2880 лв. накуп за майки-студентки - 17

  • 94 090
  • 877
# 285
София, права си.Аз работя в банка и виждам какви преводи получават циганките всеки месец между 600 и 1500лв необлагаем доход, пък ти раждай, учи, реализирай се, плащай данъци и гледай деца (това важи за всички нас българките :peace:0).
Виж целия пост
# 286
Аз приемам това за записан семестър ...ама за другото. Нямам думи.
Виж целия пост
# 287
От няколко дни ви чета, но вече не не мога да мълча.

Колко хора в "университетска" възраст не се осигуряват, за Бога? Огромен процент от студентите работят, за да могат да се издържат. Това ще се превърне в поредната циганска помощ...

Моля, да ми отговорите с какво студентките са по различни от останалите майки, за да получават едновременно две обезщетения за едно и също нещо?

За информация: Предложение на СНБМ, на което съм член, беше студентките без право на обезщетение също да могат да получават доходи и помощ поне през първата година на детето без значение от доходите в семейството. Подкрепих това предложение. За съжаление от администрацията решиха да си улеснят работата и вместо периодична помощ да изплащат цялата сума наведнъж. Също така може би и от недоглеждане пропуснаха, че има и осигуряващи се студентки. Това доведе до масово записване в университет само, за да се получат едни пари от държавата. Бъдете малко реалистки и вместо да плюете помислете, че сами предизвикахте промяната в условията за получаване на помощта.

Между другото аз ще се отпиша ако го приемат новия закон , то няма работа със средно образование а ние с висше къде ще я намерим, пък и 550 лева семестриална такса  Shocked  ......няма стане ваща работа другари управляващи  #2gunfire  аре от друго место да дърпате но не и от нас вече.......

elena88, най-доброто нещо, което можете да направите е наистина да се откажете.
И извинете, но сина ми е в трети клас и пише по-грамотно от Вас.
Виж целия пост
# 288
Според мен идеята за записан семестър не е обмислена добре. Известно е, че можеш да запишеш 2ри семестър без нито един взет изпит от 1ви, защото поправителната сесия е септември (обикновено). Освен това много университети (не всички, разбира се) позволяват записване на следващ по-горен курс с няколко невзети изпити. Като добавим и облекченията за майки с малки деца чрез молба до декана (най-често) тази идея става просто едно допълнително условие, което няма да повлияе на усвояването на помощта. С други думи, майките, които записват фиктивно, ще бъдат "натоварени" с 2 такси и пак може да не полагат изпит. Единствено осигуровките са коз в ръцете на управляващите  Peace
Виж целия пост
# 289
Майките студентки не получават две помощи за едно и също нещо.Тази помощ обикновено е подпомага разходите по обучението.Не виждам смисъл да си изливате злобата тук. Peace
Виж целия пост
# 290
От няколко дни ви чета, но вече не не мога да мълча.

Колко хора в "университетска" възраст не се осигуряват, за Бога? Огромен процент от студентите работят, за да могат да се издържат. Това ще се превърне в поредната циганска помощ...

Моля, да ми отговорите с какво студентките са по различни от останалите майки, за да получават едновременно две обезщетения за едно и също нещо?

Нека не бъркаме помощите с обезщетение!
Виж целия пост
# 291
От няколко дни ви чета, но вече не не мога да мълча.

Колко хора в "университетска" възраст не се осигуряват, за Бога? Огромен процент от студентите работят, за да могат да се издържат. Това ще се превърне в поредната циганска помощ...

Моля, да ми отговорите с какво студентките са по различни от останалите майки, за да получават едновременно две обезщетения за едно и също нещо

умниците пак налазиха темата

Ми вие сама си отговаряте на глупавия въпрос - студентки са, тя и помощта е за студентки, явно нещо ви е все така неясно, макар и да е толкова просто и очевидно 
Виж целия пост
# 292
Майките студентки не получават две помощи за едно и също нещо.Тази помощ обикновено е подпомага разходите по обучението.Не виждам смисъл да си изливате злобата тук. Peace

Не си изливам злобата. Както писах съм била сред инициаторите за въвеждането на такава помощ. И това е било много след като вече не съм била студентка и децата ми са били родени. Вероятно за Вас е трудно да разберете, че има и хора, които подкрепят и се борят за каузи от които нямат лични облаги.

умниците пак налазиха темата

Ми вие сама си отговаряте на глупавия въпрос - студентки са, тя и помощта е за студентки, явно нещо ви е все така неясно, макар и да е толкова просто и очевидно  

На мен всичко ми е ясно, не се притеснявайте за мен. Предпочитам да съм от умниците, а не от "специалните" студентки пишещи в тази тема. 
Виж целия пост
# 293
Безсмислено е отново да коментираме какви са били аргументите за създаването на тази помощ. Факт е, че сега предложените промени са единствено и само в ограничителна посока. И тук нямам предвид само помощта за майки-студентки. Отново запазват доходния праг от 350 лв. бруто на член от сем. за получаване на детски добавки. Комичен е този праг и стимулира само сивия сектор и хората с доходи на тъмно.
Хубаво, не споделям мнението, но виждам че тук сте против новите изм. и доп. в ЗСПД, отнасящи се до студентките. Защо не изразите някаква аргументирана официална позиция? Все още има възможност за това. Има възможност и за участие в заседанията на ресорните комисии в НС. Писах го и назад, може да получите подкрепа от някоя студентска организация. Спорадичните плювки тук няма да доведат до нищо.
Виж целия пост
# 294
От няколко дни ви чета, но вече не не мога да мълча.

Колко хора в "университетска" възраст не се осигуряват, за Бога? Огромен процент от студентите работят, за да могат да се издържат. Това ще се превърне в поредната циганска помощ...

Моля, да ми отговорите с какво студентките са по различни от останалите майки, за да получават едновременно две обезщетения за едно и също нещо?

За информация: Предложение на СНБМ, на което съм член, беше студентките без право на обезщетение също да могат да получават доходи и помощ поне през първата година на детето без значение от доходите в семейството. Подкрепих това предложение. За съжаление от администрацията решиха да си улеснят работата и вместо периодична помощ да изплащат цялата сума наведнъж. Също така може би и от недоглеждане пропуснаха, че има и осигуряващи се студентки. Това доведе до масово записване в университет само, за да се получат едни пари от държавата. Бъдете малко реалистки и вместо да плюете помислете, че сами предизвикахте промяната в условията за получаване на помощта.

Между другото аз ще се отпиша ако го приемат новия закон , то няма работа със средно образование а ние с висше къде ще я намерим, пък и 550 лева семестриална такса  Shocked  ......няма стане ваща работа другари управляващи  #2gunfire  аре от друго место да дърпате но не и от нас вече.......

elena88, най-доброто нещо, което можете да направите е наистина да се откажете.
И извинете, но сина ми е в трети клас и пише по-грамотно от Вас.



Разбрах , не подкрепяш майките студентки . Можеше да го кажеш с две думи . Naughty
Виж целия пост
# 295
Между другото аз ще се отпиша ако го приемат новия закон , то няма работа със средно образование а ние с висше къде ще я намерим, пък и 550 лева семестриална такса  Shocked  ......няма стане ваща работа другари управляващи  #2gunfire  аре от друго место да дърпате но не и от нас вече.......

elena88, най-доброто нещо, което можете да направите е наистина да се откажете.
И извинете, но сина ми е в трети клас и пише по-грамотно от Вас.



Разбрах , не подкрепяш майките студентки . Можеше да го кажеш с две думи . Naughty

elena88, Вие не сте разбрала нищо.
Подкрепям майките студентки, които имат нужда от помощ за децата. Не подкрепям тези, които стават студентки, само за да приберат едни пари.
Виж целия пост
# 296
Аха,значи ако не можеш да си позволиш лукса да си студент без да работиш,явно че нямаш нужда от тази помощ и си се записала само за едните пари??? newsm78
Виж целия пост
# 297
...
Подкрепям майките студентки, които имат нужда от помощ за децата. Не подкрепям тези, които стават студентки, само за да приберат едни пари.

Именно за това казах, че одобрявам идеята за изплащане на сумата, при записан следващ семестър, но не и условието за липса на осигуряване.
Аз не знам, колко хора над 20 години, студенти, не се осигуряват по реда на КСО. Вероятно са единици. Пък от тях, колко са бременни или майки на малки деца, съвсем не е ясно.
Виж целия пост
# 298
Много е тесногръдо да свеждате проблема само до "трябва". Много неща трябва, но БВП на България не е като този на Австрия или Германия напр. И не трябва да се противопоставят различни социални групи по тази причина.
И е абсолютно безрезултатно да се гледа от собствената камбанария. Имам три висши образования, когато получавах майчинство платеното беше само 3 месеца, никога не съм получавала и детски. Това не ми пречи да отстоявам различни каузи, които не са лични. Не пречи и на други майки. Много родители плащат големи данъци, а напр. нямат достъп до общинска детска градина за децата си.
В момента не сте съгласни с нещо и не правите НИЩО по въпроса. Кво да ви кажа, изпускайте пара тук, щом това ви удовлетворява. Все се надявах, че именно студентите все още са активна част от населението на държавата ни, но явно майките-студентки няма да си мръднат пръста и по въпрос, от който са лично засегнати. Жалко.
Виж целия пост
# 299
Диамантче, разсъждавате от позицията на лично засегната, а аз от тази на страничен наблюдател.
Не можете да получавате две обезщетения за един осигурителен случай. Това, че учите и работите е лично Ваше решение. Това, че сте решили да станета майка по това време също. Но нито Вие сте по-различна от другите майки, нито Вашето дете е по-специално и с повече нужди от другите деца.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия