2880 лв. накуп за майки-студентки - 17

  • 94 082
  • 877
# 345
бубето15 нямат никакво право да ти отказват помощта по тези причини. Моя син е роден 12.2014. Аз се записах март във ВУАРР и подадох документи. Април ми преведоха помощта. Явно е, че ще е навършил и повече от 6 месеца докато започнат лекциите. Само не знам тези от социалното защо се правят на интересни като не им влиза в работата те да одобряват или отказват. Тяхната работа е единствено приема на документи. Не им се връзвай. Само да добавя, че в закона пише записана редовно, кога започва семестъра тях не ги бърка.
Обадиха ми се тези които решават дали да отпуснат помоща (даже ми обясняваха ,че имат срок за проучване на молбата и се опасявали , че ако ми я отпуснат и почна лекции след 6 те месеца на детето трябва да върна парите ), а служителките които ми приеха молбата казаха ,че всичко изглежда наред и бяха много любезни .
Не мисля,че имат право да ми отказват и ще обжалвам вероятно .
Виж целия пост
# 346
Дори някоя мама студентка да ме "заклейми", че напъплям темата, аз да си кажа:
Произнасянето по конкретните молби е с ИАА /индивидуален административен акт/. Т.е. ако има отказ, к не е обжалван в нормативноустановения срок, същият/ИАА/ става стабилен и влиза в сила. Същото е и с мълчаливият отказ. Сроковете и процедурите са в АПК.
Действащата към момента нормативна уредба дава възможност за очакване на резултат. Защо и как ви мотат "социалните"...няма как да знам. Избожда ми очите обаче неграмотността. Бога ми, дъщеря ми е на 11 г. и е по-наясно с правата си.
Виж целия пост
# 347
Затова трябва да се търсят решенията - да се знае молбата одобрена ли е или не (поради многото въпроси "Трябва ли да ходя да си вземам решението") и да се обжалва евентуално отказа в 14-дневен срок от датата на издаване. А отнасно връщането на пари - вероятно искат да се застраховат във връзка с новите промени и Ви предупреждават, че ако не продължите да учите, ще ви искат парите обратно. Но не мисля, че това е правомерно, защото молбата ще е подадена преди влизането в сила на новия закон да изменение и допълнение на ЗСПД, ако изобщо той бъде приет в този му вид.
Виж целия пост
# 348
Здравейте,
аз също родих януари и в момента кандидатствам за редовно обучение.Ако бъда приета ще се запиша юни месец и много се надявам да не ми правят проблеми от социалните,защото смятам да уча до края и без тези пари няма да мога да продължа. Sad
Точно когато завършвах средно образование махнаха изцяло платената държавна поръчка и сега ако ме прецакат отново просто незнам.
Виж целия пост
# 349
Здравейте,
аз също родих януари и в момента кандидатствам за редовно обучение.Ако бъда приета ще се запиша юни месец и много се надявам да не ми правят проблеми от социалните,защото смятам да уча до края и без тези пари няма да мога да продължа. Sad
И аз съм по същия начин...........дано отпуснат паричките,че без тях ще ми е меко казано трудно.
Но нещо май все повече затягат отпускането им,в изчакване на промените в закона и......... newsm78 ще видим......
Виж целия пост
# 350
На 30.04 подадох за двете помощи едновременно и вчера ми казаха,че имам заповед само за еднократната помощ,а друга като отговорят от университета.
Някой да има от Софийския,който да ми каже колко се бавят?
Родих края на февруари, подадох средата на март, средата на април ми ги преведоха, заедно с еднократната помощ, че и стипендията като майка в същия ден бяха превели. Simple Smile СУ съм, ПА.
Виж целия пост
# 351
Здравейте,

Да попитам живот и здраве ще родя Юни месец и мисля да се опитам Юни да запиша Магистратура.
Въпросът ми е ако успея да подам документите Юни месец, но лекциите почват през Октомври ще ме хване ли новият закон? не ме притеснява това да отпускат парите по етапно, защото ще си го завърша, но имам трудов стаж. / тук да споделя и възмущението си от очакваните промени - за пореден път се дискриминират работещите хора в България и се стимулира бездействието. Аз дори и като студентка от ден 1 съм работила на пълен трудов договор, а последните 7 години и на 2 места и не виждам какъв е проблема сега паралелно с майчинството да си изкарам магистратурата/
Благодаря ви предварително и много ще ме е яд ако не мога да се възползвам
Виж целия пост
# 352
Здравейте,

Да попитам живот и здраве ще родя Юни месец и мисля да се опитам Юни да запиша Магистратура.
Въпросът ми е ако успея да подам документите Юни месец, но лекциите почват през Октомври ще ме хване ли новият закон? не ме притеснява това да отпускат парите по етапно, защото ще си го завърша, но имам трудов стаж. / тук да споделя и възмущението си от очакваните промени - за пореден път се дискриминират работещите хора в България и се стимулира бездействието. Аз дори и като студентка от ден 1 съм работила на пълен трудов договор, а последните 7 години и на 2 места и не виждам какъв е проблема сега паралелно с майчинството да си изкарам магистратурата/
Благодаря ви предварително и много ще ме е яд ако не мога да се възползвам

Моли се да не приемат закона!
Виж целия пост
# 353
Смятам да запиша във ВУАРР магистратура, но вече е имам една завършена. Това основание ли е за отказ?
Виж целия пост
# 354

Lorryvell много жалко. Надявах се ако ги предам преди Юни да мина по старият закон. Само да потвърдя, че говоря за подаване в НОЙ или там където се подават документите за тази помощ - защо тогава ще ме цакат по новият закон? /извинявам се ако въпросът е глупав/
Виж целия пост
# 355
Дори да родиш в края на май-началото на юни, докато излезе акта за раждане на детето, да подадеш документи за кандидатстване, да те приемат, да запишеш, да подадеш документи за помощта (подават се в агенцията за социално подпомагане по постоянен адрес), от там нататък социалните имат 14-дневен срок за разглеждане на документите, пращат запитване до университета, от където не се знае колко време ще мине да върнат отговор и то ще стане 1 юли, когато е планирано да влязат в сила промените. Ако родиш по-рано, може и да успееш, но пак няма гаранция, че социалните умишлено няма да забавят нещата, за да не вземеш помощта.
Виж целия пост
# 356
Смятам да запиша във ВУАРР магистратура, но вече е имам една завършена. Това основание ли е за отказ?

Не е основание, няма значение коя по ред е магистратурата, важното е да е редовно обучение.
Виж целия пост
# 357

Lorryvell много жалко. Надявах се ако ги предам преди Юни да мина по старият закон. Само да потвърдя, че говоря за подаване в НОЙ или там където се подават документите за тази помощ - защо тогава ще ме цакат по новият закон? /извинявам се ако въпросът е глупав/

След като родиш трябва да мине един месец от раждането и тогава се подават документи в социалните(аз направих грешката 10 дена след раждането да отида,като преди това бях ходила до университета за уверение,който не е в моят град) и ме върнаха и казаха чак след месец се подават,че после пак разходки за уверение..... и така март родих,април подадох документи и чак вчера ми изплатиха парите.Голямо разхождане падна,но поне имаше ефект!Дано не приемат закона юли месец и да успееш да вземеш паричките.
Успех!
Виж целия пост
# 358

Lorryvell много жалко. Надявах се ако ги предам преди Юни да мина по старият закон. Само да потвърдя, че говоря за подаване в НОЙ или там където се подават документите за тази помощ - защо тогава ще ме цакат по новият закон? /извинявам се ако въпросът е глупав/

След като родиш трябва да мине един месец от раждането и тогава се подават документи в социалните(аз направих грешката 10 дена след раждането да отида,като преди това бях ходила до университета за уверение,който не е в моят град) и ме върнаха и казаха чак след месец се подават,че после пак разходки за уверение..... и така март родих,април подадох документи и чак вчера ми изплатиха парите.Голямо разхождане падна,но поне имаше ефект!Дано не приемат закона юли месец и да успееш да вземеш паричките.
Успех!
Аз подадох седнага след раждане и до месец ги преведоха
Виж целия пост
# 359
АДРЕНАЛИНКА ,сигурна ли си???
На мен това ми е второ дете,и при първото така беше,в социалните искат да мина един месец след раждане,не само за еднократна помощ при раждане на дете,но и за майка студентка(поне на мен така ми казаха,и не само от тук,но и за други градове)
Много е странно това......  newsm78 newsm78 newsm78 чак ме замисли....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия