2880 лв. накуп за майки-студентки - 17

  • 94 072
  • 877
# 585
Съмнявам се за 2 дни да разгледат молбата Ви, да пратят запитване до университета и от там да им отговорят. Най-вероятно писмото от социалните ще стигне до ВУЗ-а след 28-ми, когато няма да сте студент вече. Но Вие подайте документи, нищо не пречи да опитате.
Виж целия пост
# 586
Съмнявам се за 2 дни да разгледат молбата Ви, да пратят запитване до университета и от там да им отговорят. Най-вероятно писмото от социалните ще стигне до ВУЗ-а след 28-ми, когато няма да сте студент вече. Но Вие подайте документи, нищо не пречи да опитате.
Кога ще разгледат молбата няма никакво значение. Социалните изпращат запитване дали е студент към датата на подаване на документите. Зависи много точно какъв отговор ще даде университетът, но в този случай няма повод за отказ на помощта.
Виж целия пост
# 587
Ако имам заповед за отпускане на парите. Има ли вероятност ако сега променят закона да не я платят ?
Виж целия пост
# 588
Ако имам заповед за отпускане на парите. Има ли вероятност ако сега променят закона да не я платят ?
Не.
Виж целия пост
# 589
Подадох документи на 13'06 ,а се записах в Шуменския  на 26'05. Онзи ден ми пристигна заповедта ,че съм одобрена. Simple Smile Успех на всички.
Виж целия пост
# 590
Za da minesh po stariqt zakon trqbva li samo da si podal dokumentite ili trqbva i da imash udobritelna zapoved?

p.s ne mahnaha chastta s tova, che trqbva da ne poluchavash maichinstvo, za da  vzimash i tazi pomost  #Cussing out
________
Пишете на кирилица.
Виж целия пост
# 591
Само да кажа, че законът все още не е приет на второ четене. Програмата за пленарните заседания на НС в периода 1-3.07.2015г. ще бъда качена на сайта им едва след гласуването й в зала, което ще стане утре.
Сега се чудя има ли вариант да го приемат и частта за майките-студентки да влезе в сила със задна дата от 01.07.2015г.?
Виж целия пост
# 592
Само да кажа, че законът все още не е приет на второ четене. Програмата за пленарните заседания на НС в периода 1-3.07.2015г. ще бъда качена на сайта им едва след гласуването й в зала, което ще стане утре.
Сега се чудя има ли вариант да го приемат и частта за майките-студентки да влезе в сила със задна дата от 01.07.2015г.?
Ами не би трябвало...след второ четене,трябва да мине през министерски съвет или нещо такова и после да се обнародва в ДВ.И аз се надявам да не е от 01.07.
Виж целия пост
# 593
Ако не влезе в сила от 1 юли, много бременни ще "изгорят", защото ще са изтървали кандидатстването лятото и така няма да отговарят на условията да са записани преди раждането. Друг е въпросът, че за тези промени се знае отдавна и който иска така или иначе да учи, ще кандидатства навреме в желания ВУЗ. Но пък 2-3 месеца отсрочка ще е добре дошло за тези, на които им предстои раждане скоро, поне да избегнат частта с майчинството, а и да могат да запишат да учат сега, за да подадат документи веднага след раждането. Много варианти са възможни, но от нас, пишещите тук, не зависи нищо и не можем да гадаем кога и с какви условия ще влезе в сила новия закон за изменение и допълнение на ЗСПД.
Виж целия пост
# 594
"няма да отговарят на условията да са записани преди раждането" - e нали могат да вземат помощта и като се запишат до 6 месеца от раждането на бебето?
Виж целия пост
# 595
"няма да отговарят на условията да са записани преди раждането" - e нали могат да вземат помощта и като се запишат до 6 месеца от раждането на бебето?
сега биха отговаряли,защото нусловието е наистина да са студенти до 6 месеца от раждането но с приемането на промените небиха отговаряли тъй като в новия законопроект е предвидено условието да са студенти към момента на раждането.
Виж целия пост
# 596
Здравейте на всички, и аз да се включа в темата.
Намерих статия в 24 часа за това, какво ще гласува Министерския съвет днес, и както става ясно няма да се обсъждат новите промени за студентки-майки.
А иначе и аз съм студентка - задочна форма на обучение, термина ми е 30 декември, надявам се до тогава да не успеят да гласуват промените, за да мога и аз да се прехвърля редовно от септември тази година.
Виж целия пост
# 597
Забравих да постна страницата.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4848087
Виж целия пост
# 598
Какво се случва със закона !?
Виж целия пост
# 599
Какво се случва със закона !?

Ми май не са го гласували.А аз не знам ако и днес не е гласуван,за кога остава в такъв случай? Няма ли да излязат в лятна ваканция сега и да остане за есента(евентуално) ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия