2880 лв. накуп за майки-студентки - 17

  • 94 072
  • 877
# 555
Това което разбрах аз вчера, когато питах беше, че сега и да искам не мага да кандидатствам за магистратура.
Това може да стане Септември, а до тогава всичко ще е ясно.
Сега може да се кандидатства само за бакалавър, но мен това не ме вълнува.
И защо да не можеш? Има университети с прием магистри сега. Някой да не те е пързулнал?
Виж целия пост
# 556
Одобрена съм . Чакам си парите следващия месец. Подадох на 25 май
Виж целия пост
# 557
Родих февруари, записах магистратурата на 02.06, подадох за помощта на 06.06. Днес ми връчиха заповедта,че одобряват отпускането на парите. Става дума за гр.Русе. Дано му е от полза на някое мамче.

Аз вчера отидох до там, за да попитам на място и ми казаха че сега не се кандидатства за магистри.
За магистри се кандидатствало Септември. Сега пак звъннах за по сигурно, да не би аз да не съм разбрала нещо но ми отговориха същото.
Питах на две различни места и все това ми отговарят.
Не мога да разбера нещо.......  #Crazy #Crazy #Crazy
Виж целия пост
# 558
Няма нищо специално за разбиране. Всеки университет определя различни дати за прием.
Виж целия пост
# 559
didka12: Къде е това "там". където пита...?
Виж целия пост
# 560
Привет мамчета и коремчета,
През март се роди синът ми (в момента сме в Холандия, където учаи бебето се роди тук), тази сутрин баща ми с пълномощно (освен нотариално заверено също така вписано и в съда), служителката му казала че не важи за студенти в чужбина и не му приела документите, бянса съм.
Сега ще го моля да отиде още веднъж да видим дали ще му ги приемат. Има копие на личната карта, дано не му искат оригинала (за еднократната помощ за раждане на дете отново не му приели документите защото няма оригинала на личната карта).
Виж целия пост
# 561
Не мисля, че има защо да си бясна. В закона пише:
Чл. 3. Право на семейни помощи за деца имат:1. (нова - ДВ, бр. 69 от 2004 г.) бременните жени - български граждани;

2. (предишна т. 1 - ДВ, бр. 69 от 2004 г.) семействата на българските граждани - за децата, които отглеждат в страната;

 3. (предишна т. 2 - ДВ, бр. 69 от 2004 г.) семействата, в които единият от родителите е български гражданин - за децата с българско гражданство, които отглеждат в страната;

4. (предишна т. 3 - ДВ, бр. 69 от 2004 г.) семействата на роднини, близки или приемни семейства - за децата, настанени по реда на чл. 26 от Закона за закрила на детето;

5. (предишна т. 4, изм. - ДВ, бр. 69 от 2004 г.) бременните жени - чужди граждани, и семействата на чужди граждани, които постоянно пребивават и отглеждат децата си в страната, ако получаването на такива помощи е предвидено в друг закон или в международен договор, по който Република България е страна.


Виж целия пост
# 562
Родих февруари, записах магистратурата на 02.06, подадох за помощта на 06.06. Днес ми връчиха заповедта,че одобряват отпускането на парите. Става дума за гр.Русе. Дано му е от полза на някое мамче.
Кога ти започват лекциите ?
Виж целия пост
# 563
Диамантче в закона също пише:

Чл. 91. (1) Субсидията от държавния бюджет осигурява средства за:
 1. издръжка на обучението;
(5) (Нова - ДВ, бр. 41 от 2007 г.) Средствата по ал. 1, т. 1 не се предоставят за издръжка на
обучението на:
 1. (изм. - ДВ, бр. 63 от 2010 г., в сила от 13.08.2010 г.) студенти и докторанти, които са приети
по реда на чл. 21, ал. 2, 3, 5 и 7;
2. студенти и докторанти, които се обучават за придобиване на същата или по-ниска
образователно-квалификационна степен;
 3. студенти и докторанти, които са пресрочили срока на обучението си съгласно учебния план;
 4. чуждестранни студенти и докторанти, с изключение на студенти и докторанти - граждани на
държави - членки на Европейския съюз и на Европейското икономическо пространство, студенти и
докторанти - българи, живеещи извън Република България
, както и студенти и докторанти, приети
по междуправителствени спогодби, в които е предвидено, че разходите за издръжка на обучението
са за сметка на българската държава.

Т.е. аз съм български гражданин и раждам българин имам правото което ми дава закона, защо една служителка трябва да ми го отнема?

Виж целия пост
# 564
Диамантче в закона също пише:

Чл. 91. (1) Субсидията от държавния бюджет осигурява средства за:
 1. издръжка на обучението;
(5) (Нова - ДВ, бр. 41 от 2007 г.) Средствата по ал. 1, т. 1 не се предоставят за издръжка на
обучението на:

 1. (изм. - ДВ, бр. 63 от 2010 г., в сила от 13.08.2010 г.) студенти и докторанти, които са приети
по реда на чл. 21, ал. 2, 3, 5 и 7;
2. студенти и докторанти, които се обучават за придобиване на същата или по-ниска
образователно-квалификационна степен;
 3. студенти и докторанти, които са пресрочили срока на обучението си съгласно учебния план;
 4. чуждестранни студенти и докторанти, с изключение на студенти и докторанти - граждани на
държави - членки на Европейския съюз и на Европейското икономическо пространство, студенти и
докторанти - българи, живеещи извън Република България
, както и студенти и докторанти, приети
по междуправителствени спогодби, в които е предвидено, че разходите за издръжка на обучението
са за сметка на българската държава.

Т.е. аз съм български гражданин и раждам българин имам правото което ми дава закона, защо една служителка трябва да ми го отнема?

Прочети хубаво, това което си цитирала  Wink
Виж целия пост
# 565
То така или иначе двата закона нямат връзка, защото, както беше споменато неведнъж, еднократната помощ за майки-студентки редовно обучение не е за издръжка на обучението, а вместо заместващ доход при "майчинство" (затова е и в друг закон - този за семейните помощи)  Peace
Виж целия пост
# 566
Mini Mouse, за да получиш помощта университетът ти също трябва да е акредитиран от МОН. А и как си представяш, че от Социално подпомагане ще изпратят запитване по пощата до университета ти и той ще трябва да върне отговор.
Виж целия пост
# 567
Законът никъде не споменава че студентката трябва да учи в РБългария или да живее тук. Помня че в друг форум svatbata.bg едно момиче беше публикувал разказ как учи в чужбина и са и отказали, обжалвала и и бяха от пуснали помощ. Тъй че обжалвай.
Виж целия пост
# 568
Това, за което могат да се "заядат", е оригиналната лична карта, която трябва да бъде представена при подаване на документите. Аз също питах дали може с пълномощно - не можело.
Виж целия пост
# 569
Диаманче четеш избирателно:

Чл. 91. (1) Субсидията от държавния бюджет осигурява средства за:
 1. издръжка на обучението;
(5) (Нова - ДВ, бр. 41 от 2007 г.) Средствата по ал. 1, т. 1 не се предоставят за издръжка на
обучението на:
 1. (изм. - ДВ, бр. 63 от 2010 г., в сила от 13.08.2010 г.) студенти и докторанти, които са приети
по реда на чл. 21, ал. 2, 3, 5 и 7;
2. студенти и докторанти, които се обучават за придобиване на същата или по-ниска
образователно-квалификационна степен;
 3. студенти и докторанти, които са пресрочили срока на обучението си съгласно учебния план;
 4. чуждестранни студенти и докторанти, с изключение на студенти и докторанти - граждани на
държави - членки на Европейския съюз и на Европейското икономическо пространство, студенти и
докторанти - българи, живеещи извън Република България, както и студенти и докторанти, приети
по междуправителствени спогодби, в които е предвидено, че разходите за издръжка на обучението
са за сметка на българската държава.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия