Етикет за лекарска етика! За човешко отношение. (Нино, знае за кого говоря, защото го разпознах в поста й
)Тук не само,че няма на кого да се обадя, ами и да се разболее детето, ако нямам запазен час ще ме пратят при друг, който има свободни. Ми тя за едно боледуване беше прегледана от 3 различни! Как да изградя доверие към лекар, за мен това е много важно.
Личи ли колко съм потресена от норвежката здравеопазване
Много. Масово тук чужденците са в потрес. Но да разкажа една от най-фрапантните случки в БГ за липса на лекарски такт и етика. Болница Токуда - д-р Карагьозов-син, гинеколог, небезизвестни, баща и син специализирани най-вече с рака на маточната шийка. Историята ми е дълга и тежка, бременна във втора - трета седмица. Биопсия взета 10 дни по-рано, още преди да знам,че съм бременна. Лоши резултати. Закъсняваш цикъл - правя тест положителен. И започва моя АД - бебето или аз.
Отивам за консултация при въпросния доктор - влизам, давам изследвания, резултати, стоя права. Той чете и яде бонбони - Линд, червени. Обръща се към мен и ми казва - "Така си отиват младите хора като теб, до една година. Виждаш ли ги сега тези клетки тук ...( чертае ми нещо по един лист) знаеш ли колко им трябва да минеш в краен стадий? Вземи си един бонбон" - подава ми бонбон.
Помня го като, че беше вчера - цветно и реално с подробности. Преглежда ме - "Никаква бременност не виждам, въобразила си си". Отговарям - имам два положителни теста. Той - Това нищо не значи, направи си кръвен, не си бременна"
Здрава съм, не си отидох за една година, и невярните ми два положителни теста - резултатът стои в момента до мен и дъвчи солети и гледа Пепа Пигс.
Но до края на живота си ще помня тези думи.И червените бонбони Линд.

Стига с тези глупости. И в БГ детето ми е пило броени пъти АБ. Става въпрос за много по-сериозни неща.
