, защото рискувах. Чаках и настоявах за брак и след това секс - само това ме спаси от сериозни проблеми с предишните ми приятели (които с времето се оказа, че по-добре че не съм била с тях), за което съм благодарна на избора си да отстоявам желанието си за секс след брака. Но, дойде момент, в който се запознах с настоящия ми съпруг - с него се почувствах сигурна и спокойна, имаше ясни намерения да се оженим, но настояваше за секс преди брака. И реших да рискувам. Така че, моят съвет е когато се почувстваш спокойна и сигурна с някого, който има ясни намерения за съвместен живот с теб - да рискуваш. Все пак това, което зависи от теб - да дочакаш мъж с ясни намерения за съвместен живот, сигурност, мъж с когото да се чувсташ добре и да те обича - си го направила. Останалите обстоятелства за това какво може да стане след секса и дали ще те излъже - не зависят от теб.  Hug
Благодаря.
Може би и аз бих направила като теб.Досега просто не съм срещнала никого,който би си заслужавал това от мен.Бившият ми приятел избягваше разговора за сватба и съвместен живот. Отгледана съм с идеята да се пазя до брака,но жените тук са прави ,че съм самостоятелен индивид.
Виж целия пост
# 520
За да не останеш завинаги сама, може би ще е по-добре да бъдеш сред приятели и да общуваш повече - не е хубаво да се затваряш в себе си заради това, че си различно мнение от другите по някои въпроси. А, щом като бившият ти приятел е бил повърхностен просто минавай нататък. Не си губи времето с хора, които не го заслужават.
Виж целия пост
# 521
Откъм `съвети`темата ми се струва изчерпана. Даже и не виждам смисъл от такива, т.к. реално дилема няма.

Но т.к. засяга и други аспекти, ето този ме провокира да пиша:
... после ще чука веднъж на няколко месеца нещо наподобяващо замразено пиле под себе си щото нали 'тя трябва да го изтърпи това в името на съюза им' и междувременно ще е радостен, че е получил 'най-ценното', което може да му даде една жена. и ще е благодарен, неговата майка! а той да не го оцени и да си духне на петите. ми и аз не разбирам 

Та, по въпроса, дотук бе разгледана преобладаващо женската страна на въпроса- най-милото и пр. и пр.
Как стои въпроса с мъжката обаче?  т.к. нещата ще се съгласите, имат две страни.
Встъпвайки в брак, какво търси мъжът, какво очаква? Едва ли само добра домакиня,вярна жена и майка на децата си.Това отлично би била и недевствена жена.  Сексуалният живот за мъжа/ и не само/ е много важен. Колко биха били смелчаците да встъпят в брак, без да знаят какво ги очаква? Ще имат ли гаранции при това положение - ами - не. И тук иде реч за хора, които са, и искат да останат моногамни. Цитатът отгоре обаче е вероятен. Да не задълбавам, припомняйки, че не 1 или 2 теми, имаше от разочаровани именно в това отношение представители на силния пол. И колко сложни са нещата, когато вече ги има и децата... Ще спра дотук.
В тая връзка ми се вижда съвсем нормално и естествено да искат да разберат предварително как биха стояли нещата и на този фронт, преди да кажат заветното - да. За мен е разбираемо, даже задължително.
Виж целия пост
# 522
А авторката на темата какво направи най-накрая - ще чака ли или ще скача в дълбокото  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 523
Те затова има толкова вицове на тема след брака и как жените били пускали преди това самоза да ги вържат..Баси и жените.
Виж целия пост
# 524
А авторката на темата какво направи най-накрая - ще чака ли или ще скача в дълбокото  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Чака да се включат още 2-3, които са имали 1 мъж в живота си, независимо дали са "рискували" да дадат  "най-милото" си на въпросния. Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия