2880 лв. накуп за майки-студентки - 17

  • 94 072
  • 877
# 570
Родих февруари, записах магистратурата на 02.06, подадох за помощта на 06.06. Днес ми връчиха заповедта,че одобряват отпускането на парите. Става дума за гр.Русе. Дано му е от полза на някое мамче.
Кога ти започват лекциите ?
Започват ноември.
Виж целия пост
# 571
Завършила съм редовно 4-те курса в ТУ за бакалавър(всички семестри са ми заверени), но съм с прекъснати студентски права, поради невзети изпити. Мога да си възстановя правата другия месец, ако взема кандидатстудентския изпит. Бременна съм във 2и месец, ако си възстановя студентските права и родя успешно (надявам се!) след 7-8 месеца, ще мога ли да взема въпросната помощ ?
Виж целия пост
# 572
didka12: Къде е това "там". където пита...?

Във университета в Русе.
Виж целия пост
# 573
didka12: Къде е това "там". където пита...?

Във университета в Русе.
Във ВУАРР има прием ако искаш провери все още можеш да се възползваш.
Виж целия пост
# 574
Диаманче четеш избирателно:

Чл. 91. (1) Субсидията от държавния бюджет осигурява средства за:
 1. издръжка на обучението;
(5) (Нова - ДВ, бр. 41 от 2007 г.) Средствата по ал. 1, т. 1 не се предоставят за издръжка на
обучението на:
 1. (изм. - ДВ, бр. 63 от 2010 г., в сила от 13.08.2010 г.) студенти и докторанти, които са приети
по реда на чл. 21, ал. 2, 3, 5 и 7;
2. студенти и докторанти, които се обучават за придобиване на същата или по-ниска
образователно-квалификационна степен;
 3. студенти и докторанти, които са пресрочили срока на обучението си съгласно учебния план;
 4. чуждестранни студенти и докторанти, с изключение на студенти и докторанти - граждани на
държави - членки на Европейския съюз и на Европейското икономическо пространство, студенти и
докторанти - българи, живеещи извън Република България, както и студенти и докторанти, приети
по междуправителствени спогодби, в които е предвидено, че разходите за издръжка на обучението
са за сметка на българската държава.


Да, това не съм го дочела, но ти определено четеш избирателно  Wink
Това, което си цитирала е текст от Закона за висшето образование и касае субсидиите, които получават висшите училища от националния бюджет за държавната поръчка. На тази база се определят бюджетите на университетите за ДП, а не помощите, от които могат да се възползват студентите  Peace
Ти кандидатстваш за съвсем различно нещо, което е разписано в Закона за семейни помощи за деца.

Освен това (тук може да се включи някой по-компетентен), мисля че при кандидатстване за тази помощ, следва висшето училище, в което е записан студентът, да е акредитирано от МОН.
Виж целия пост
# 575
МАМИ И АЗ СЕ НАМЕСВАМ С ТЪП ВЪПРОС. ТРЯБВА ДА РОДЯ НА 28 ЮЛИ ДРУГИЯ МЕСЕЦ, А ДЪРЖАВНИЯ МИ ИЗПИТ Е НА 25 ЮЛИ И  НЕ СЪМ СИГУРНА ДАЛИ ЩЕ МОГА ДА СЕ ЯВЯ, СЛЕДВАЩАТА ДАТА Е ФЕВРУАРИ.  ПИТАНЕТО МИ Е СЛЕДНОТО: СЕГА УЧИХ ИКОНОМИКА, ЗАДОЧНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ, БАКАЛАВЪР,НО НЕ Е ДЪРЖАВНА ПОРЪЧКА.АКО ТОЗИ МЕСЕЦ СЕ ЗАПИША РЕДОВНО ИНЖЕНЕРСТВО, ОТНОВО БАКАЛАВЪР, РЕДОВНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ И ДЪРЖАВНА ПОРЪЧКА ИМАМ ЛИ ПРАВО НА ТОЗИ ВИД ПОМОЩ.

БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
Виж целия пост
# 576
Mini Mouse, този член, който цитираш, е от закона за висшето образование и касае обучението по държавна поръчка в български ВУЗ и няма нищо общо с помощта за майки-студентки от ЗСПД  Peace И да, университета и специалността, в която учи студентката-майка, трябва да са акредитирани от МОН.

МАМИ И АЗ СЕ НАМЕСВАМ С ТЪП ВЪПРОС. ТРЯБВА ДА РОДЯ НА 28 ЮЛИ ДРУГИЯ МЕСЕЦ, А ДЪРЖАВНИЯ МИ ИЗПИТ Е НА 25 ЮЛИ И  НЕ СЪМ СИГУРНА ДАЛИ ЩЕ МОГА ДА СЕ ЯВЯ, СЛЕДВАЩАТА ДАТА Е ФЕВРУАРИ.  ПИТАНЕТО МИ Е СЛЕДНОТО: СЕГА УЧИХ ИКОНОМИКА, ЗАДОЧНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ, БАКАЛАВЪР,НО НЕ Е ДЪРЖАВНА ПОРЪЧКА.АКО ТОЗИ МЕСЕЦ СЕ ЗАПИША РЕДОВНО ИНЖЕНЕРСТВО, ОТНОВО БАКАЛАВЪР, РЕДОВНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ И ДЪРЖАВНА ПОРЪЧКА ИМАМ ЛИ ПРАВО НА ТОЗИ ВИД ПОМОЩ.

БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
ако се запишеш сега и не работиш на трудов договор (нямаш съответния стаж за получаване на майчинство), ще имаш право на помощта. Но трябва да учиш поне 2 семестъра, защото помощта ще се изплаща на 2 части след записан следващ семестър.
Виж целия пост
# 577
Аз принципно до 3ти курс съм учила там, но задочно и прекъснах. Сега като редовно започвам от 1ви курс и ми признават изпитите, но не ме прехвърлят в 3ти Sad А колкото до работата, тези хора не са добре,ние работиме и едвам се оправяме, камо ли човек който не работи. Живи и здрави, аз и с първото не се възползвах и сега ще ги прежалиме Simple Smile по-добре да си работиме и да сме осигурени,отколкото да вземеме еднократно 2880лв
Виж целия пост
# 578
Здравейте, мами!
Имам следното питане, ако на някои му е станало по ясно: Ако си на трудов договор към момента на раждане, но нямаш необходимия трудов стаж за получаване на майчинство, няма и да го направиш скоро имаш ли право на помощта за майки студентки,ако отговаряш на останалите критерии?
Виж целия пост
# 579
Днес попитах в социалните и казаха, че засега всичко си е по старому и не е ясно кога ще настъпят промените, може и да не е от 01.07.2015г
Виж целия пост
# 580
Днес попитах в социалните и казаха, че засега всичко си е по старому и не е ясно кога ще настъпят промените, може и да не е от 01.07.2015г
Е, разбира се! Докато не се обнародва промяната как ще се промени действащия режим...
Виж целия пост
# 581
Здравейте, мами!
Имам следното питане, ако на някои му е станало по ясно: Ако си на трудов договор към момента на раждане, но нямаш необходимия трудов стаж за получаване на майчинство, няма и да го направиш скоро имаш ли право на помощта за майки студентки,ако отговаряш на останалите критерии?
Щом няма да получаваш майчинство, имаш право на помощта  Peace
Виж целия пост
# 582
Здравейте, до колкото разбирам все още тази помощ се изплаща накуп, така ли е? От кога влизат новите промени и къде мога да намеря повече инфо за тях? Работя, бременна съм в третия месец и ме интересува кога следва да запиша обучение, преди или след като родя, ако е преди колко преди, защото имам възможност и сега юни и септември. Ако запиша сега юни рано ли е?
Виж целия пост
# 583
Здравейте, до колкото разбирам все още тази помощ се изплаща накуп, така ли е? От кога влизат новите промени и къде мога да намеря повече инфо за тях? Работя, бременна съм в третия месец и ме интересува кога следва да запиша обучение, преди или след като родя, ако е преди колко преди, защото имам възможност и сега юни и септември. Ако запиша сега юни рано ли е?
  Здравей закона още не е приети не се знае ще го приемат ли. Приет е само на първо четене, трябва да мине още едно четене от парламента, президента и да се обнародва в държавене вестник. Дали ще стане и кога не се знае. Москов говори да се приеме преди новата академична година т.е.септември ако ще записваш само заради помоща изчакай. Ако не го приемат закона, в което се съмнявам, можеш да запишеш до 6 месеца на детето.
Виж целия пост
# 584
Момичета имам следното питане. Родих на 23.06, на 24.06 взехме уверение че съм редовен студент и от университета казаха че съм редовна до 28.06 та ако искаме да вземем помощта да подадем дотогава. Та днес взехме акта за раждане и утре 26.06 подаваме документите. Как мислите дали имат основание да ми откажат ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия