2880 лв. накуп за майки-студентки - 17

  • 94 077
  • 877
# 375
Вярно е. Peace
Виж целия пост
# 376
Вчера подадох документи.
Казаха юли да чакам парите. Да видим.
Казаха след 2 седмици да подам за 35 лева. Явно по напред е темата майакта е имала това в предвид или да искали да я забавят.
Виж целия пост
# 377
аз си подадох документите на 29.04 и на 21.04 парите ми бяха в сметката
иначе още не съм отишла да си взема заповедта от сп, защото не ми е останало време
Виж целия пост
# 378
аз си подадох документите на 29.04 и на 21.04 парите ми бяха в сметката
иначе още не съм отишла да си взема заповедта от сп, защото не ми е останало време

Може би на 21.05. са били в сметката парите Simple Smile
Виж целия пост
# 379
Може от университета да са отговорили по-бързо.Ти къде учиш?
Виж целия пост
# 380
аз си подадох документите на 29.04 и на 21.04 парите ми бяха в сметката
иначе още не съм отишла да си взема заповедта от сп, защото не ми е останало време

Може би на 21.05. са били в сметката парите Simple Smile


 Grinning да, да, но имам предвид, че бяха супер експресни, нямаше и месец
Виж целия пост
# 381
Сигурни ли сте че ако сме подали документи преди влизане в сила на закона ще ни отпуснат помощта? Някой консултирал ли се е с някой по запознат.аз родих преди няколко дни и мога да се запиша другата седмица.чудя се дали да го правя.реално имам месец .да не стане така че да ми забавят отговора и да ми откажат?
Виж целия пост
# 382
Сигурни ли сте че ако сме подали документи преди влизане в сила на закона ще ни отпуснат помощта? Някой консултирал ли се е с някой по запознат.аз родих преди няколко дни и мога да се запиша другата седмица.чудя се дали да го правя.реално имам месец .да не стане така че да ми забавят отговора и да ми откажат?

И недоволствате, че ви налагат рестрикции.
Виж целия пост
# 383
И недоволствате, че ви налагат рестрикции.

Пак нещо не си/не сте разбрала/ли, или просто влизате в темата да се заяждате?!

На кого говорите в множествено число? И защо изопачавате недоволството, основателното недоволство на тези, които се възмущават от отрязването на помощта, не от евентуалните рестрикции??? 

Може пък да ви избива просто от завист, а? Mr. Green
Виж целия пост
# 384
Последното нещо, което изпитвам е завист.
И не не смятам, че недоволството е основателно. Тези които учат, за да получат образование ще си получават помощта.

Тези които се записват, само за да получат парите и повече не се появяват в университета ще бъдат санкционирани. Според Вас това несправедливо ли е?
Виж целия пост
# 385
Последното нещо, което изпитвам е завист.
И не не смятам, че недоволството е основателно. Тези които учат, за да получат образование ще си получават помощта.

Тези които се записват, само за да получат парите и повече не се появяват в университета ще бъдат санкционирани. Според Вас това несправедливо ли е?

За завистта беше шега, която си заслужихте заради нелепите обобщения.

А според вас всички само се записват ли и кой въобще коментира тези, които само се записват - трябва ли заради тях тези, които наистина учат, да им бъде взета помощта, понеже получават майчинство? И това също е много справедливо във вашите очи, ми тя справедливостта е доста разтегливо понятие, както се оказва.

Няма смисъл с вас да се говори, вие си знаете своето, също като радиото си дуднете все едно и също. 
Виж целия пост
# 386
  ...
Няма смисъл с вас да се говори, вие си знаете своето, също като радиото си дуднете все едно и също. 
А защо никой не отговаря на въпроса на foxylady по същество  Simple Smile
Сигурни ли сте че ако сме подали документи преди влизане в сила на закона ще ни отпуснат помощта? Някой консултирал ли се е с някой по запознат.аз родих преди няколко дни и мога да се запиша другата седмица.чудя се дали да го правя.реално имам месец .да не стане така че да ми забавят отговора и да ми откажат?
Виж целия пост
# 387
Не виждам и в тази тема особена чуваемост, особено когато са засегнати преките ви интереси.

Да за мен не е справедливо за една причина да се вземат две обезщетения от обществен фонд.
Разберете, че не сте първите и единствените майки на света и това, че учите с нищо не ви прави по-различни от останалите майки.

А ако не бяха тези, които се записват само заради помощта, нямаше да има и увеличение в пъти на родилите студентки при намаляващата раждаемост в страната и увеличената възраст на родилките.
Виж целия пост
# 388
Аз пък например наистина искам да уча.Това е неосъществената ми мечта,тъй като произхождам от бедно семейство по финансови причини не можах да продължа образованието си въпреки че бях отличничка.Сега ми се отдава тази възможност,но вероятно в очите на служителите от социално осигуряване и аз съм се записала само за да взема парите,тъй като не е започнал още семестъра.Тези пари ще покрият само половината от таксите за обучението ми,но все пак без тях отново няма да се справя финансово.
Виж целия пост
# 389
Като гледам Законът още не е влязал в ресорните комисии. Струва ми се трудно постижимо да мине през комисии и две четения в пленарна зала до края на юни и да влезе в сила от 1 юли. Предвид и идващата ваканция, по-реалистично ми се струва 1 октомври, да не кажа направо НГ.
Допълвам се - минал е през водещата комисия по труда и социалната политика и е подкрепен от нея. Очакват се становища от още 3 комисии, за да се премине към 1 четене в пленарна зала. Все още смятам, че 1 юли е нереалистична дата за влизане в сила.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия