2880 лв. накуп за майки-студентки - 17

  • 94 090
  • 877
# 300
Диамантче, разсъждавате от позицията на лично засегната, а аз от тази на страничен наблюдател.
Не можете да получавате две обезщетения за един осигурителен случай. Това, че учите и работите е лично Ваше решение. Това, че сте решили да станета майка по това време също. Но нито Вие сте по-различна от другите майки, нито Вашето дете е по-специално и с повече нужди от другите деца.

Не съм лично засегната. Завършила съм много преди да забременея, но това не пречи да се интересувам и да имам мнение по въпроса.
И още веднъж подчертавам, че тук не става дума за обезщетение, а за помощ. Има огромна разлика между двете.
Идеята е да се помогне на майките студентки и смятам, че е много добра, но ограничавайки кръгът от хора, които могат да получат тази помощ, към момента излиза, че единствено малцинствата биха могли да се възползват, имайки предвид заложените критерии.
Виж целия пост
# 301
Те...майките от малцинствата...просто не може да се доредиш от тях за редовен студент  Laughing Сериозните аргументи са други, ама карай...
А относно това кое е обезщетение и кое помощ - по принцип детските добавки са елемент от демографската политика на една държава и мястото им съвсем не е в "помощи".
Спирам, щото усещам, че няма никакъв смисъл да се пъна с обяснения точно в тази тема.
Виж целия пост
# 302
Те...майките от малцинствата...просто не може да се доредиш от тях за редовен студент  Laughing
...

Абсолютно, специално за тях могат със завършен пети кл. да запишат виШУ и като вземат помощта - бегонек  Joy
Виж целия пост
# 303
Диамантче, разсъждавате от позицията на лично засегната, а аз от тази на страничен наблюдател.
Не можете да получавате две обезщетения за един осигурителен случай. Това, че учите и работите е лично Ваше решение. Това, че сте решили да станета майка по това време също. Но нито Вие сте по-различна от другите майки, нито Вашето дете е по-специално и с повече нужди от другите деца.

Няма как да знаете кой от каква позиция разсъждава, нито дали прави нещо по въпроса, още по-малко пък да обобщавате всички как само се възползвали от помощта. С лека ръка правите идиотски констатации, много ли сте убедителна така?! Не сте вие тази, която ще казва редно или нередно е да я има, при условие, че това беше факт досега. Аз пак ще попитам като по-назад - защо досега е било съвсем допустимо, а изведнъж вече не е, мотивите са кристално прозрачни, с каквито и аргументи да излизат за по-сладко.   
Виж целия пост
# 304
Имайки предвид занижените критерии и балове за прием в университетите, не знам защо толкова саркастично коментирате. Вече всеки може да стане студент, без дори да е отишъл в университета.
Лично аз, не много отдавна съм била студентка и не мога да се сетя за нито един свой колега, който да не е работил, респективно не е бил осигуряван. Та за това ми е изключително интересно, кой точно ще може да бъде подпомогнат по тази линия.

А относно "обезщетение" и "помощ" - изобщо не виждам смисъл да го коментираме, при положение, че в самия закон е записано като "помощ".

П.С. Много по-адекватно щеше да е, ако бяха обвързали получаването на помощта, със семейния бюджет.
Виж целия пост
# 305
Аз пък как така нямам нито един колега, който работи целогодишно. Всичките работят лятото или събота и неделя... то при часове от 7 до 19 в университета трудно се намира работа. Защо така се бърка, че помощта е да стимулира майките да стават студентки, тя е помощ за вече съществуващи студентки да стават майки. Два пъти съм взимала помощта един път в трети курс, завърших, вторият път при магистратурата, която също съм си завършила и на всичкото отгоре съм от тия безотговорните майки, които са решили да правят деца без да имат стаж за майчинство. Не искам да влизам в спорове, просто не бъдете като коне с капаци, това че вие не сте в тази група и нямате такива познати не означава, че няма такива хора.
Виж целия пост
# 306
А относно "обезщетение" и "помощ" - изобщо не виждам смисъл да го коментираме, при положение, че в самия закон е записано като "помощ". Неправилно, ама тук ви е супер яко да си ляляте

П.С. Много по-адекватно щеше да е, ако бяха обвързали получаването на помощта, със семейния бюджет.
Миии  Laughing тая работа се нарича семейно подоходно облагане.
Виж целия пост
# 307
 Нямате срам Господа депутати ,само месечната Ви заплата е равна на тази помощ. А ние разчитаме на тези пари за отглеждане на детето до 2 годишна възраст . Давайте само така ,планЪТ Ви е много добър . #2gunfire
Виж целия пост
# 308
... А ние разчитаме на тези пари за отглеждане на детето до 2 годишна възраст . ...

Помощта не се премахва, просто се ограничава обсегът до изначалната й идея  Peace
Виж целия пост
# 309
На мен малко ми се губи тази велика идея, поради факта, че при решаването за отпускане на  помощта не се взима предвид дохода на майката, нито този на бащата.
Виж целия пост
# 310
На мен малко ми се губи тази велика идея, поради факта, че при решаването за отпускане на  помощта не се взима предвид дохода на майката, нито този на бащата.

За майката се предполага, че няма доход, защото е редовна студентка Wink
Виж целия пост
# 311
Или има доход, но не я осигуряват и се води, че няма доход...
Виж целия пост
# 312
Студентката работи и получава заплата за да си плаща таксите в университета.Като роди,не получава заплата а получава майчинство.Но майчинството се предполага че е за гледане на детето.Тогава с какво ще си плаща таксите за университета???Тези 2880лв. трябва да се дават на ВСИЧКИ майки студентки точно за това-за да не спират да учат.Защото доходът(заплата)е бил за това а след раждането вече се променя (майчинство)и предназначението му е друго!Защо си мислите,че ако взимаш майчинство,значи живота ти вече е уреден и можеш да гледаш дете,да плащаш такси и да се издържаш без никаква друга помощ?Няма никаква логика!Аз ще бъда 3-та година студентка.Ясно е,че не съм записала само заради тази помощ.Специалността ми няма вариант за задочно.Ще взимам минималното майчинство,дали ще ми е достатъчно  #Crazy ?Добре че има кой да ми помага,но не всеки има този късмет!
Виж целия пост
# 313
Студентката работи и получава заплата за да си плаща таксите в университета.Като роди,не получава заплата а получава майчинство.Но майчинството се предполага че е за гледане на детето.Тогава с какво ще си плаща таксите за университета???Тези 2880лв. трябва да се дават на ВСИЧКИ майки студентки точно за това-за да не спират да учат.Защото доходът(заплата)е бил за това а след раждането вече се променя (майчинство)и предназначението му е друго!Защо си мислите,че ако взимаш майчинство,значи живота ти вече е уреден и можеш да гледаш дете,да плащаш такси и да се издържаш без никаква друга помощ?Няма никаква логика!Аз ще бъда 3-та година студентка.Ясно е,че не съм записала само заради тази помощ.Специалността ми няма вариант за задочно.Ще взимам минималното майчинство,дали ще ми е достатъчно  #Crazy ?Добре че има кой да ми помага,но не всеки има този късмет!

Значи, който роди, докато учи, трябва да му платят таксата, а който не - да си я плаща сам  ooooh! Тогава на мене, докато бях по майчинство с второто дете, да ми бяха дали също 2880 лв., защото майчинството е за него, а не за първото  Laughing
Виж целия пост
# 314
Студентката работи и получава заплата за да си плаща таксите в университета.Като роди,не получава заплата а получава майчинство.Но майчинството се предполага че е за гледане на детето.Тогава с какво ще си плаща таксите за университета???Тези 2880лв. трябва да се дават на ВСИЧКИ майки студентки точно за това-за да не спират да учат.Защото доходът(заплата)е бил за това а след раждането вече се променя (майчинство)и предназначението му е друго!Защо си мислите,че ако взимаш майчинство,значи живота ти вече е уреден и можеш да гледаш дете,да плащаш такси и да се издържаш без никаква друга помощ?Няма никаква логика!Аз ще бъда 3-та година студентка.Ясно е,че не съм записала само заради тази помощ.Специалността ми няма вариант за задочно.Ще взимам минималното майчинство,дали ще ми е достатъчно  #Crazy ?Добре че има кой да ми помага,но не всеки има този късмет!


Аз съм съгласна с теб . На майчинството ще разчитам и аз ,може и да ни стига за памперси .Ами за мляко за дрехи и други нужди откъде пари. Който го е изпитал на гърба си само той знае как се гледа дете с едно майчинство . 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия