2880 лв. накуп за майки-студентки - 17

  • 94 090
  • 877
# 270
Законопроектът е внесен.
http://www.parliament.bg/bg/bills/ID/15370/
Виж целия пост
# 271
Само се питам коя майка, неполучавала обезщетение за бременност и майчинство, ще се запише да учи smile3515
Виж целия пост
# 272
Еми супер отпадаме тогава!Не ги е срам не стига че никакви пари не дават на майките ами и тези ни спират! #2gunfire
Виж целия пост
# 273
От кога ли ще са в сила
Виж целия пост
# 274
Първо трябва да се гласува на първо и второ четене, да се обнародва в ДВ и тогава влиза в сила. Може да отнеме и месец и два. Стискам палци да не успеят до юли и да излязат във ваканция тия говеда.
Виж целия пост
# 275
Първо трябва да се гласува на първо и второ четене, да се обнародва в ДВ и тогава влиза в сила. Може да отнеме и месец и два. Стискам палци да не успеят до юли и да излязат във ваканция тия говеда.
Да надявам се да се забави ,че е въпрос на дни при мен. Аз до края на месеца ще родя и ще имам уверение . А университета ми предполагам  ще ми даде уверение тоя месец. Все пак и изпити ме чакат.
Надявам се и аз да се забави. А да не гласуват от 1 юни.
Виж целия пост
# 276
Глупаци, циганките може да точат държавата, но българките са богати. #Cussing out. За да получа тъпите детски трябва да представя и уверение от университета дали съм получавала стипендия,защото българките
сме лъжели повече от циганките   така ми казаха в социалните.Сори за оффа #2gunfire.
Виж целия пост
# 277
Извинявам се за въпроса, но всъщност каква е промяната, че от този дълъг документ от линка нищо не разбрах? Благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 278
Все още няма промяна, законопроектът е само внесен, не и гласуван.  Peace Иначе се предвижда следното:

"§ 11. В чл. 8в се правят следните изменения и
допълнения:

1. Алинея 1 се изменя така:
„(1) Майка (осиновителка) студентка има право на
еднократна помощ за отглеждане на дете независимо от доходите
на семейството, при условие че:
1. детето живее постоянно в страната и не е настанено
за отглеждане извън семейството по реда на чл. 26 от Закона за
закрила на детето;
2. майката (осиновителката) живее постоянно в страната
и е студентка в редовна форма на обучение във висше училище,
получило акредитация и създадено при условията и по реда на
Закона за висшето образование;
3. майката (осиновителката) е записана като студентка
в редовна форма на обучение към датата на раждане на детето;
4. майката (осиновителката) не е осигурена и не
получава обезщетение за бременност, раждане и отглеждане на
дете
по реда на Кодекса за социално осигуряване.”
2. В ал. 4 думите „в пари” се заличават.
3. Създават се ал. 5 и 6:
„(5) Помощта по ал. 1 се изплаща на два пъти, като 50
на сто от нейния размер се изплаща след влизане в сила на
заповедта за отпускането й, а остатъкът се изплаща след
представяне на уверение/удостоверение за записан следващ
семестър или за завършено висше образование, но не
по-късно от навършване на една година от детето.
(6) Помощта по ал. 1 се възстановява от лицето, на
което е била отпусната, ако до навършване на 2-годишна възраст
от детето, то бъде настанено за отглеждане извън семейството
по реда на чл. 26 от Закона за закрила на детето поради
лишаване от родителски права на основание
чл. 132, т. 1 и 2 във връзка с чл. 131, ал. 1 от Семейния
кодекс и/или на основание чл. 25, ал. 1, т. 2 и 4 от Закона за
закрила на детето.”
Виж целия пост
# 279
Според мен ако приемат новата точка ,няма вече да има толкова записали се майки ,няма да има и кой да плаща семестри от по 300, 500 или 1000 лева които да отиват в ДЪРЖАВНИТЕ и частни университети .   С една дума тези пари за семестриални такси не отиват ли в държавата ?  Thinking 
 Между другото аз ще се отпиша ако го приемат новия закон , то няма работа със средно образование а ние с висше къде ще я намерим, пък и 550 лева семестриална такса  Shocked  ......няма стане ваща работа другари управляващи  #2gunfire  аре от друго место да дърпате но не и от нас вече.......
Виж целия пост
# 280
Промяната за плащане при записан следващ семестър я подкрепям, но това с осигуряването е безумно.
Колко хора в "университетска" възраст не се осигуряват, за Бога? Огромен процент от студентите работят, за да могат да се издържат. Това ще се превърне в поредната циганска помощ...
Виж целия пост
# 281
Не осигуряваше ли университета студентите? Или се бъркам сериозно? newsm78
Виж целия пост
# 282
Aко не работиш и  не си осигурен университета те осигурява само здравно. Peace
Виж целия пост
# 283
Тия не са добре аз ако не работех от къде ще се издържам да чакаме на мама и тати до 30 год да ни издържат! Нека дават на циганките всички облаги че са неграмотни а ние които се трудим да се обучим и да станем хора да нямаме право на помощ!
Това само в България може да се случи!
Да живеят циганките и циганчетата !
Виж целия пост
# 284
Университета осигурява студентите само здравно (около 16 лв .)  до 26 годишна възраст.  Crossing Arms  ,но само неработещите ....полека само да не фалират с тез 16 лева  #2gunfire
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия