Баба Зима вънка шари, ЮЛЧЕ пипка де що свари. ~ Тема 5

  • 36 901
  • 731
# 225
Аз вече като въвеждам нова храна взимам едно пюре от 125гр разделям го на две.Първия ден давам по-малката част,втория ден останалото и на третия ден вече цяло пюре.Почиваме няколко дни и така.Казаха ми че след като съм го захранила с повече неща,вече не е нужно да го захранвам с няколко лъжички 5-6 дни.Така въведох заешко,пуешко и пилешко с няколко дни почивка между месата.
Виж целия пост
# 226
На мен за захранване направо не ми се говори. Каквото и да дам - реакция. #Cussing out Направо ми писна вече, а говоря за най-неалергизиращите храни.
Миси 77, голяма сладурка е твоята бебка. Да ти е жива и здрава!
За ваксините и аз нямам идея изобщо какво са ни слагали. Ще взема да разпитам педиатъра на следващата консултация.
Виж целия пост
# 227
Миси, голяма сладуранка си имаш!   Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Тара, дано скоро се оправят нещата със захранването. Praynig А за ваксините - на последните страници в здравноосигурителната книжка трябва да има дата, подпис и печат срещу всяка ваксина, която е сложена. Peace

Еличка ще я водим по София като си дойде ММ. Както винаги все в последния момент ни се стоварват хиляди проблеми на главата и се чудим кое по-напред.  Cry Но ще се оправим някак, само живи и здрави да сме. Имаше вариант и с баща ми да идем, но пък колата се развали... Ужас просто. Пълен!!! Елица я третирам при всяка смяна на памперса с бебешко олио и засега слепването е под контрол. Но нямам търпение да я заведем и да се приключва, че все го мисля как можа да ни се случи. Sad И май трябваше да рискуваме и да си идем още във вторника, въпреки студа. Ама ей го като много се кумим какво става. Ще ни е за урок. Tired
Виж целия пост
# 228
Лаленце,няма нищо страшно слепването да изчака малко.Щом мажеш с олио ти стопираш разрастването му,което е най-важно

ако не поставя ваксина, няма ДГ.  Tired

Това ли те притиска да ваксинираш?Ех,много е лошо така.Надявам се следващите години градините да могат да се посещават и от неваксинирани.А тоя Синфлорикс е мега безмислена ваксина.

Прави сте всеки педиатър по различна схема работи... Направо им се чудя... На нас ни каза,че следващия път дефакто сега на 16.02 ще му бием тази шествалентната.... Направо са си9 един малък ад тези ваксини..... Sad Sad

Може и да не ваксинираш.Помислете

На мен за захранване направо не ми се говори. Каквото и да дам - реакция. #Cussing out Направо ми писна вече, а говоря за най-неалергизиращите храни.

Много лошо така.Тя беше с АД или греша?

От днес открихме стоенето в леген.Много е хубаво,защото е сигурно че бебето няма да падне и играчките са му на една ръка разстояние.Тя си ги взима ближе и връща.Днес даже дремнах така на дивана.Тя в легена,аз леко съм го гушнала /психясах се да не се катурне с легена,че е почти 10 килца/,тя нещо си пее,а аз спя  Crazy
Виж целия пост
# 229
Лаленце,няма нищо страшно слепването да изчака малко.Щом мажеш с олио ти стопираш разрастването му,което е най-важно

От днес открихме стоенето в леген.Много е хубаво,защото е сигурно че бебето няма да падне и играчките са му на една ръка разстояние.Тя си ги взима ближе и връща.Днес даже дремнах така на дивана.Тя в легена,аз леко съм го гушнала /психясах се да не се катурне с легена,че е почти 10 килца/,тя нещо си пее,а аз спя  Crazy
ахахахаахахах, забавлявали сте се днес. Joy Heart Eyes

За Елица - да, аз с това се успокоявам, но същевременно се ядосвам, че така се получи. Не е за пръв път, няма да е и за последен, но винаги ще се ядосвам. Абе здраве да е, ще се оправят нещата. Hug
Виж целия пост
# 230
Ех, слънцеееееее.  И е петък, 13-ти. Някъде четох, че ако черна котка ти мине път това означава, че е тръгнала нанякъде  Joy

Ние пък след боледуванията останаха едни гадни задни секрети и хърка като Дарт Вейдър. Бавно се чистят.
Елфита, за стоенето в леген и аз си го мислех, но тя се обляга на едната страна, затова я слагам в зимния кош върху дивана и подпирам отстрани с нещо да не се килне. Друго е, че вече може да седи, активната гимнастика не й е интересна нито легнала, нито седнала  Crossing Arms, изобщо легналото положение й е за кърмене и спане комай само. И не иска вече и нощно време да заспива в леглото си, та си правя лоша услуга, като я взимам при нас, аз се изчанчвам яко, а пък трябва и да я наблюдавам да не се прекатури от външната страна когато е, защото отвътре гледам и баща й да не я затисне  ooooh! Добре, че сутрин правиме кафе преди всичко, иначе сме като парцалетки. Абе, здрави да са,  с умората вече съм свикнала, щом имам сили и за разходки всеки ден.
Лаленце, не се ядосвай, ако до сега е изкарала така без видими проблеми, ще изкара още малко. Както казват старите хора (пък вече и младите) "малки деца, малки ядове". И за големите е вярно де  Confused
Вие ползвате ли кошовете за кола, на нас ни омалява вече и даже вкъщи не съм я слагала скоро, измъква се от него. Предложиха ни следващият вид, но трябва да седи стабилно.
Виж целия пост
# 231
Лаленце, не се ядосвай, ако до сега е изкарала така без видими проблеми, ще изкара още малко. Както казват старите хора (пък вече и младите) "малки деца, малки ядове". И за големите е вярно де  Confused
Вие ползвате ли кошовете за кола, на нас ни омалява вече и даже вкъщи не съм я слагала скоро, измъква се от него. Предложиха ни следващият вид, но трябва да седи стабилно.
Да, реално погледнато аз доскоро живях с илюзията, че всичко е наред. И можеше и сега с това да се залъгвам и нещата да си се влошават, а аз да си нямам идея. ooooh! Но добре, че поне се усетихме навреме кажи-речи. Благодаря ви за подкрепата! Hug
Виж целия пост
# 232
Привет!
Лаленце, споко важното е, че сте открили проблема на време. Можеш ли да обясниш по-подробно за слепването, че мен ме притеснява. Какво те усъмни?
Това с ДГ и ваксините е голяма простотия. Трябва най-после да се отрегулират нещата и тази обвързаност да отпадне и да премахнат задължителния характер, пък който иска да ваксинира, който не иска да не.
Аз от както се отказах от тях, ми е супер. Преди всеки път не спях нощта преди ваксина и ми се свиваше стомаха. Има и други алтернативи осеен ДГ, тъй че съм спокойна.
Нашето захранване въврви добре, от 3 сутрини закусваме с попара, тази сутрин изяде най-много, защото й позволих да бърка с ръце в купичката и да си взима. Стана голямо мазало, но пък хапна доволно. Попарата беше с препечена филийка добруджа, изкиснато овче сирене, масло и мааалко кафява захар, полят с чай лайка. Вчера хапна и сьомга, а онзи ден в Нордзее опита и треска. За обяд нощи сготвих богата зеленчукова супа, от която ще давам и на Лили. Онзи ден яде и спанак, праз и ориз на фурна. Отделно и давам парченца плодове и зеленчуци. Но рибата й хареса много- дунавско чедо Simple Smile
Виж целия пост
# 233
Пайче, усъмниха ме публикациите във Фейсбук първоначално, но сравнявайки с постнатите там картинки, не видях нещо нередно у Елица. Tired Реших обаче да помоля и педиатърката да я "разрови", за да съм сигурна и тя изрази съмнение, че е налице такова слепване. Нелепото е, че аз го бях видяла, но си мислех, че така трябва да бъде, не ми хрумна, че трябва и още да е разделено, след като при раздалечаване на малките срамни устнички се вижда влагалището (а и нали сравнявах с онези картинки от Фейсбук). ooooh! Изнамерих имейла на д-р Милко Сираков и му пратих снимка, за да го питам за мнение и той потвърди, че има слепване, но ме увери, че не е страшно и се оправя бързо, но за целта трябва да идем при него. Аз така или иначе нямах намерение да я водя другаде, тук нямаме детски гинеколог и нещо им нямам вяра какво ще й направят, затова се ориентирах отрано към него. Та това е общо взето. Sad Аз съм виновна, че не го забелязах още тогава. Или по-скоро, че приех, че това, което виждам, е нормално. Патка с патка заспала!!! ooooh! #2gunfire
Виж целия пост
# 234
Пайче, усъмниха ме публикациите във Фейсбук първоначално, но сравнявайки с постнатите там картинки, не видях нещо нередно у Елица. Tired Реших обаче да помоля и педиатърката да я "разрови", за да съм сигурна и тя изрази съмнение, че е налице такова слепване. Нелепото е, че аз го бях видяла, но си мислех, че така трябва да бъде, не ми хрумна, че трябва и още да е разделено, след като при раздалечаване на малките срамни устнички се вижда влагалището (а и нали сравнявах с онези картинки от Фейсбук). ooooh! Изнамерих имейла на д-р Милко Сираков и му пратих снимка, за да го питам за мнение и той потвърди, че има слепване, но ме увери, че не е страшно и се оправя бързо, но за целта трябва да идем при него. Аз така или иначе нямах намерение да я водя другаде, тук нямаме детски гинеколог и нещо им нямам вяра какво ще й направят, затова се ориентирах отрано към него. Та това е общо взето. Sad Аз съм виновна, че не го забелязах още тогава. Или по-скоро, че приех, че това, което виждам, е нормално. Патка с патка заспала!!! ooooh! #2gunfire

Да бе, патка, а аз защо не бях забелязала, че влагалището не се вижда, нито пък педиатърката я е преглеждала? Това се получава при задържане на урина, вече почиствам всеки ден с памуче с преварена вода.
Леле Пайче, какво похапване само! Аз пък се чудя дали бавно захранвам с разнообразни неща. Пък и се съобразявам с казаното от педиатърката, която виждам веднъж на месец  newsm78. Тя ми вика да не давам сурови плодове, варени да са. А кога сурови ... Днес опита манго с банан на Хип, а за обяд ще пробвам спанак на Хип. Нещо ни поизчезна апетита след болешките, а как си хапваше сладко.
Виж целия пост
# 235
Привет Simple Smile

Лаленце не се обвинявай, случва се. И аз не бих могла да разпозная слепването..особено такова малко , а и доколкото разбрах малко хора го разпознават. Успех! Дано мине леко всичко.

За стоенето в леген е много готина идея. Преди Виктор да беше започнал да седи съвсем стабилно го слагах в дупката на възглавницата за кърмене. СУпер практично е, защото няма накъде да пада. Тя моята възглавница е по-твърдичка. Знам, че има и по-меки. Не знам дали става с тях.

Виктор е болничък, миличкият ми -кашля, сополки. Мъка голяма, но ще мине. На инхалации сме + коларгол+ вит. Ц и разходки - каза Масларски. По възможност на чист въздух, ама ..в София трудно.

Някоя от вас слагала ли е коларгол? Много цапат беее ужас! Има ли пране това чудо, ако се изцапаме?

Виж целия пост
# 236
Аз не съм успявала да изпера коларгол до сега. Слагай по-стари дрешки, калъфки, чаршафи ... Wink

Бързо да се оправяте всички!
Виж целия пост
# 237
То проблемът е , че старите дрешки са му малки,ама сега го препасах с тензух  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 238
Елфита много интересно това с легена, ама аз май направо във ваничката трябва да я слагам, че такъв голям нямам. Ама яко ме развесели с описанието, което си дала  hahaha
Малииии с това слепване се ошашках и аз сега, ходя да я надничам. Къде да видя снимки, да не взема и аз да омажа положението  newsm78
Monik@ тези капки съм ползвала със сина ми. Наистина помагат много(поне при нас имаше добър ефект), обаче НЕ СЕ ПЕРАТ.
Виж целия пост
# 239
Коларголът е ефективен, но и аз до сега нямам услех с изпирането.
Лаленце, сигурна съм, че всичко ще е наред с Еличка!
За ваксините - и аз съм за право на избор, и аз не бих слагала ако не беше ДГ, но повече от година едва ли ще мога да плащам на бавачка, а и за мен е важно да се социализира от малко, после става много по-трудно приспособяването от мама и вкъщи към ДГ.  Поне така беше с големият ми син, а и имам наблюдения на други дечица около нас. То си е до дете, но все пак... Иначе ние сме с 4 вал. + Хепатит. Предстои ни последен трети прием, че аз ги поотложих малко, но т.к. още сме с малко сополета, ще я отложа пак  Twisted Evil
Бързо оздравяване на болничките!
Ей, една седмица не можем да изкараме без някой да не каже, че има болен  #2gunfire #2gunfire
Това с легена е много интересно - не беше ми хрумвало  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия