Деца с ТЕЛК 2

  • 126 457
  • 741
# 150
Здравейте! Дъщеря ми е с вродено заболяване и е с телк-решение, 50 % с чп. Сега е на 4 год, но есента ще стане на 5, т.е. в набор за задължителна предуч. подготовка от тази година. Искам да попитам по-запознатите, ако не я пусна тази година, спират ли изплащането на добавката, вероятно и детските? И по какъв начин евентуално можем да се освободим за тази година. За нея не е добре да боледува, тъй като се усложнява основният й проблем и е по-добре да се пази, до когато би било възможно. Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 151
За децата с увреждане не се иска бележка от училище за детските.
Виж целия пост
# 152
Здравейте! Подготвих всичко, което се изисква за явяването ни на ТЕЛК. Пулмолога даде бележка, че детето е малко за спирометрия. Имаме епикризи от болниците, рентгенова снимка от декември месец. Вчера правихме ПКК+СУЕ. Ще нося и др. документи от алерголога. Ще копирам рецептурната книжка, моята лична карта и акта за раждане на детето. А медицински картон дали ще искат ?!
Виж целия пост
# 153
Първия път ни искаха. Ама то в писмото трябва да ви пише какво да носите.  Peace
Виж целия пост
# 154
Здравейте! Подготвих всичко, което се изисква за явяването ни на ТЕЛК. Пулмолога даде бележка, че детето е малко за спирометрия. Имаме епикризи от болниците, рентгенова снимка от декември месец. Вчера правихме ПКК+СУЕ. Ще нося и др. документи от алерголога. Ще копирам рецептурната книжка, моята лична карта и акта за раждане на детето. А медицински картон дали ще искат ?!


Медецинският  картон на детето се носи задължително, защото в него се поставя червен печат от ТЕЛК  Hug
Виж целия пост
# 155
Здравейте! Подготвих всичко, което се изисква за явяването ни на ТЕЛК. Пулмолога даде бележка, че детето е малко за спирометрия. Имаме епикризи от болниците, рентгенова снимка от декември месец. Вчера правихме ПКК+СУЕ. Ще нося и др. документи от алерголога. Ще копирам рецептурната книжка, моята лична карта и акта за раждане на детето. А медицински картон дали ще искат ?!


Медецинският  картон на детето се носи задължително, защото в него се поставя червен печат от ТЕЛК  Hug
Ние нямаме такъв печат в картона на децата, а миналия месец като се явихме за преосвидетелстване даже не ни ги искаха.
Виж целия пост
# 156
И на нас не са ни искали картон.
Виж целия пост
# 157
На нaс ни искaхa кaртон и двaтa пъти точно за да ни сложaт печат, че има ТЕЛК.
Виж целия пост
# 158
На нас ни искаха само първия път.  Peace
Виж целия пост
# 159
Нaвсякъде явно е рaзлично. Примерно бях чувaлa, че се носи някaкъв документ от личния лекaр на детето при всяко явявaне, но при нaс искaхa сaмо първия път, втория не сa, сегa кaто дойде новото писмо ще видя кaк стоят нещaтa. ..
Виж целия пост
# 160
Леле, ми той няма картон. Имаше при първата педи при която беше записан. С нея обаче се изпокарахме и не съм ходила ни за картон, ни за нищо. Новата лекарка като го записвах изиска само от градината да му копирам имуницзациония паспорт и това беше.
Виж целия пост
# 161
А сега де, да ходя ли с картоните в ТЕЛК да им слагат такъв печат newsm78
Виж целия пост
# 162
В София за Първа градска не са искали личен картон на детето.
Виж целия пост
# 163
И на нас не са ни искали картон
Ако си от София, купуваш си картон от книжарницата на 22 п-ка и го носиш на личната, тя ти слага номер и печат и готово - имаш картон
Виж целия пост
# 164
Здравейте, днес за първи път бях на ТЕЛК и определиха детето ми за 50% инвалидност (не знам за какъв срок). Прочетох на първа страница - доколкото разбрах, тези 240 лв се отпускат независимо от дохода ми, така ли?
Може ли някой да ми помогне накратко с отговори:
1) След като си взема понеделник Решението и го заверя до 15 дни на Иларион Макариополски...КЪДЕ и КАКВО трябва да подам, за да ми се отпусат тези 240 лв/месец
2) А тези 100 лв, които се опускат отделно ли са от тези 240? И те ли зависят от дохода?

Благодаря!
Сега ще ви изчета и подробно...просто ми се искаше да не пропусна поне помощите в пари, за другото има време...
Успех на всички! И здраве!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия