За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 45

  • 49 131
  • 751
# 315
Случвало ли ви се е бебето ви да издава гърлени звуци, все едно се дере? Имахме лечение и това дране от нищо не спира, вече се чудя дали не е навик ? Възможно ли е според вас ? Само инхалатор не сме пробвали , имате ли наблюдение за тези на пик с детските форми на хипопотам или заек дали са хубави или някакаъв друг детски инхалатор ако имате изпитан да предложите ?
По принцип тези на пик ги водят добри, но аз като купувах нашия (преди около 2 месеца) един татко разбирач в аптеката беше разтворил всички упътвания на всички инхалатори, които се предлагаха (а в тази аптека бяха мнооого) и каза, че този на омрон (един жълт с две фигурки, които се слагат отпред на инхалатора) е с по-добри характеристики и по-безшумен и изобщо по-добрия вариант от този на пик и аз взех него. Нямам база за сравнение, друго не мога да кажа. Peace
Но от тогава го използвам всекидневно, имаше периоди и по 5 пъти дневно.
Виж целия пост
# 316
Имам някакви спомени, че една майка ми се оплака, че на ПИК инхалаторите много бавно разпрашават. Когато исках да си купя инхалатор се обадих на представителя на Омрон с идеята да взема детски-формата е детска. Оттам една госпожа ме разубеди като разбра колко е голямо детето- тогава на 4 години и ме посъветва за 10-тина лева повече да взема друг на Омрон. Вече 9 месеца го ползваме много активно-общо взето всеки ден и съм доволна.
Виж целия пост
# 317
Момичетата с опит с алергии към белтък или млечни - как се установява тази алергия или непоносимост ? Какви изследвания се пускат ?
Виж целия пост
# 318
Здравейте, пак аз този път с 2 въпроса.
На бебка са й странно груби крачетата. Не се вижда да е обрив, първо й бяха груби пръсците, но забелязвам грубостта почна да се качва и сега целите крачета са така. Мажа с олио ама не минава. Съвети какво може да е?
И другият ми въпрос е нормално ли е да издава звуци наподобяващи пищене? Прави така докато яде и се напъва да ака или пръцка, прави така, когато я преобличаме. Дори сега в леглото си прави така. Започвам да се чудя да не би да я боли нещо, макар че не изглежда да е така.
Участъците със загрубяване може да е просто по-суха кожа. Къпи детето с нежно измиващо средство без сапун. Не мажи с олио, а с хидратиращ крем. И при нас имаше такива участъци. Дерматолог смени козметиката за баня и с редовно мазане с хидратиращия крем, вече няма загрубяла кожа. Покажи на консултацията на педиатъра да си каже мнението.
Виж целия пост
# 319
Здравейте, пак аз този път с 2 въпроса.
На бебка са й странно груби крачетата. Не се вижда да е обрив, първо й бяха груби пръсците, но забелязвам грубостта почна да се качва и сега целите крачета са така. Мажа с олио ама не минава. Съвети какво може да е?
И другият ми въпрос е нормално ли е да издава звуци наподобяващи пищене? Прави така докато яде и се напъва да ака или пръцка, прави така, когато я преобличаме. Дори сега в леглото си прави така. Започвам да се чудя да не би да я боли нещо, макар че не изглежда да е така.
  Колкото и да е странно бебешкото олио не овлажнява,а по скоро изсушава кожата.И според мен е по-добре да мажеш с хидратиращ крем вместо с олио.По другия въпрос за пищенето не съм компетентна,но може наистина нещо да я боли щом прави така(може да е от колики,запек,газове и др.)
Виж целия пост
# 320
Момичетата с опит с алергии към белтък или млечни - как се установява тази алергия или непоносимост ? Какви изследвания се пускат ?
Здравейте,ние правихме такова изследване понеже имахме съмнения за АБКМ.Взехме си направление за алерголог,който ни изпрати на изследване,което се състои във вземане на кръв от пръстчето (но разбира се,самото изследване не е обикновена кръвна картина).Струва ни 21лв.
Виж целия пост
# 321
Момичета имам проблем Sad От както се е родил малкият до сега никога не съм се опитвала насилствено да забелвам главичката на пениса. Решила съм да го оставя да се случи естествено. Никога не съм имала проблеми. От 4-5 дни обаче върха на пениса е зачервен. Съвсем леко опитах да забеля , за да погледна да няма някакъв секрет вътре , но без успех. Отворчето е много тясно и ми се струва , че главичката няма как да излезе.
Въпросът ми е как да действам в случая? Как за избегна зачервяването?

Дано не е късно.
Първо, оставяй пишока да диша - при всяка смяна на памперс. Второ, в никакъв случай не мажи с кремове. Друго: ако все пак се зачерви, тогава правиш слаба отвара от лайка и киснеш за няколко минутки. Или при всяка смяна на памперса топиш марличка в отварата и с потупващи движения нанасяш върху връхчето. Става и с разтвор на калиев перманганат. Правиш го толкова бледо-розов, че едва да се забелязва и по същия начин като с лайката. В никакъв случай не дърпаш и не бъркашхс нищо. Ако случайно се зачерви и възпали много, тогава правиш разтвора с перманганата, взимаш пластмасова спринцовка с малко разтвор, изтегляш кожичката с два пръста навън (не да забелиш, а обратното), поставяш пластмасовото връхче на спринцовката в кожичката и бааааавно вкарваш разтвора. Но това едва ли ще ти се наложи, не се притеснявай Simple Smile
Виж целия пост
# 322
Момичетата с опит с алергии към белтък или млечни - как се установява тази алергия или непоносимост ? Какви изследвания се пускат ?
Здравейте,ние правихме такова изследване понеже имахме съмнения за АБКМ.Взехме си направление за алерголог,който ни изпрати на изследване,което се състои във вземане на кръв от пръстчето (но разбира се,самото изследване не е обикновена кръвна картина).Струва ни 21лв.
Но като цяло първоначално се поставя само по симптоми и с изключваща диета. Аз водя малката на гастроентеролог, защото реакцията беше с ентероколит (кръв в изпражненията), и с изключване на всякакви млечни в моето меню и преминаване към хидролизирано АМ (Фризопеп), след месец беше добре. При нея АБКМ се установи още на 15-20-тия ден след раждането.
Виж целия пост
# 323
Малката започна да яде от шише и много мляко се стича по бузките и вратлето й. Освен това започна и да се плюнчи много, от което кожата около устичката и по ръба на долна челюст чааак до под ушите се е изринала с миниатюрни пъпчици и седи на червени петна.
Има ли някакво специално мазило за това или да си я мажа с кремчето й за тяло? Мерси предварително.
Виж целия пост
# 324
Малката започна да яде от шише и много мляко се стича по бузките и вратлето й. Освен това започна и да се плюнчи много, от което кожата около устичката и по ръба на долна челюст чааак до под ушите се е изринала с миниатюрни пъпчици и седи на червени петна.
Има ли някакво специално мазило за това или да си я мажа с кремчето й за тяло? Мерси предварително.

Ние имаме същия проблем от около седмица. Преди два дни ходиме при педиатърката, обясни че е от плюнченето, пита с какво почиствам лицето и каза да продължавам със същото просто да го чистя и мажа поне по 3 пъти на ден
Виж целия пост
# 325
Малката започна да яде от шише и много мляко се стича по бузките и вратлето й.

Смени размера на биберона с по-малък.
Виж целия пост
# 326
Малката започна да яде от шише и много мляко се стича по бузките и вратлето й. Освен това започна и да се плюнчи много, от което кожата около устичката и по ръба на долна челюст чааак до под ушите се е изринала с миниатюрни пъпчици и седи на червени петна.
Има ли някакво специално мазило за това или да си я мажа с кремчето й за тяло? Мерси предварително.

Ние имаме същия проблем от около седмица. Преди два дни ходиме при педиатърката, обясни че е от плюнченето, пита с какво почиствам лицето и каза да продължавам със същото просто да го чистя и мажа поне по 3 пъти на ден
Мажете с това кремче:
Peace
Виж целия пост
# 327
Здравейте. За преглед на бебе освен Доктор Масларски има ли друг специалист които бихте препоръчали. Става въпрос за беб което си дере гърлото вече 2 седмици и има сухота в него от 2 месеца
Виж целия пост
# 328
Чувала съм за д-р Субев, че е добър. В Люлин му е кабинета. А какво ще рече, че си дере гърлото, как разбра, че му е сухо. При Масларски ли сте били? Досега докторите какво казват?
Виж целия пост
# 329
Ами дере си гърлото, все едно нещо е дразни и иска да го махне оттам. досега само нашето педи я е гладала ама не много стрателно и първо ларингит изписа една рецепта това си продължава днес втора рецепта и каза вирусно. И аз звъннах да си запиша час за Масларски за мнение и изобщо да ми се каже какво и е наистина и дали е нужно толкова лекарства да пие и то без да има подобрение. Дне синхалации мисля да и правя на моя глава
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия