Коремчето на мама се надува, а МАРТЕНЧЕТО вътре си лудува! - тема 4

  • 35 736
  • 747
# 195
 

Butterfly<3 контракции имам и аз и много се бях притеснила
при мен се втвърдява корема и понякога и кръста - вървя като парализирана
едно ходене до магазина ,  който е на 100м. от вкъщи и се втвърдявам
АГ ми каза че са подготвителни контракции и повече да почивам + магнерота
ще устискаме до март Simple Smile
и друго - да лежим повече на лявата страна със свити крака
при леженето надясно не запомних какво се притиска но не е много желателно

Виж целия пост
# 196
Добро утро момичета .Как са коремчетата днес ?Шават ли бебоците?
За хемороидите съм писала и преди ,аз след предното раждане получих и ги носих доста дълго време 4 месеца мазах се с прокто-гливенол но не помогна особено .После ми дадоха един правен крем с невен и той направи чудо и ми помогна доста.Сега не знам сигурно след раждането пак ще имам сега преди няколко седмици се обадиха и мисля да пробвам Цикатридина,защото не мога да го намеря сега този  правения крем пак моя го измазах.Промивки с ледена вода помагат много за момента ,ама си е кофти преживяване.
Виж целия пост
# 197
Добро утро на всички Simple Smile Честити покупки на който е пазарувал, със здраве да се ползват.

Аз, както съм си на магнерот 3*2 и коремът ми беше много спокоен в последно време, снощи много сериозно се притесних - за 2ч получих 10тина контракции, при това доста болезнени  Tired Не знам какво стана, уж мързелив ден беше, почивах...една торба пазар само поносих на обед, ама не беше много тежка. Пих но шпа и а-ха да поемем към МД, ми поразмина. Днес ще чуя моята лекарка, да каже да отида ли да ме  види...много беше кофти  Sad

Хубав ден на всички и си почивайте!
Виж целия пост
# 198
Добро утро момичета .Как са коремчетата днес ?Шават ли бебоците?
За хемороидите съм писала и преди ,аз след предното раждане получих и ги носих доста дълго време 4 месеца мазах се с прокто-гливенол но не помогна особено .После ми дадоха един правен крем с невен и той направи чудо и ми помогна доста.Сега не знам сигурно след раждането пак ще имам сега преди няколко седмици се обадиха и мисля да пробвам Цикатридина,защото не мога да го намеря сега този  правения крем пак моя го измазах.Промивки с ледена вода помагат много за момента ,ама си е кофти преживяване.
Благодаря ти за отговора, сещам се за невен с мас- домашен крем е , дано има ефект, хубав ден на всички от мен
Виж целия пост
# 199
Ето ме и мен понеделнишки на отчет.   Stop
От два дни кръвното ми играе - по прнцип съм с ниско кръвно (100/60), но от вчера сутринта го вдигам до 140/60, обливат ме едни горещи вълни и ми прималява. Днес сутринта ми беше 135/70 - ако за някой е нормално, то за мен е нетипично и веднага го усещам. Направи ми впечатление, че ми става зле като лежа по гръб от вчера.
Мисля, че днес открих причината. newsm78 Преди усещах бебето ниско под или около пъпа, сега обаче е 5 пръста над пъпа и най-вероятно притиска някой орган и ми става кофти.  Sick
От 30 мин се опитвам да си запиша час за ЖК в Щерев за средатата на Декември, но линиите са заети и изпадам в тиха лудост  #2gunfire
Щях да ви питам как мислите да изкарате коледните и новогодишни празници-ще пътувате ли или ще си стоите вкъщи? Ние сигурно ще отскочим до вилата при нашите на 350км и малко се притеснявам от пътя, че последно време вибрациите и подрусването ми причиняват стягания и позиви за пишкане  hahaha
JT , И аз вчера получих 3-4 контракции, но бяха последователни и много болезнени. Мъжо беше готов да хукваме към МД, но го възпрях  Joy
Виж целия пост
# 200
Имам едно въпросче към мамите, които слагат Утрогестан вагинално: тази желатинова капсула дали се разтваря в организма или се изхвърля?
Аз очаквах, че самата капсула се изхвърля (желатинът не мисля, че се разтваря), но май за 2-3 дни не установих такова нещо.
Виж целия пост
# 201
Имам едно въпросче към мамите, които слагат Утрогестан вагинално: тази желатинова капсула дали се разтваря в организма или се изхвърля?
Аз очаквах, че самата капсула се изхвърля (желатинът не мисля, че се разтваря), но май за 2-3 дни не установих такова нещо.

при мен се разтваряше напълно но поне час след слагането не ставам от леглото
Виж целия пост
# 202
Мами, имам още едно въпросче? Гледам говорите за изследвания, аз си правих последно в 16 г.с, преди това не съм пускала! На ЖК съм след 3 седмици. Вие сами ли си ги пускате или ви дават направления?
На мен ми се обадиха от ЖК да отида и ми дадоха направления за изследвания в 22 г.с. - СПИН,сифилис,и пълна кръвна картина и още нещо май имаше. Та идеята ми беше,че ми се обаждат сами,не ходя аз да се интересувам.
Виж целия пост
# 203
JT , И аз вчера получих 3-4 контракции, но бяха последователни и много болезнени. Мъжо беше готов да хукваме към МД, но го възпрях  Joy

Да, мен това точно ме шашна - че бяха последователни, през около 7-8 мин (засичахме  Whistling) И аз се опитвам да се чуя със Щерев, ама няма никой. Най-добре пробвай с онлайн записването  newsm78
Виж целия пост
# 204
Здравейте,момичета, за хемероиди знам за билката пипериче...прави се отвара и с марля напоена от нея се слага на ..... От първата бременност към 9тия месец получих сърбеж и подуване  Embarassed Confused...диагнозата беше това начало на хемероиди .... Shocked по съвет на моя позната пробвах с пиперичето и след няколко часа забравих за всичко, а и до ден днешен не съм се сещала за подобни "гости"
Дано съм ви била от полза,лек и успешен ден! Hug  bouquet
Виж целия пост
# 205
Bubeto2401, някъде пишеше, че е възможно при лежане по гръб бебето да притиска някаква точка и това да води до прилошаване. Препоръчва се да се подпира гърба на по-висока възглавница - да се получи като шезлонг. На мен така ми е много удобно  Peace
Виж целия пост
# 206
florin4eto, здравей, около 3 е в норма ако не си бременна и не целиш забременяване, иначе трябва да е под 2, аз съм с Хашимото и моят лекар държи да ми е под 2, също трябва да следиш и Ft4 заедно с TSH-то  Peace
И моето се беше покачило на последната контрола на 3,67 и ми увеличиха дозата, началото на декември съм отново на контрола.
От бременността и от студеното време се покачват нивата на хормона.
Консултирай се задължително с лекар преди да започнеш пиеш хормона, да ти определи дозата Peace
Благодаря ти, Ice cream, за изчерпателната информация.  bouquet Желая на теб и на всички мами успешна бременност и здраво бебче на финала!
Виж целия пост
# 207
JT , И аз вчера получих 3-4 контракции, но бяха последователни и много болезнени. Мъжо беше готов да хукваме към МД, но го възпрях  Joy

Да, мен това точно ме шашна - че бяха последователни, през около 7-8 мин (засичахме  Whistling) И аз се опитвам да се чуя със Щерев, ама няма никой. Най-добре пробвай с онлайн записването  newsm78
Аз онзи ден в рамките на 15 минути, получих 3 контракции, които бяха доста неприятни, не мога да ги определя дали са болезнени или не, но стягането беше доста силно. Знам че има случаи в които дори и неболезнени контракции скъсяват шийката, затова нямам търпение да ме видят, но чак след 16 дни! Миналият месец имах доста и тичахме по спешност, и слава на бога, шийката не беше мръднала, пия и аз Магнерот 3х2, бяха ми изписали и Нифедипин, но не посмях да го пия! Поуспокоиха се и сега след месец пак се почнаха, аз все още лежа, но и излизам на пазар и до Мола, и се чудя защо ги получавам като през повечето време лежа!
Виж целия пост
# 208
След 100 часа се свързах с регистратурата на Щерев - Моята лекарка я няма и само Чавеева преглежда, но нямало свободни часове. Явно на 15.12 ще ходя и ще чакам я някой да не дойде, я всички да минат  #2gunfire #Cussing out Яд ме е, че съм си платила пакет за проследяване, а реално ми се отказва по този начин нормален преглед. Все пак сме бременни-не болни в поликлиника!!!  newsm78
Сори за изказванията, но имах нужда да се оплача  Mr. Green
Виж целия пост
# 209
След 100 часа се свързах с регистратурата на Щерев - Моята лекарка я няма и само Чавеева преглежда, но нямало свободни часове. Явно на 15.12 ще ходя и ще чакам я някой да не дойде, я всички да минат  #2gunfire #Cussing out Яд ме е, че съм си платила пакет за проследяване, а реално ми се отказва по този начин нормален преглед. Все пак сме бременни-не болни в поликлиника!!!  newsm78
Сори за изказванията, но имах нужда да се оплача  Mr. Green

За нормален преглед ли става дума или за ФМ? Аз точно за Чавеева исках час, чак за 5-ти януари ме записаха. Трябваше в 32 г.с. да е последната ФМ, а сега се пада в 33-та, надявам се да не е проблем. Но да,  напоследък се изумявам колко напред записват часове, в Токуда едвам се доредих за първата седмица на януари, а звънях средата на ноември.... #Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия