Августинчетата дупета надигат, скоро няма да се стигат!

  • 25 539
  • 755
# 465
Ми аз малко като гузен негонен бяга, но да кажа обедното ми пюре винаги е зеленчуково - млечно и така ще бъде до въвеждане на яйце и месо. Засега сутрешното и вечерното хранене са или само плодово - зленчуково пюре или каша с плод или зеленчук.
Виж целия пост
# 466
Ама имаме проблем - не отваря уста като за ядене с лъжица, бре. Мъчение е. Тук-там зяпа с уста по друг повод и успявам да мушна по-добро количество, но бавно върви иначе. Отваря уста и подлага езиче, все едно ще суче и реално повече го смуче това пюре от лъжицата. Предполагам, с ядене, ядене, ядене с лъжица, ще се научи. Иначе идея не ми идва какво се прави.

У нас положението с госпожицата и лъжицата е същото  Wink
Виж целия пост
# 467
Защо да ни засегнеш Simple Smile Аз слагам по една дозичка, няколко пъти дадох чисто, но после прочетох това, което и ти си писала и веднага се коригирах и сега винаги добавям лъжичка АМ, като днес и аз се чудех дали да не го добавя сухо....че тиквата ми става някаква много водниста, поне тази де...предишната не беше такава.
За месо разбрах, че не се добавя мляко, а за жълтък какво е положението....като го добавяме към желенчуковото пак ли трябва мляко. До 1 год. май 85% трябва да си е мляко от храната...може и на изуст да казвам процентите...трябва да поровя.....
За кашите забравих да коментирам, че взех да се разколебавам дали да ги въвеждам ....той много наддава, а те са доста помпаща храна, та ще видя лекарката, какво ще каже на 17-ти.

А за храната ММ е купил 1-ка точно да го изкара до 6 месеца, като навърши или някъде там де и после мисля двойка да взимам.....
За подаряването на млякото...имаше една кампания във ФБ групата, пращаха неща на едно бебче  месец по малко от нашите, че положението беше много кофти там, но тя така се бяха емнали момичетата, че не знам дали са изчерпали всичко което им занесоха на семейството. Та може би да се разцъкаш за нещо такова, защото мисля, че тук всички можем поне да си позволим да си купуваме млеката....аз съм и на друго де....
Виж целия пост
# 468
Ама имаме проблем - не отваря уста като за ядене с лъжица, бре. Мъчение е. Тук-там зяпа с уста по друг повод и успявам да мушна по-добро количество, но бавно върви иначе. Отваря уста и подлага езиче, все едно ще суче и реално повече го смуче това пюре от лъжицата. Предполагам, с ядене, ядене, ядене с лъжица, ще се научи. Иначе идея не ми идва какво се прави.

У нас положението с госпожицата и лъжицата е същото  Wink

И какво ще правим! Аз такова чудо не съм виждала до сега! Днес даже й пуснах в кухнята телевизора - някакъв турски сериал й се падна. Гледаше, но не зяпаше, ако ме разбирате какво имам предвид.
Виж целия пост
# 469
Все тръгвам да пиша да питам нещо и накрая ми излиза от главата и запълвам поста с други неща..

та- слагате ли бебоците по корем да спят?
Оказа се, че нашия това много го успокява. Преди се притеснявах,но той върти главата съвсем спокойно, че я и вдига ако иска и не би трябвало да има опасност, нали? Само ако е с биберон му го махам, че като че ли съвсем не остава откъде да диша така...

Сам още не може да се обърне в кошарата, пък и нали е с чувал. Иначе на одеяло се обръща без проблем. Интересно и защо се успокоява така- дали още го боли коремче, или просто си има предпочитания за любима поза?
Виж целия пост
# 470
Пипи2013, моите двете каки спяха първите месеци така - по корем, главно през деня, за да имам наблюдения върху тях, нощем спяха по гръб. Но това, не ще - чувства се длъжно да вземе отношение и все надига глава.
Виж целия пост
# 471
ymemans ай честито  Mr. Green ама още  малко да го свалиш  Wink

Сега аз ще напиша нещо и се насявам да не ви засегна  Hug
До навършване на 1г. всяко хранене на бебето трябва да е млечно. Мляко не се прибавя само в месното пюре. В зеленчуковото трябва да има мляко, после в кашата- също, по-натам попара, като се въведе сирене, може да се добавя пак в кашата. Като започнат да хапват по-голямо количество пюре, АМ се слага вътре сухо, т.е пюрето е по-течно и се сгъстява с неразтвореното АМ. После им предлагате вода, колкото и когато искат.

Моля за разяснение. Ние се храним предимно с купешки пюрета по редица съображения и тук таме домашно приготвени. Сега като давам купешкото пюре, увеличавам постепенно дозата и следва АМ. В един момент обаче ще стигнем до цяло бурканче.....да разреждам купешкото бурканче с АМ ли? Извинявам се за изтрещелия въпрос, но колкото повече чета, толкова повече се обърквам по темата. Иначе на някакво друго място четох, че до 11 месеца едно дете има нужда средно от 750 мл мляко, а след 12 месеца количеството ставало 500. Така без добавено мляко към пюретата, и то едно прилично количество, трудно излиза сметката......
Виж целия пост
# 472
Аз в обедното пюре не слагам мляко - първо защото цеденето ми е вече почти невъзможно, в смисъл нищо не излиза, и второ - при наличие на кърма ми се вижда грехота да давам АМ. Но пък всеки ден предлагам гърда - понякога суче дълго, понякога само за 20-30 секунди.
Моя човек не само не спи по корем, ами и грам не иска да стои така - веднага се обръща по гръб.
Fiona айде кажи вече за акането и неакането, че ме държиш в напрежение  Joy
Виж целия пост
# 473
Ама имаме проблем - не отваря уста като за ядене с лъжица, бре. Мъчение е. Тук-там зяпа с уста по друг повод и успявам да мушна по-добро количество, но бавно върви иначе. Отваря уста и подлага езиче, все едно ще суче и реално повече го смуче това пюре от лъжицата. Предполагам, с ядене, ядене, ядене с лъжица, ще се научи. Иначе идея не ми идва какво се прави.

У нас положението с госпожицата и лъжицата е същото  Wink
И какво ще правим! Аз такова чудо не съм виждала до сега! Днес даже й пуснах в кухнята телевизора - някакъв турски сериал й се падна. Гледаше, но не зяпаше, ако ме разбирате какво имам предвид.

Сещам се за по-разредено и от шише, ама не е ли по-добре ти да я учиш как става тая работа с яденето, не тя теб Simple Smile Пък и нали след това е на млечния бар, яма да гладува все пак докато свикне
Виж целия пост
# 474
Coming 2 life, аз отварям широко срещу тях уста АААА и те почват да ми се хилят и отварят и те. Иначе го смучат от лъжичката също, след това го премляскват, част от пюрето излиза, обирам с лъжицата и наново слагам в устата и така.

ymemansi, ами уж PP няма бисфенол.

Силвия, сигурно може. Аз разбрах, че за кърма питаш, затова така отговорих.

Mrs.Petrova, не очаквай кой знае каквао да кажа.   Grinning Всеки човек, пък бил той и бебе, трябва да има едно регулярно и нормално изхождане, всеки ден поне. Всякакви отклоненения в честотата и консистенцията са притеснителни. Първо, заради самото моментно състояние- може да  получва натравяне на организма и др. И второ- определено има някакъв проблем. Ама не от типа, зми малко е запечно детето и сега ще му мине с  коктеил от банан, круша, слива и боза. При хроничните проблеми с изхождането просто има някаква скрита причина и тялото реагира по този начин. А причината може да е не само от непонсимост км дадена храна, ами от някакъв непрестанене дискомфорт на самия човек(пр. при възрастни може да е следствие от стрес). Т.е. такъв тип проблеми не са самостоятелно "заболяване", ами са страничен ефект от нещо друго. Само не ме питай какво, защото на този въпрос  не мога да отговоря.
Виж целия пост
# 475
Fiona на мен ми е ясно, че е проблем, защото знам на мен какво ми е, ако пропусна ден. При него обаче всичко започна, докато беше само на кърма. Тогава изчетох какво ли не - дори някъде, че за кърмено бебе било нормално до 12 дни  #Crazy. Предполагало се, че усвоява всичко. И аз реших, че ако усвоява всичко, значи не му стига, затова ще го захранвам. Да, ама промяна няма - нито към по-добро, нито към по-лошо - веднъж на 4 дни и преди и сега. Е, има и изключения разбира се. Затова не знам вече да търся ли проблем и как - да търча по доктори ли  newsm78. Защото клизмичката на педи отказвам да я ползвам. Може пък да си е особеност на организма - баба му ходи веднъж на 10-тина дни  Shocked, цял живот е така.
Fiona аз верно очаквах нещо цветно да кажеш - все пак темата предразполага  Joy Joy
Виж целия пост
# 476
Само набързо се включвам да кажа,че сме болни с температура нощес 38, днес 38.7, яко хрема, сополи,кихане,кашляне, зачервени очи и един тон лекарства...

Почваме лечение:(
Виж целия пост
# 477
Тук гледам една схема за захранване и в таблицата са изброени много зеленчуци за който не се бях сещала : https://zabliznacite.wordpress.com/2010/09/27/shema-za-zahranvan … -mesecha-vazrast/

Да питам ..то май питах ама пак....лук, целина, пресен магданоз и копър като нови зеленчуци ли ще ги въвеждате.....струва ми се че нищо от това не е алерген и малко да разнообразя вкуса, но не ми се вижда нужно по цяла седмица да давам всяко, но може и да греша....все пак не са основна съставка, а само за вкус...при всеки случай ще ги правя на пара заедно с основните съставки....заради ваксината следващата седмица няма да въвеждам нов зеленчук, но поне тези неща ми се искаше да вкарам.

Греталинка дано се оправяте бързо... Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 478
Пипи2013, имам кандидат за АМ Simple Smile

Ходихме на дерматолог. Цитирам:'' Немога да се подпиша под тази диагноза АД'' . Нито каза какъв точно е този обрив, но ни написа рецепта за цинково олио.
 Иначе препоръча да подготвя бебо 3-4 дни с капки фенистил преди ваксината. Другата седмица ще ходим на друг, че е в отпуск тази седмица. Иначе като цяло е доста по-добре и почти не си личи да има обрив, включително този на врата. Все пак малко се успокоих, искам наистина да мине завинаги.
Но има друго. След вече две вечери на ХА мляко, първо че трудно го приема - изпива го за двойно повече време, лигави го този биберон, личи си че не му се нрави; ами и днес акото беше на два пъти ( иначе ака през ден, рядко всеки ден) и по воднисто, а последното леко слузесто. Дали е от самото АМ.?   newsm78 Ако някой знае, моля да каже.

Виж целия пост
# 479
Аз винаги слагам лъжичка АМ в зеленчуковото пюре, изяжда 150-170гр., а ако пюрето е гъсто слагам лъжичка АМ +30мл вода. Всяко ядене до годинката трябва да е млечно, както е казала mama irina. Само в местното не се слага. Вече е друг въпроса кой как ще процедира, но аз така ще действам, още повече и заради алергията попари няма да яде и ще видим сутрешното след време какво ще го мислим да бъде.
Honey Deer възможно е да е от млякото разликата в акото, при нас като започнахме ХА се разредиха акитата до 2-3 на ден, но то си беше време де, че преди това беше на всяко ядене.  #Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия