2880 лв. накуп за майки-студентки - 17

  • 94 073
  • 877
# 510
Здравейте, питах преди известно време, но не получих отговор.
Знаете ли, ако съм завършила вече редовно магистратура, дали мога да запиша пак редовно или трябва да е друга форма на обучение.
Благодаря предварително Simple Smile
Виж целия пост
# 511
Здравейте,мили мами.Искам да Ви попитам,колко време се бави заповедта след като съм подала документите? До колкото съм запозната беше срок от 14 дни,а когато подадох на 5 юни ми казаха до два месеца,че ще получа отговор. Нещо се обърках вече.Ако някой знае нещо,моля да пише кое от двете твърдения е вярното.Ако има още някой подал по същото време  нека да драсне един ред как се движат нещата. Благодаря Ви предварително.
Виж целия пост
# 512
Здравейте, аз бих искала да попитам тъй като ще раждам около 25 юни, но не по късно. Ще се водя редовен студент до 28 юни и след това семестриално завършила. Но към дата на раждане на бебето ще съм редовна студентка и ще взема уверение. Към дата на подаване на документите пак ли трябва да се водя редовен студент или няма значение? И мога ли да отида в общината да подам молба преди да е излезнал акта за раждане?
Виж целия пост
# 513
Здравейте,мили мами.Искам да Ви попитам,колко време се бави заповедта след като съм подала документите? До колкото съм запозната беше срок от 14 дни,а когато подадох на 5 юни ми казаха до два месеца,че ще получа отговор. Нещо се обърках вече.Ако някой знае нещо,моля да пише кое от двете твърдения е вярното.Ако има още някой подал по същото време  нека да драсне един ред как се движат нещата. Благодаря Ви предварително.

Срокът е увеличен на 30 дни за издаване на заповед, защото се чака отговор от университета. Simple Smile
Виж целия пост
# 514
Здравейте, аз бих искала да попитам тъй като ще раждам около 25 юни, но не по късно. Ще се водя редовен студент до 28 юни и след това семестриално завършила. Но към дата на раждане на бебето ще съм редовна студентка и ще взема уверение. Към дата на подаване на документите пак ли трябва да се водя редовен студент или няма значение? И мога ли да отида в общината да подам молба преди да е излезнал акта за раждане?

Мисля, че не може да се подаде молбата, преди да е готов акта за раждане, тъй като трябва да се остави и копие от същия към прилежащите документи. И доколкото съм запозната, трябва майката да е студентка към датата на подаване на молбата. newsm78 Но питайте в социалните
Виж целия пост
# 515
Здравейте, питах преди известно време, но не получих отговор.
Знаете ли, ако съм завършила вече редовно магистратура, дали мога да запиша пак редовно или трябва да е друга форма на обучение.
Благодаря предварително Simple Smile

Мисля,че няма проблем да запишеш пак редовно!
Виж целия пост
# 516
 Greteto няма пречка да се запишеш редовна форма магистратура отново.
Виж целия пост
# 517
Благодаря за бързите отговорите Simple Smile
Виж целия пост
# 518
Здравейте,мили мами.Искам да Ви попитам,колко време се бави заповедта след като съм подала документите? До колкото съм запозната беше срок от 14 дни,а когато подадох на 5 юни ми казаха до два месеца,че ще получа отговор. Нещо се обърках вече.Ако някой знае нещо,моля да пише кое от двете твърдения е вярното.Ако има още някой подал по същото време  нека да драсне един ред как се движат нещата. Благодаря Ви предварително.

Аз подадох на 26-ти Май,заповедта ми е от 5-ти Юни.
Виж целия пост
# 519
Здравейте,мили мами.Искам да Ви попитам,колко време се бави заповедта след като съм подала документите? До колкото съм запозната беше срок от 14 дни,а когато подадох на 5 юни ми казаха до два месеца,че ще получа отговор. Нещо се обърках вече.Ако някой знае нещо,моля да пише кое от двете твърдения е вярното.Ако има още някой подал по същото време  нека да драсне един ред как се движат нещата. Благодаря Ви предварително.

Срокът е увеличен на 30 дни за издаване на заповед, защото се чака отговор от университета. Simple Smile
Много благодаря за бързия отговор Simple Smile
Виж целия пост
# 520
Здравейте,мили мами.Искам да Ви попитам,колко време се бави заповедта след като съм подала документите? До колкото съм запозната беше срок от 14 дни,а когато подадох на 5 юни ми казаха до два месеца,че ще получа отговор. Нещо се обърках вече.Ако някой знае нещо,моля да пише кое от двете твърдения е вярното.Ако има още някой подал по същото време  нека да драсне един ред как се движат нещата. Благодаря Ви предварително.

Аз подадох на 26-ти Май,заповедта ми е от 5-ти Юни.

Доста бързо е излязла заповедта,дано и при мен се наредят нещата.Благодаря за информацията.
Виж целия пост
# 521
И аз подадох на 26 май,но да 15 юни още нямаше отговор от университета.Явно им коства много време да отговорят,че съм редовна студентка при тях. #Cussing out #Cussing out
Виж целия пост
# 522
Здравейте, питах преди известно време, но не получих отговор.
Знаете ли, ако съм завършила вече редовно магистратура, дали мога да запиша пак редовно или трябва да е друга форма на обучение.
Благодаря предварително Simple Smile

Няма значение дали магистратура или бакалавър и колко имаш само да е редовно
Виж целия пост
# 523
На мен ми предстой раждане края на септември,и бих искала да се запиша,най вероятно преди да родя че после по-трудно ще ми е,но ако са влезнали новите правила,кога и при какви условия превеждат парите?
Виж целия пост
# 524
"Рестриктивни промени са заложени и при изплащането на еднократната помощ на майките-студентки, която е в размер на 2880 лева. Тя ще се дава на две равни части, като майките трябва да са записани редовна форма на обучение към датата на раждане на детето, да не са осигурени и да не получават обезщетение за бременност, раждане и отглеждане на дете по реда на Кодекса за социално осигуряване.
"Разпоредбата за майките студентки трябва да се прилага преди новата академична година, а останалите текстове ще бъдат предвидени в закона за държавния бюджет за 2016 г.", обясни вицепремиерът Ивайло Калфин."

http://www.manager.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2 … D0%B5%D0%BB%D0%B8


Toва достоверно ли е? Аз вече родих и мислех сега да се запиша магистратура, значи няма да мога да взема помощта - "майките трябва да са записани редовна форма на обучение към датата на раждане на детето"......

"Разпоредбата за майките студентки трябва да се прилага преди новата академична година" - това значи, че сега юли ще обхване ли?

Моля ви, пишете  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия