2880 лв. накуп за майки-студентки - 17

  • 94 090
  • 877
# 255
Току що по ТВ казаха, че днес в Парламента ще се разглежда предложение за промените в Закона. Ако ги приемат (в което не се съмнявам), промените ще влезнат в сила от 01 юли или ...? Ако някой е чел повече по въпроса, нека сподели. 
Виж целия пост
# 256
Може ли да се кандидатства за помощта при записана втора магистратура?
Може, няма значение коя по ред магистратура е. Изискванията са да е редовно обучение и висшето учебно заведение и специалнистта да са акредитирани (списък с университетите / колежите има на 1 стр.).
Виж целия пост
# 257
Интересно,моя университет е имал акредитация до март месец и сега какво значи чака за нова акредитация и не е акредитиран.И ако случайно не приемат промените ще имам друга спънка.
Виж целия пост
# 258
Записах се и ми казаха,че това уверение могат да ми го дадат чак август месец,защото началото на учебната година е септември.Въпроса ми е могат ли да ми откажат да ми го дадат по-рано ,след като вече съм записана...?
Виж целия пост
# 259
Да, защото доколкото аз знам,права придобиваш кога започне семестъра, а не като се запишеш.
Виж целия пост
# 260
Да, защото доколкото аз знам,права придобиваш кога започне семестъра, а не като се запишеш.

В закона не пишеше ли лицето да е записано като редовен студент при подаване на документите в социалните, а не да ходи на лекции, когато почне семестъра.
Виж целия пост
# 261
Да се отчета и аз Simple Smile, средата на март подадох документи и след месец ми ги преведоха с еднократната помощ.
Виж целия пост
# 262
Права придобиваш още като се запишеш, а не като почне семестъра. Аз се записах март, а семестъра започва септември. Дадоха ми уверението без проблем и ми преведоха помощта.
Виж целия пост
# 263
Приели са закона май.  Ама от кога влиза ....
Виж целия пост
# 264
Приели са закона май.  Ама от кога влиза ....
Не са. По иф от медиите е обсъждан само на МС. Още не е внесен в НС, следя сайта. След това тр да мине през комисиите и 2 четения в зала.
Виж целия пост
# 265
Приели са закона май.  Ама от кога влиза ....
Не са. По иф от медиите е обсъждан само на МС. Още не е внесен в НС, следя сайта. След това тр да мине през комисиите и 2 четения в зала.
Аха разбрах http://www.varna.utre.bg/2015/04/30/315950-minimalnata_zaplata_n … teriy_za_detskite
Тук чета аз.
Виж целия пост
# 266
Приели са закона май.  Ама от кога влиза ....
Не са. По иф от медиите е обсъждан само на МС. Още не е внесен в НС, следя сайта. След това тр да мине през комисиите и 2 четения в зала.
Аха разбрах http://www.varna.utre.bg/2015/04/30/315950-minimalnata_zaplata_n … teriy_za_detskite
Тук чета аз.
"Кабинетът прие" = МС. Не внесен в НС, виж сайта.
Виж целия пост
# 267
Код:
Цитат на: *АДРЕНАЛИНКА* в чт, 30 апр 2015, 09:33
Цитат на: мама САННЯ в чт, 30 апр 2015, 09:26
Цитат на: *АДРЕНАЛИНКА* в чт, 30 апр 2015, 09:24
Приели са закона май.  Ама от кога влиза ....
Не са. По иф от медиите е обсъждан само на МС. Още не е внесен в НС, следя сайта. След това тр да мине през комисиите и 2 четения в зала.
Аха разбрах http://www.varna.utre.bg/2015/04/30/315950-minimalnata_zaplata_n … teriy_za_detskite
Тук чета аз.
"Кабинетът прие" = МС. Не внесен в НС, виж сайта.

Мама Сання, ще разчитам на теб да ни информираш, ако има промени.   bouquet
Виж целия пост
# 268
Може да следите сайта http://www.parliament.bg/bg/bills
Виж целия пост
# 269
Здравейте, редовна студентка магистратура съм втори последен семестър, редовната ми сесия е до 20 май, а ще раждам живот издраве между 25-29 май, т.е. ще съм семестриално завършила, когато родя и подам документи. Ще имам ли право на помоща или да си оставя един изпит за юни, когато са поправителната и ликвидационна сесии, за да не бъда семестриално завършила към датата на раждане и подаване на документи ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия