И напук на есенната скука, малко ЮЛЧЕ вкъщи гука! - Тема 2

  • 34 225
  • 721
# 180

Авенсис, консултирай се за бънджито с ортопед, защото нашият категорично се изказа против бънджита и проходилки, та смятам да не купувам. Иначе това, която си харесала е супер.
ми то по тази логика и кенгурото не мога да го нося, същото ми се вижда. Знам че са против ама аз съм била в проходилка (и не само аз) и много деца са били в бънджита и бля бля и нищо им няма.

А за чувалчето с ципа то по скоро е 2в1 космонафт/чувалче ама така направо космонафт по добре, едва ли ще се ползва като чувалче. Иначе това НМ е много хубаво.
Виж целия пост
# 181
Добро утро и от мен.

бебе2 много ме разсмя за пореден път. Имах нужда, определено!

И сега да ви споделя тревогите си. Много съм притеснена  Sad Вчера цял ден детенце рева истерично. Спа само 2 пъти за малко(което е необичайно при нас). Нищо не го успокояваше почти. Давах му доста да суче, но файда нямаше много. Притесних се страшно много. Пипах му ушичките да не би да го болят, но май не се разплака. Абе вкарах се в ужасен филм. Заспа късно(в 1 ), но за сметка на това се събуди чак в 6:30. След това се ръзбуди и повърна няколко пъти без дори да съм го хранила  Shocked Shocked Shocked Забравих да поясня, че и снощи повърна няколко пъти. Сега заспа пак.
Звъннах на педиатърката и за мое учудване тя каза "Ами няма какво да направя". В крайна сметка каза, ако продължи така да дойдем при нея следобяд... ама малко ме изненада с нейното изказване. Пффф.  Аз просто искам да го прегледа и да знам дали няма проблем.  Сетих се за случката при бебе2 как не е разбрала, че Амели я болят ушите и от там и аз си помислих дали пък Виктор не го боли нещо. И така... сега рева и аз успоредно с него от притеснение и се сдобих с чудна мигрена...
Другото, което си мисля да не е от прословутия зъб. Може ли толкова да плаче от зъб и може ли да повръща от никнене на зъбче?
Знам, че няма как да отгатнете, но имах нужда да си излея тревогата тук. Леле и 100 мигрени ще преживея, само бебчето ми да не го боли Sad

Стискайте палци да се наредят нещата.

Хубав ден !
Виж целия пост
# 182
Моник@, и тук да потвърдя, може от зъб да повръща. логиката е че има повишено слюноотделяне, което му се стича и го дави и душанко връща. Няма да се шашкаш, само първия зъб е шит, после знаеш какво да очакваш
Виж целия пост
# 183
май намерих защо ММ е на скамейката Laughing. Обажда ми се и вика "какво съм направил"( гузен негонен бяга). Помислих помислих, нищо не му казах но в главата ми мина "не какво си направил, а всичко което НЕ правиш...пустите му скатавки
Виж целия пост
# 184
Все искам да ви се похваля и все забравям  Laughing ММ си отвори собствено студио за татуировки, намира се на Христо Белчев, срещу живата бира. Идеята ни е да го направим място, където клиента да се чувства уютно и специално. Не искаме да правим татуировки на конвейр и от гугъл, а собствени модели, да е по-творческа атмосферата. Скоро ще ви пусна линк  Wink
Бебе2 и ММ нещо ми бяга по фланга. Оправдава се, че е супер зает сега и все бърза и няма време, като му кажа вземи Лили и я погушкай за десет минути и той се сърди, защото съм му натяквала по този начин, че не и обръща внимание. Истината е, обаче, че не и обръща внимание. На ден да прекарва с нея не повече от час. Вечер тя спи, когато той си е вкъщи, а на разходка тримата не сме ходили от месец време, единствено до Икеа ходим. Не искам да звуча като неблагодарна, за усилията, които полага да имаме всичко и да си позволяваме разни неща, но ми се иска да сме повече време заедно, или поне малкото време, в което сме, да е качествено, а не да цъка на фейсбука или да гледа тв. И не мислете, че това, което написах не съм му го казала.
Виж целия пост
# 185
И сега да ви споделя тревогите си. Много съм притеснена  Sad Вчера цял ден детенце рева истерично. Спа само 2 пъти за малко(което е необичайно при нас). Нищо не го успокояваше почти. Давах му доста да суче, но файда нямаше много. Притесних се страшно много. Пипах му ушичките да не би да го болят, но май не се разплака. Абе вкарах се в ужасен филм. Заспа късно(в 1 ), но за сметка на това се събуди чак в 6:30. След това се ръзбуди и повърна няколко пъти без дори да съм го хранила  Shocked Shocked Shocked Забравих да поясня, че и снощи повърна няколко пъти. Сега заспа пак.
Звъннах на педиатърката и за мое учудване тя каза "Ами няма какво да направя". В крайна сметка каза, ако продължи така да дойдем при нея следобяд... ама малко ме изненада с нейното изказване. Пффф.  Аз просто искам да го прегледа и да знам дали няма проблем.  Сетих се за случката при бебе2 как не е разбрала, че Амели я болят ушите и от там и аз си помислих дали пък Виктор не го боли нещо. И така... сега рева и аз успоредно с него от притеснение и се сдобих с чудна мигрена...
Другото, което си мисля да не е от прословутия зъб. Може ли толкова да плаче от зъб и може ли да повръща от никнене на зъбче?
Знам, че няма как да отгатнете, но имах нужда да си излея тревогата тук. Леле и 100 мигрени ще преживея, само бебчето ми да не го боли Sad

Стискайте палци да се наредят нещата.

Хубав ден !

Monik@ знам, че е лесно да се каже, но опитай да не се шашкаш. При нас се случи нещо такова, малкия стана много нервен, и рева с писъци по сумати време (вече не знам дали са колики), през деня започна да не спи, само от 8,30 -13-14 спи някъде между 20 и 40 мин, следобед 1-2 пъти по час. Започна да повръща както казваш доста след ядене и то според мен по-обилно, но пък и взе да се оригва доста често и коремчето се чува да къркори. Аз се сдухах отначало, проверявах уши, оглеждах за хернии, но когато не плаче си е в настроение, не спира да се смее, гука и постоянно рита с крачета и маха с ръчички и си мисля, че е от някакво напъване или както каза bebe2 от толкова плюнчене. При нас отмина вече, само будуването и рева преди всеки сън си останаха, от време на време още повръща но като го наблюдавам винаги виждам причина, или се напъва, или съм го сгънала повече, или е преял. Дано и при вас да мине и да се успокоиш и ти  Praynig Hug

  А иначе много ме дразнят тези лекари, като ги питаш за нещо винаги казват "Еми колики" или пък "ревливо си е детето"  #2gunfire
Виж целия пост
# 186
Моника, спря ли да плаче след като повърна? И аз съм имала със сина ми като бебе 2-3 необясними ситуации на неразположение. Не знам каква е била причината, но важното, че мина. Пиши как сте?

Бебе2, спуках се от смях на предният ти пост.  Joy

Пайче, успех ви желая със студиото.  Peace

Скатавките, недосещането и побутването са основните ни поводи за дразги след появата на децата. Понякога имам усещането, че ММ е просто едно от децата ми. Но явно е природа, гледам вече да не се впрягам много. И все пак понякога мисля, че ако хвана гората някой път света ще спре да се върти, честно.

И аз съм пропуснала драмата във фейсбук вчера или не съм разбрала. Иначе, на мен там ми е по-удобно за качване на снимки. От време на време давам някой акъл в коментарите.  Mr. Green Тук определено е по-лесно за следене, но то пък опустя форума.
Виж целия пост
# 187
[
Скатавките, недосещането и побутването са основните ни поводи за дразги след появата на децата. Понякога имам усещането, че ММ е просто едно от децата ми. Но явно е природа, гледам вече да не се впрягам много. И все пак понякога мисля, че ако хвана гората някой път света ще спре да се върти, честно.

+1  Peace
И аз не ща да звуча неблагодарно, помага ми, мие чиниите, чат-пат чисти, но ми се иска повече време да прекарва с беба. Аз по цял ден и цяла нощ съм с нея. Може поне за час-два вечер да обръща повече внимание. А той или си пийва ( сам в кухнята) и пуши, или се занимава с аквариума си, или цъка спортните сайтове на тел-а си. Не съм споменавала до сега, но ММ има аквариум ( доста голям), преди бяха стигнали до 3 бр, но остави само най-големия. Уж казва, че му е хоби, но за мен си е жива мания. Постоянно нещо бърника из вътре ( когато не сменя вода), чете из форуми, разменя риби, ходи до куриери и по автогарите да посреща-изпраща. Сега и на работа навил шефа да направят аквариум във фоайето. И познайте кой се занимава да го оборудва? Точно така. Но стига толкова мрън.
Sweetpie, успех и от мен!
Моник@, дано бебчо да е по-добре днес.  Hug
Виж целия пост
# 188
Все искам да ви се похваля и все забравям  Laughing ММ си отвори собствено студио за татуировки, намира се на Христо Белчев, срещу живата бира. Идеята ни е да го направим място, където клиента да се чувства уютно и специално. Не искаме да правим татуировки на конвейр и от гугъл, а собствени модели, да е по-творческа атмосферата. Скоро ще ви пусна линк  Wink
Браво, пайче! Hug Много късмет и успехи в начинанието на ТМ!  bouquet

За мъжете - и с моя положението е същото, но не мога да му се сърдя. За помощ и дума не е ставало, защото аз не искам никой да ми помага с грижите за бебето. Искам само да й се радват. ММ се прибира вечер скапан от работа и едва гледа. Sad Все още работи на две места, като и на двете му е адски натоварено. Дано скоро нещата със сервиза потръгнат, за да спре командировките. Praynig Ето, в неделя пак заминава, а от месец насам не е имал и ден почивка. Cry Опитва се да си играе с Елица, но просто няма сили за повече от половин час. Аз винаги съм се грижила и за него, така че понякога наистина ми е като по-голямото дете, но на мен ми е приятно. А и цяла година съм без работа и свикнах да му угаждам за всичко и да си го глезя. Heart Eyes Е, да, понякога ми тежи, защото откакто се роди Елица моите задължения нараснаха, но все пак ми е приятно да видя усмивката му, когато сутрин му нося кафето и закуската в леглото (това ни стана нещо като традиция) или когато вечер му сервирам вечерята. Heart Eyes Само да потръгнат нещата с автосервиза и ще има повечко време да се радва на дъщеричката си.
Виж целия пост
# 189
Хех, това,  че и вашите мъже гледат да скатават, ме успокоява. На моя дай му да лежи с лаптопа, друго не му трябва. Излязохме малко с количката, на него му омръзна и ме заряза сама долу, а той се качи да си почива. Иначе върши работа,  ама ако му напомняш.
Виж целия пост
# 190
Абе аз си мисля, че всичко идва от това, че бебета не са им...(как да го кажа по-меко)...интересни. Laughing В смисъл, че все още не са много осъзнати, дори не пълзят още и на мъжете не им е особено интересно да ги гледат как лежат и гукат. Поне така си мисля.  Laughing ММ на няколко пъти е казвал, че няма търпение да започнат да си играят с Еличка. Crazy Докато ние, жените, се умиляваме дори само като ни се усмихнат. Heart Eyes
А относно помощта вкъщи, винаги се сещам за тоя виц:
- Мамо, татко има ли си родители?
- Има си, разбира се!
- А защо са го оставили на нас да го гледаме?
 Joy Joy Joy
Не всички са така, но може би повечето. Предпочитат да се грижим за тях, а не да помагат с домакинската работа. Flutter
Виж целия пост
# 191
Здравейте мами Simple Smile
Купих си насипен чай от копър и анасон и искам да ви питам да го правя както е по указание на кутията или за бебета е по различно.В аптеката жената ми каза да го правя по указание,но аз искам да питам и вас.Някоя от вас правила ли е досега и по колко мога да давам?
Благодаря ви предварително Simple Smile
Виж целия пост
# 192
Здравейте мами Simple Smile
Купих си насипен чай от копър и анасон и искам да ви питам да го правя както е по указание на кутията или за бебета е по различно.В аптеката жената ми каза да го правя по указание,но аз искам да питам и вас.Някоя от вас правила ли е досега и по колко мога да давам?
Благодаря ви предварително Simple Smile

Аз го правих на 200мл по 1 щипка и помагаше Simple Smile
А като к-во мойто алкохоличе хареса анасона и си изпиваше по 100-125мл на ден
Виж целия пост
# 193
Иванела83, аз правя вече на око, горе-долу по една кафена лъжичка копър, анасон и цвят лайка. Лятото и аз си пийвах като студен чай от тази отвара заради кърменето.

Виж целия пост
# 194
Уф Моник@ много е гадно   Sad Ние миналата седмица бяхме така, че даже хукнах пак капки за коликите да купувам  ooooh! Усетих се ама късно  Mr. Green Нашето зъбче се белее на венеца, но още не е избило. По принцип ака през ден, а сега започна всеки ден. Сещам се, че баткото го хвана яко разстройство като никнеха зъбките.
За мъжете скатавки...все едно и също. Аз винаги казвам, че всички една майка ги е раждала. Вкъщи ми помага единствено с ваничката и поставката. Толкоз  Crossing Arms Като се прибере от работа хахихихи, бубинка, муцинка, гушне я за 3 минути (колкото да го повърне) и се събират точно 10 минути внимание. Ама на мен ми е за втори път, тъй че този филм сме го гледали вече и не ми прави впечатление  Mr. Green Мдааа Лаленце хич не са им интересни, по са ни важни спортните новини  Laughing
Забравих да споделя, че на консултацията ЛЛ ми каза от др.месец да започна със зеленчуково пюре, Вие от кога мислите да започвате със захранването?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия