ПЪРВИ клас - 6 тема

  • 58 877
  • 731
# 315
Светли, честит рожден ден!  newsm59

Моят син пък днес ме разочарова на диктовката, май прибързано го похвалих. Има изпусната дума, замяна на звучни и беззвучни...  Sad
Виж целия пост
# 316
А пък нигата не съм чела (и не съм я пробвала още, не много отдавна се сдобих с нея, но е за в близко време някъде Thinking ), но филмът имаше страшнички (и пак зависи от възрастта, разбира се) моменти - "Призраци под виенскто колело"

Не е честно - не можах да намеря книгата... а дори не знаех, че първо е било книга... SadНе си спомням филмът да е бил страшен. Забавен беше.




aunt Ogg, не че и аз не се застраховам като теб с книгите, но пък и децата не ги виждат нещата като нас, ти самата си примерът.  Grinning

О, да! Изобщо не ги възприемат като нас! Това "Синята брада", "Малечко-палечко",...брррр! Те почти всички народни приказки са страшни. Нормално-разказвани са във времена, когато са си водили децата на екзекуции така, както ние ги водим на лунапарк. Но като дете ги харесвах и не се плашех. Не харесвах Андерсен. И сега ми е тъжен. Децата са чели няколко , но не всички. И те реваха на тях, та гледам да не им ги давам много. Като почне дребен сам да си избира книгите, ще ги чете. Има време да му "порасне" душичката.  Simple Smile

Андерсен просто не е писал за деца. И повечето народни приказки всъщност са били предназначени за възрастни също.

svetli, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!!!!
Виж целия пост
# 317
Кога сте чели "Без дом"? На мен баба ми я четеше, което май е било преди втори клас. После сама четях.


4ти клас.

Имам чуденка за една задача... аман значи!  Twisted Evil То остави, че аз се чудя, ама детето съвсем не може да го измисли, пфууу....
Помагайте моля, какво мислите вие?!



Положителен тест за бременност?  Joy
Шегувам се, ще погледна голямата картинка - видях, че е линк...
Виж целия пост
# 318

Картинката:
(не съм дочела, може и някой друг да я е обяснил преди мен - в който случй се извинявам)

Лява картинка:
Има 19 диска, подредени в 2 колонки - 1X10 и 1X9. Вади 10-те и 5 от 9-те. Колко остават?

Дясна картинка:
Сметало. Левият шпиндел е предназначен за десетиците, десният - за единиците. Вади 1 десетица (печатна или каквато и да е там грешка - че са "тук-там" задраскани, но в резултатната картинка десетици няма - и 5 от общо 7те единици. Остават 2 единици. Т.е. 17-15=2
Виж целия пост
# 319
Благодаря за вниманието, Тинкър и КатиSimple Smile
И аз до това решение стигам, без да ме удовлетворява, заради печатните им грешки.  Twisted Evil
На по-предната страница пак имаше.  ooooh!
Виж целия пост
# 320
Моренка Heart Eyes и нашият семеен съвет реши, че трябва от първите две колонки топчета (или както там се наричат), чиито брой е 17, да се извадят задрасканите 5 и се получава 12!
Светли, бъди здрава и доволна дама!  bouquet
Тук сме, иначе и всичко се води наред, само дето много страдам, че не успявам да съм в крак с всичко, което се случва в хубавата ни тема...Мечтая за безгрижния домакински живот (който до преди 5 месеца ми беше писнал до болка... Wink ) Няма угодия!
Бъдете здрави и се надявам скоро пак да намина...
 Hug
Виж целия пост
# 321
"Без дом" не помня кога съм я чела, но и няма знаение. На Гушкан ще я предложа когато сметна за добре, а именно към и около 10г. го виждам за сега. Времето ще покаже обаче.  Simple Smile

Имам чуденка за една задача... аман значи!  Twisted Evil То остави, че аз се чудя, ама детето съвсем не може да го измисли, пфууу....
Помагайте моля, какво мислите вие?!



17  - 15 = 2 ? Задачи с такова неясно условие за мен е безсмислено да се решават.


А аз мисля,че е 17 -5=12 ,но трябва на второто сметало да се дорисува едно топче за десетиците...
Или са забравили да задраскат топчето на десетиците на първото сметало  и тогава ще е вашето решение или пък са забравили да нарисуват топчето на второто сметало на десетиците...
Виж целия пост
# 322
А аз мисля,че е 17 -5=12 ,но трябва на второто сметало да се дорисува едно топче за десетиците...
Или са забравили да задраскат топчето на десетиците на първата картинка и тогава ще е вашето решение или пък са забравили да нарисуват топчето на втората картинка на десетиците...
  Hug 
А! Точно - или, или...
И затова оставихме нерешена задачата. Ще го спомена утре сутрин на класната. 
Виж целия пост
# 323
Жас, незнам дали сте чели Фридолин, но ако харесва Дакела, ще му хареса и тази. По препоръка на Морена си я дръпнахме от читанка и си я чете на четеца. Много му допадна на Нико.
Четене в такива обеми като Андреа, е някаква утопия за нас. По никакъв начин не го виждам в този живот да чете три часа на куп. И приказки не обича. Николай Райнов май беше още в списъка след първи клас. Никс от край време харесва някакви истории да се случват, приключение да има. Може да има фокиуси и магии, но нищо в стил имало едно време.
Без дом я четох преди две лета. Хубава книжка е, но не ми харесва модела - добрият- добър, лошият - лош.
Виж целия пост
# 324
Без дом съм я чела като дете, но още тогава не я харесах поради същата причина.

Тинкърбел, честит рожден ден на момчето ти със закъснение! Да расте здрав и щастлив! Много се смях на реанимирането Simple Smile

Светле
, честит рожден ден и на теб! Да си жива и здрава!

Задачата я погледнах, но нямам идея.
Виж целия пост
# 325
Добро ви утро! Simple Smile
Дъждец, и да се гледа няма нужда дори, като е сбъркана (печатна грешка де Wink).  ooooh!
Скай, радвам се, че ви харесва Фридолин.  Simple Smile
Препоръчвам и книжките на Иван Остриков - "Радинка и големият лъжец" и "Откраднатият пръстен" сме чели до сега.    Имаме и "Чудният ден" и "Съвсем необикновен подарък" (споменаването им ме подсеща да ги предложа на щерката).
Виж целия пост
# 326
Здравейте!
То май няма учебник и/или издателство без грешки.  ooooh! Само ми е чудно как спи този, който ги е "преглеждал" и "одобрил".  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 327
ЧРД на патерица, Светли!   bouquet И моят мъж имаше рожден ден вчера  Simple Smile

Лулу, поздравления за четящия младеж! Дай Боже, скоро и аз да почерпя по този повод!

Нищо интересно няма при нас, до ДЖ са, готвят тържество за буквите, което според Калоян щяло да е след 2 месеца  Rolling Eyes 2 седмици по-може според мен  Simple Smile
Онзи ден го взех аз и госпожата в занималнята от вратата започна да се оправдава защо не му поправя всички грешки в диктовките - накачулвали и се децата на глава, шумели, тя бързала... Confused
Виж целия пост
# 328

Без дом я четох преди две лета. Хубава книжка е, но не ми харесва модела - добрият- добър, лошият - лош.

Подозирам, че в далечната 1878 още не са си менкали партиите... И лошите винаги са получавали възмездие "свише". А добрите винаги побеждават или умират от "красива" / героична смърт). Но само след като всички са разбрали колко са добри и съответно ги оплакват.
Виж целия пост
# 329
Онзи ден го взех аз и госпожата в занималнята от вратата започна да се оправдава защо не му поправя всички грешки в диктовките - накачулвали и се децата на глава, шумели, тя бързала... Confused
На РС при нас пък г-жата е казала, че ще проверява само десните страници... Rolling Eyes Или левите беше...защото не смогвала  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия