2880 лв. накуп за майки-студентки - 17

  • 94 080
  • 877
# 360
Аз потвърждавам казаното от Адреналинка - родих на 01.08.2012г., имах уверение от университета от 24.07.2012г., подадох документите в соц. подпомагане на 18-19.08. и около същата тази дата през септември получих превод заедно с помощта за раждане.
Виж целия пост
# 361
Да сигурна съм. Сега сряда пак ще подавам ония ден родих.
Виж целия пост
# 362
А мен защо ме върнаха????!!!!??????
Не е справедливо така!!!! И ми спорят тези от социалните че трябвало след месец!!!
Ужас,нямам думи!!!!
Виж целия пост
# 363
Да не се бъркаш с детските ? Те трябва да се подадат на следващия месец, примерно детето е родено на 20 март, на 1 април вече могат да се подават, не трябва да е минал цял месец.
Виж целия пост
# 364
Смятам да запиша във ВУАРР магистратура, но вече е имам една завършена. Това основание ли е за отказ?

Не е основание, няма значение коя по ред е магистратурата, важното е да е редовно обучение.

Благодаря!   bouquet
Виж целия пост
# 365
Здравейте, ако запиша редовно бакалавър може ли да ми откажат помощта при положение, че вече имам един завършен?
Виж целия пост
# 366
Не би трябвало. Важното е към момента на подаване на документите да си студент редовно обучение.
Виж целия пост
# 367
Да не се бъркаш с детските ? Те трябва да се подадат на следващия месец, примерно детето е родено на 20 март, на 1 април вече могат да се подават, не трябва да е минал цял месец.

Аз детски не вземам,нито за първото,нито за второто дете.... имат ме за много "богата",защото надвиших с 10лв дохода.Явно тези социални навсякъде са различни..... е поне ми изплатиха парите,..един месец чаках,но има ефект!
Виж целия пост
# 368
Някой знае ли дали при положение ,че си подадох документите за 1во класиране за ШУ във Варна,сега мога да се запиша там? И ако не къде трябва да ида- Шумен или Добрич?
Виж целия пост
# 369
Аз вчера подадох документи за помощта,а служителката постоянно се опитваше да ме убеди,че нямам студентски права,защото още не е започнала учебната година.Във връзка с това открих едно решение на административен съд,с което се отменя един отказ по същата причина.
http://www.admcourt-varna.com/site/files/Vlezli%20v%20zakonna%20 … d812/83541712.htm
Накратко там пише -
Съгласно чл. 67 от ЗВО, статут на студент, докторант или специализант се придобива при записване във висше училище и се загубва при отписване, както и за срока на отстраняване от висшето училище по чл. 74, ал. 2. В чл. 67 от ЗВО се казва, че статут на студент... се загубва при отписване...".
В случай все пак на отказ пак в СО ли се подава жалба и какъв е срока за решение,знае ли някой?  bouquet
Виж целия пост
# 370
Здравейте, нямам време да чета много назад, затова ще попитам направо. Ако имам завършено магистър и искам да запиша пак бакалавър, освен, че няма да имам право на държавна поръчка, имам ли право да съм редовно обучение? Сега чета справочника на Русенски университет и там пише, че завършилите вече висше образование могат да кандидатстват само в задочна или дистанционна форма на обучение. Чували ли сте нещо подобно или това е просто за конкретния университет.
Благодаря предварително Simple Smile
Виж целия пост
# 371
Аз вчера подадох документи за помощта,а служителката постоянно се опитваше да ме убеди,че нямам студентски права,защото още не е започнала учебната година.Във връзка с това открих едно решение на административен съд,с което се отменя един отказ по същата причина.
http://www.admcourt-varna.com/site/files/Vlezli%20v%20zakonna%20 … d812/83541712.htm
Накратко там пише -
Съгласно чл. 67 от ЗВО, статут на студент, докторант или специализант се придобива при записване във висше училище и се загубва при отписване, както и за срока на отстраняване от висшето училище по чл. 74, ал. 2. В чл. 67 от ЗВО се казва, че статут на студент... се загубва при отписване...".
В случай все пак на отказ пак в СО ли се подава жалба и какъв е срока за решение,знае ли някой?  bouquet

Жалбата се подава пред съответния административен орган и по конкретно съответния директор на дирекцията "Социално подпомагане". Той разбира се ще откаже, защото са му такива инструкциите и решението с което той отказва се обажалва пред съответния Административния съд по местоживеене на майката. Сроковете за жалбите са 14 дневни! Внимавайте да не ги изпуснете! Има всички основания да отменят заповедите за отказ не се колебайте да обжалвате!
Виж целия пост
# 372
Жалбата се подава пред съответния административен орган и по конкретно съответния директор на дирекцията "Социално подпомагане". Той разбира се ще откаже, защото са му такива инструкциите и решението с което той отказва се обажалва пред съответния Административния съд по местоживеене на майката. Сроковете за жалбите са 14 дневни! Внимавайте да не ги изпуснете! Има всички основания да отменят заповедите за отказ не се колебайте да обжалвате!

Благодаря за отговора,а ако във времето между жалбите влезе в сила новия закон това ще ми попречи ли да отменят отказа или е важно какъв е бил закона в момента на подаване на документите в СО?
Виж целия пост
# 373
Не защото ние ще сме подали документите преди влизането в сила на изменението.Но си оглеждайте хубаво удостоверенията от университетите като ги прилагате към молбата.
Виж целия пост
# 374
Момичета,служителката в СП ми каза,че пари се превеждали на 20-то число.Док.си подадох на 30.04,а тя ми казва да отида за заповед след 15.06.Вярно ли е това за преводите?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия