И напук на есенната скука, малко ЮЛЧЕ вкъщи гука! - Тема 2

  • 34 225
  • 721
# 135
Елфита, нищо особено. Отипакс за ушетата и нурофен/панадол за обезболяване.

Отипакса и той е за обезболяване.Лекуват ли тези капки?Аз мислех,че Гентазон капки са ви изписали.Поне при Отит това се изписва
Нормално е да се сдухваш като плаче.И аз съм стрелян заек,но понякога е такъв рев и на мен ми става кофти
Виж целия пост
# 136
Здравейте мамчета, да питам за крустите със зехтин преди всяко къпане ли ги мажете и какъв шампоан ползвате?

Пайче, съжалявам за катастрофата, важното е, че сте добре.
 
Бебе2, моля те, не убивай мъжо, ще ти трябва още  hahaha

Тони, и ние сме още с колики  ooooh!, вече не знам какво да не ям.

Вчера ТРЯБВАШЕ да излезем навън, малката ни изстреля с бабата буквално като тапи в парка по обяд и после мен в 18.00 ч на дъжда. Така ни намери ММ под един чадър  Simple Smile Много обича навън да я разхождам и да разглежда като я държа напред.

Единствено купихме количка и вана, заради една стойка, която ни дадоха, имахме друга вана подарък, но без стойка. Въртележката за леглото също е добре, сменям играчките по нея, за тазнообразие. Всичко останало-помпа, шезлонг, дрехи, шишета са подарени от две мами. Някои дрехи изобщо не съм облекла. Не съм доволна от гащеризони със задно закопчаване. А и предпочитам бодита и ританки. При преобуване не се разголва човечето. Доволна съм от количката Чикото, става и в най-малките асансьори, изключително лека. В шезлонга стои понякога, но повечето пъти с някой до нея - полезна за разнообразие. Гимнастика ми се иска, но не ми се дават пари. По-натам, сега предимно гушкане и разнасяне, разходки. Сега ви оставям, хубав ден   bouquet
Виж целия пост
# 137
Интересна тема сте подхванали, за покупките. И аз понеже имам опит, почти нямам ненужни такива. Най-полезни вещи са ми количката ( естествено), повивалникът ( от тия твърдите, с мушама) и кошницата за кола ( тя е в комплект с количката). Вана със стойка и кошара имаме от каката та не съм купувала. А да, и стерилизаторът, парен. Много съм доволна и от него. Първият път не купих и ползвах студената течност на Чико, но сега реших да купя. Помпата съм я ползвала броени пъти, не съм хипер доволна, но с нея се отпушвах 2-3 пъти като ми се втвърдиха гърдите. Даже вече съм я обявила за продан в OLX. С покупка на дрехи не съм се оливала, мислех че ще ползвам от каката. Да, но тя беше януарче, така че в движение купувах каквото ми трябва, защото се разминаваха. Например сегашния размер, който носи беба на нея и е летен и се наложи да купим това-онова. Гери вече носи дрехи за 6-месечно. Мерих я импровизирано на повивалника - 63 см излезе, без да съм я разтягала много. И вече е към 6 кг. Ще видим по-точно на 14.10, тогава сме на консултация и ваксина.
ММ за сега не е забравял годишнина ( нашите са 8 от сватбата), но и  нищо специално не е правил. И той не е много по жестовете.  Crossing Arms
Виж целия пост
# 138
Здравейте мамчета, да питам за крустите със зехтин преди всяко къпане ли ги мажете и какъв шампоан ползвате?
В основата на челцето, където нямаше коса - със зехтин по няколко пъти на ден, а косичката със специалния шампоан на А-дерма вечер, когато се къпем. Как се ползва е указано на опаковката.

Колкото до годишнини, ние не празнуваме, че нямаме сключен брак, а точна дата за годишнина също нямаме от среща или нещо такова. Дори не помня на коя дата заживяхме заедно. Не съдете много мъжете си, че аз съм така зле с датите и поводите. Дори покрай бебка бях забравила за именния си ден и когато мъжът ми се появи с цветя и кафе сутринта и ме целува и вика - честит имен ден, аз се мъча да съсредоточа погледа и да се усетя какво става Embarassed
Виж целия пост
# 139
Здравейте!

Леле имам чувството, че сме декември и всеки момент ще завали сняг. Бебето спи, аз си пийвам мляко с какао и съм пуснала на топло климатика. И ми е едно такова спокойно и топличко. Даже почнах да организирам новата година с приятели по тоя повод. хихи Вие ще празнувате ли тази година или ще сте си по семейно с бебоците?

Пайче, радвам се че сте добре. Наистина кошът за кола е незаменим. Никога не бих возила детето си без кош за кола, както и никога не бих го кърмила в движение, защото всичко може да се случи за секунди!

бебе2: Аз тази ваничка май я знам, но е без стойка, нали?

Моят мъж не е най-големият романтик, но винаги отбелязва датата ни от запознанството, както и годишнината ни, но засега сме я отбелязвали само веднъж, защото се оженихме миналата година  Mr. Green

Момичета : какъв размер космонавт взимате/сте взели? Моето момче е към 62см, може би вече дори 63.  Едната ми опция е размер 62-68, другата е следващия размер(не помня какъв се води). Много ли бързо ще порасне? Иска ми се космонавтът да мога да го ползвам в по-лютата зима януари/февруари.  Дайте съвет, моля !
Виж целия пост
# 140
Моника, аз бих взела седващия размер.  Peace имай предвид, че има голяма разлика между размерите на отделните марки, та и това е от значение.
Виж целия пост
# 141
Здравейте,за покупките -аз мисля,че нямам излишни! Много съм доволна от количката ни 3 в 1, от кошарата с висок повивалник,че не ми се мисли за кръста ми. От помпата си( слава богу,че я имам),че аз нали се цедя нон-стоп,от ваничката ,от шезлонга,от видео-бебефона,от всичко. За дрехи,не съм се оливала,но аз доста я кипра Елица и си има всякакви Simple Smile дрехи и по-малко ританки и бебешки гащеризончета,с такива спи Simple Smile! Даже ми е жал за някои дрехи,не съм им се нарадвала,а и омаляха! Сега има есенно-зимни,дразня се ако някой ни подари дрехи...еми искам аз да и купувам и избирам по вид и цвят,а не някой да ми ги налага . Да не говорим,че не и улучват размера грам  Crossing Arms.
За катастрофата в Тракия и моят мъж минава оттам ежедевно,даже беше минал минути след самия инцидент,спрял за помощ ама имало вече доста хора и той си тръгнал!
Я да ви питам нещо-колко са дълги вашите мъници? Ние сме 61 см и 5380кг след консултацията в понеделник и лекарката изкоментира,че дълга вървяла newsm78. На мен ми се струва ок Simple Smile
Охххх,гаден дъжд,не спира да вали...хайде,че малката стана и хълца...
Моник, аз космонавта на Ели го взех с размери от 63-80 см,така го дават по етикет и мисля,че и януари,февруари ще и става...
Виж целия пост
# 142
Мерси за съветите !

Knick_knack: Откъде е вашият космонавт?
Виж целия пост
# 143
Мерси за съветите !

Knick_knack: Откъде е вашият космонавт?

От Вис Виталис-Пловдив Peace
Виж целия пост
# 144
Тара 2, благодаря.
 Времето в София е меко, макар да съм облякла беба по-дебелшко -боди с дълъг ръкав и ританки,а отгоре поларен космонавт с комплект към него търлъци. Спинка така с одеалце и покривалото в количката от близо два часа Peace
Виж целия пост
# 145
Аз това исках да попитам - когато сте с космонавт, завивате ли децата?
Виж целия пост
# 146
Аз това исках да попитам - когато сте с космонавт, завивате ли децата?

Аз с космонавт я изкарах вчера за първи път и не завивах.Нослето й беше топло през цялото време.Ако беше изстинало,си носих одеало да завия
Под космонавта има боди къс ръкав и тънко цяло гащеризонче

Дремнах 30 минутки.Толкова отпусна беба  Grinning
Виж целия пост
# 147
 Heart Eyes
Виж целия пост
# 148
Ееее ама кога я започнахте новата тема, че чак сте я изписали  Laughing
Аз първо да се отчета, че днес бяхме на консултация. Бубата тежи 6,150 кг. Ама ЛЛ нещо не можа да я измери правилно, че много се въртеше, писа 60 см. Другия месец по-точно ще я мери  Mr. Green Обаче ни сложиха две ваксини. То голям рев падна, чак посиня, направо ми се скъса сърцето  Confused Сложихме веднага кулпач и вкъщи дадох панадол. Дано не вдигне температура. За сега положението е спокойно.
За покупките-тъй като беба не беше планувана аз всичко от баткото подарих на приятелки. Та сега те ми върнаха жеста. Количка, кошче, шезлонг не съм купувала. На приятели подарих ваничката с поставка, сега ми я върнаха  Mr. Green, ама си я искат пак , че щели да работят за второ бебе  Crazy. Взехме кошарка и матрак. Дрешки имам достатъчно, не съм прекалявала изобщо. 6 бодита с дълъг ръкав, 3 блузки с дълъг ръкав, 2 бодита потник, 5 с къс. Клинчета - 5, два комплекта спортни и яке. Шапки имам бол, ама хич не ги слагам, че не ги търпи изобщо, започва да плаче все едно я дерат. Взех едни маратонки и едни пантофки. Помпа за кърма си купих, но вече я подарих, защото нямах кърма.
Та в общи линии това, бебетата растат като гъбки и бързо им умаляват нещата. Ще купувам ако има нужда.
Днес в минипри има 30 % намаление на бебешко. Скоро бях взела по 4 лв едни цели гащеризони за спане, много хубавки, памучни.
Сега видях за крустите пишете. Нашата ЛЛ каза, че е още рано да се лекуват, хич не трябвало да се чоплят и разресват. Чак след 7 м. Ама аз и казах, че мия косицата с а-дерма. Разресвам и няколко пъти. Ами почти си изчезнаха, само на фонтанелата има, обаче ме е страх там да разресвам.
Връщам се да Ви чета и по назад, да не взема да изпусна някоя важна новина  Mr. Green
Виж целия пост
# 149
Лаленце и другите мами на които им се налага да остават сами, докато половинките ви са в командировки направо ви съчуствам  Sad Тва да няма с кой да си кажеш една дума вечерта е много гадно. Моля се малката да не е такова кекаво лайно като баща си  Praynig
Hug Hug Hug
Мисли си за момента, в който ще се върне и пак ще сте си заедно. Hug

Вчера с ММ имахме годишнина от връзката... за седма година беше забравил. Добре че детето го боляха ушите и бях скапана, иначе 100 % щях да го каза на черешата говедото с говедо
hahaha Joy

knick_knack, моята Елица е 58 см и 5,600 кг. Peace На мен пък ми се струва нисичка (на мама ще да се е метнала Blush) и очаквах поне 60 см да е, ама педиатърката нищо не каза. Според таблицата, която имам, средният ръст за момиченце на 3 месеца е 59,74 см, а теглото - 5,675 кг.

За падането на косичката - и при Елица започна, но пада по малко засега. Peace

За космонавтчетата - не съм взела и не знам дали ще взимам, но якето, което съм поръчала е размер 6-9 месеца (до 74 см.) В момента Елица е на размер 3-6 месеца и са й тамън нещата, та по-голямата част от зимния гардероб е в размер 6-9 м. Макар че има някои дрешки, които уж са от 6 месеца нататък, пък и сега й стават, та аз затова предпочитам да взема по-големи, защото все ще се оправим с тях, докато с малките няма как. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия